עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

אגח אפריקה ישראל-לקראת טיסה?

אגרות החוב של אפריקה ישראל מתאוששות לאחרונה לאור מספר אירועים. האם התאוששות חזקה בדרך? עשר סיבות להמשך ראלי באגחי אפריקה ישראל עם דגש לאג"ח אפריקה כו המגובה בבטחונות. (21-3-2016)
אגח אפריקה ישראל-לקראת טיסה?

עינב כהן

בימים האחרונים,אגרות החוב של אפריקה ישראל מבצעים מהלך עליות מרשים.

האם אנו בתחילתה של מגמה חיובית עם פוטנציאל לתשואות מהותיות?

אפריקה ישראל אג"ח כו לדוגמא משלם תשואה שנתית של 27% ברוטו ומסתיימת עד שנת 2025.

המשבר המרכזי באפריקה ישראל, הוא המצב ברוסיה. הרובל הנחלש בשל ירידת מחירי הנפט פגעה אנושות בכלכלתה של רוסיה, ופגעה קשות בשווי נכסיה של אפריקה ברוסיה המחזיקה בה דרך חברת אפי פיתוח.

אבל בימים האחרונים,מסתמן קצה תקווה ,שאולי מסמן את דרכה של חברת אפריקה לצאת מהבוץ אליו נקלעה.

שווי גבוה משמעותית מעל השווי בבורסה

לאחרונה, פורסם באתר "גלובס" ,כי חברת מליסרון לוטשת עיניים לנכסי אפריקה נכסים בארופה בשווי של מעל 2 מיליארד ש"ח.

החשיפה מדברת על עסקה בחברת הבת של אפריקה ישראל-אפריקה נכסים.

מליסרון מוכנים,על פי הכתבה, לשלם עבור השליטה בחברה 1.8 מיליארד שח, לעומת שווי של 1.5 מיליארד ש"ח נכון לפתיחת המסחר (פרמייה של 22% על השער הנוכחי).

באפריקה דורשים מחיר גבוה יותר של מעל 2 מיליארד ש"ח.

אני חושב שהשליטה על אפריקה נכסים צריכה להיות לא פחותה מ2 מיליארד ש"ח.החברה נסחרת במכפיל הון של 0.48, בשל חשש מהסדר חוב בחברת האם.עסקת מכירת נכסים לא צריכה להיות מושפעת מגורם זה באם הנכסים איכותיים ולכן הפרמייה צריכה להיות גבוהה מהותית מ22%, השאלה כמה "אורך רוח" יש לאפריקה להתדיין על ערך הנכסים והחברה.

לבייב כיסים עמוקים

אבל לא רק כאן נגמר סיפור ההתאוששות של אפריקה והסיכוי שלה לשלם את מלוא חובה לבעלי אגרות החוב.

אלה עשר הסיבות שלדעתי יכולים להפתיע ולהזניק את אגרות החוב של אפריקה בשנה הקרובה:

1.אפריקה נכסים מועמדת למכירה. זה כבר ידוע, יש מי שמתעניין ויש בשר. למחזיקי אג"ח  כו שעבוד של 51% מאפריקה נכסים מה שאומר שסכום משמעותי יוזרם לחברת האם לטובת בעלי האגחים, סכום שהרבה מעבר לשווי החברה בבורסה כעת.

2.מניית אפריקה מגורים בשיא כל הזמנים  לאור דו"ח מצוין ופעילות עסקית עתידית חזקה.היא מוחזקת ע"י דניה סיבוס ב74% מהחברה.חברת דניה סיבוס בשליטה מלאה של אפריקה ישראל כאשר שווי השוק של החברה עומד כעת על 930 מיליון ש"ח.

3.מחיר הנפט מטפס כאשר בעקבות הנ"ל הרובל מתאושש למול הדולר ועוזר לעסקי אפריקה ברוסיה.

4. הבורסה הרוסית התאוששה לאחרונה משמעותית מהשפל, מה שעשוי לעזור לכלכלת רוסיה ולרווחת התושבים שיגבירו את הצריכה הפרטית ויחזרו לפקוד את הקניונים ובעיקר את קניון אפימול שהשליטת אפי פיתוח.

5. משרד האוצר הרוסי, מנסה להחזיר את רוסיה לפסים כלכליים חיוביים,ע"י בדיקה לרכישת אג"ח ע"י בנקים זרים שמביעים בינתיים התעניינות, הקלת הסנקציות מרוסיה עשויה להזרים כסף מהיר למדינה לאושש אותה.

6.מניית אפי פיתוח נסחרת בלונדון בשווי 75 מיליון דולר,כאשר בקופתה 45 מיליון דולר והון עצמי של 800 מיליון דולר.הרבה יותר נמוך מזה כנראה יהיה קשה לרדת והתאוששות במניית אפי פיתוח יהיה מהותי מאד לאג"ח של אפריקה ישראל ש"צמאה" להתאוששות ערכי הנכסים ברוסיה.

7.בעל השליטה, לב לבייב, אינו נמצא במצב שהיו בו נוחי דנקנר או מוטי זיסר, שהיו על סף פשיטת רגל אישית. ללבייב כיסים עמוקים מאד מעסקי היהלומים, וההיסטוריה הוכיחה ,כי לבייב יודע לתת גב לבעלי החוב שלו בצורה מרשימה ועשוי מאד להיות כי יזרים לחברה כסף מכיסו הפרטי.

8.יש לאפריקה שמונה חודשים שקט מבעלי האג"ח על מנת לממש נכסים. לאפריקה אין לחץ אטומי של מימוש מה שיכול להביא למכירה בשוויים טובים יותר.

9. במקרה של הסתבכות, יהיו להערכתי רבים שיהיו מוכנים להזרים כסף כדי לקבל נתח מהותי,או את השליטה בחברת אפריקה ישראל. כי מלבד החברות הטובות ופוטנציאל ההשבחה ברוסיה, יש כאן אלמנטיים פוליטיים בעיקר ברוסיה, דבר שרבים מתעניינים בו.

10.אפריקה יכולה למשוך זמן של כמה שנים,עד להתאוששות הרוסית. היא יכולה לממש חלק מחברות הבנות,יכולה למכור נכסים מניבים בחו"ל, לקבל דיבידנדים שמנים מחברות הבנות שהתנופה שלהן כנראה לא הולכת לעצור בקרוב לאור הריבית הנמוכה.

לסיכום, אין ספק כי הסיכון באגחי אפריקה ישראל גבוה, אך יחד עם זאת,מי שרואה מעבר לאופק, יכול לראות של-לבייב, יש עוד שפנים רבים לשלוף מהכובע, ומוקדם מאד להספיד את חברת אפריקה ישראל, שניכר שכל מעייניה כרגע, הוא לספק את רצונם של בעלי האג"ח ולהחזיר את החברה למסלול התאוששות ע"י מימושים כספיים ותשלום החוב.

רוצים ללמוד איך לרכוש אגרות חוב עם פוטנציאל ענק?

בואו ללמוד אגרות חוב בסדרת שיעורים פרטיים עם כותב המאמר עינב כהן.

לפרטים:

קורס אגרות חוב ומניות
מובהר ומודגש, כי המאמרים המידע והראיונות המתפרסמים בפורטל "ישראל בורסה" מסופקים כשירות למידע בלבד,ולא כהמלצות קנייה או מכירה בבורסה ואין לראות בהם תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, לשיווק השקעות או ייעוץ השקעות לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן.

כותבי המאמרים ,הנם כתבים בלבד ולא יועצי השקעות.

וכן מודגש,כי לכותבי המאמרים בפורטל זה, יש אחזקה בחלק מהמניות ,והם עשויים למוכרן מעת לעת.

חשוב להבין, כי במידע הנכתב במאמרים, עשוי ליפול טעויות וכן עשויים לקרות שינויי שוק ו/או שינויים אחרים במנייה, וכי עלולות להתגלות סטיות בין הנתונים הנכתבים למצב החברה בפועל.

אי לכך,צוות "ישראל בורסה", לא יהיה אחראי בכל צורה שהיא, לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה.

 

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת