עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

אקזיט ענק לראדא - נמכרה לענקית התעשייה

ענקית הטכנולוגיה הצבאית Leonardo DRS רוכשת את חברת ראדא הישראלית בפרמיה של 34 אחוז. (21-6-2022)
אקזיט ענק לראדא - נמכרה לענקית התעשייה

דורון בראס

עסקת מיזוג משמעותית בשוק הצבאי

חברת הטכנולוגיה הביטחונית לאונרדו DRS רוכשת את ראדא הישראלית, בעסקת מיזוג ששוויה 2.3 מיליארד שקל, ובה יחזיקו בעלי המניות של ראדא ב-19.5% ממניות החברה הממוזגת ואילו לאונרדו, בעלת DRS תחזיק ב-80.5% מהמניות.

המיזוג יבוצע באמצעות החלפת מניות בין Leonardo DRS, חברת טכנולוגיות צבאיות אמריקאית מובילה וראדא, חברה ישראלית מובילה בתחום מכ"מים טקטיים לכוחות התמרון.

מדוע לאונדרו רכשה את ראדא?

המכ"מים הטקטיים המתקדמים של ראדא משפרים את מיצובה של לאונרדו DRS כספק פתרונות אינטגרטיביים בתחומי הגנה אווירית, מערכות הגנה כנגד מל"טים והגנת כוחות התמרון, ויאיצו את הפיכתה לספק של פתרונות חישה אינטגרטיביים ולמובילה בשווקי החישה המתקדמת והגנת כוחות.

מה מיוחד בעסקה?

מתוך דבריו של מנכ"ל ראדא דב סלע ניתן ללמוד על חשיבות העסקה: "השילוב של שתי חברות ביטחוניות מובילות ממוקדות טכנולוגיה עם חשיפה מגוונת לתוכניות מפתח של משרד ההגנה האמריקאי ונוכחות בינלאומית יוצר win-win אמיתי לבעלי המניות של RADA ולאונרדו DRS. העסקה הזו היא הפעם הראשונה שחברת תעשייה צבאית גדולה מבוססת בארה"ב, רוכשת חברת טכנולוגיה ביטחונית ישראלית משמעותית. העסקה הייחודית הזו תחזק את התעשייה הישראלית הביטחונית ועשויה גם להתוות מגמות וכיוון לעתיד.

עבור RADA במיוחד, איחוד כוחות עם לאונרדו DRS יגדיל באופן משמעותי את התחרותיות שלנו בהתפתחויות ושווקים תובעניים אליהם אנו פונים, אשר נשלטים על ידי שחקנים חזקים ומבוססים. אָנוּ מצפים לעבוד לצד צוות לאונרדו DRS כדי להמשיך להניע חדשנות ב-שווקיהגנה מתקדמים, ויצירת ערך עבור בעלי המניות שלנו".

המיזוג מגיע בזמן שבו סכסוכים ברחבי העולם מדגישים את החשיבות של הפתרונות של החברה המשולבת, לרבות הגנה על כלי רכב מפני פגיעות טילים והגנה על החיילים מפני איומים מהאוויר. "הסכסוך באוקראינה הדגיש את הפגיעות של כוחות להתקפות מל"טים והדגיש את הצורך במודרניזציה, ומערכות הגנה מתקדמות. לא רק שזה מאיץ את הרכישות בארה"ב של מערכות אלו, אלא גם מזיז את מדינות אירופה, שנמצאות בפיגור ניכר בתחום הזה, לרכוש יותר נכסי הגנה. השילוב של RADA ולאונרדו DRS ייפתח הזדמנויות בשוק הבינלאומי, במיוחד בהגנה אווירית לטווח קצר".

העסקה משקפת פרמיה של כ- 34% במחיר המניה למחזיקי המניות של ראדא, בהשוואה למחיר המניה ביום המסחר האחרון. 

המנייה בהפסקת מסחר ותחל להסחר עם פתיחת יום המסחר בוול סטריט.

רוצה להקדים את העיתונים? רוצה לשמוע על החברות הכי מעניינות לפני שמגיעות לתקשורת? מקומך איתנו. הרשמה בקישור.
מובהר ומודגש כי הכותב [מחזיק בניירות ערך שהונפקו על ידי החברה נשוא המאמר] או [מספק שירותי ייעוץ לחברה בתחום שוק ההון ומקבל תמורה עבור כך]  ("החברה"), ועל כן קיים לו עניין אישי בחברה ובניירות הערך שלה. אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי בחברה, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.

פרסומת
פרסומת
פרסומת
פרסומת
בואו ללמוד שוק ההון עם עינב כהן! לפרטים נוספים לחצו כאן.