עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

האם אנרג`וס הפוטנציאל הגדול בעשור?

חברת אנרג`וס, המפתחת טעינה אלחוטית,נמצאת בחזית הטכנולוגיה אבל שווה רק 54 מיליון דולר. אייל פסטרנק מסביר על פעילות החברה, מה מונע ממנה לפרוץ ולאן היא יכולה להגיע. (26-1-2020)
האם אנרג'וס הפוטנציאל הגדול בעשור?

אייל פסטרנק

כולם מסתכלים היום על הקנאביס,בינה מלאכותית ורובוטיקה, כדבר הגדול הבא.

אבל יש חברה אחת קטנה,שלא באה מתחום שמדברים עליו כל כך הרבה, אבל ברור שהוא בדרך אלינו בצעדי ענק.

מדובר בחברה קטנה בקנה מידה אמריקאי, שכיום שווה רק  54 מיליון דולר,אבל למרות זאת היא נמצאת ראשונה בחזית הטכנולוגיה- חברת אנרג`וס (סימבול watt ).


חברת אנרגוס היא חברה שמפתחת טעינה אלחוטית ומייעדת את הטכנולוגיה שלה למגוון רחב של תחומים, יודעים מה? למה להכביר במילים? תראו בעצמכם את הסרטון הבא https://www.energous.com/wireless-charging-2-0-video/

בעצם שחושבים על זה, אנחנו מחוברים לחוטים כל היום וכל הזמן והחזון של החברה לוקח אותנו לעולם בלתי נגמר של חיים ללא חוטים.
בואו נדבר רגע איפה זה יכול לתפוס אותנו:

נסיעה ברכבים חשמליים שיטענו תוך כדי נסיעה

חדרי ניתוח נקיים מחוטים ומכשירים מצילי חיים מוטענים כל העת

מפעלים ותעשיה כבדה – הפסקת טעינות והחלפות בטריות שעולות כסך רב למכונות או הגברת אבטחת ובטיחות העובדים בתעשיות מסוכנות (עדות לכך פגשנו בהודעה שהוציאה החברה השבוע ועוד נחזור לכך בהמשך)

ניתור של מדדים רפואיים לבני אדם ע"י לבישת בגדים שיש להם את הצי`פים של החברה

הטענת המכשירים היום יומיים שלנו בבית או במשרד, לדוגמא: שעון חכם, מחשב נייד, טלפון נייד, קונסולת משחקים, משקפים חכמים, מכשירי שמיעה

ובעצם באמת כל דבר שאפשר לחשוב עליו

בואו נזכיר מספר עובדות על החברה -

שווי החברה עומד כיום על 54 מיליון דולר כאשר בשיאה הגיע לכ-800 מיליון דולר (עם התעוררות החלומות בקשר אליה).

לחברה כסף בקופה באזור ה-14 מיליון דולר אם לוקחים בחשבון שבדו"ח האחרון היה לה 22 והיא שורפת כ-8 מיליון דולר (ברבעונים האחרונים החברה מצליחה להתייעל ולשרוף פחות מבעבר), אז לפי החישוב הזה לחברה יש כסף לעוד כרבעון וחצי מה שכנראה יוביל אותה כנראה לעשות גיוס.

נכון לדיווח האחרון שהיה לפני מספר חודשים יש לחברה מעל 200 פטנטים ועוד מעל ל-100 פטנטים בתהליך כך שניכר שהיא שומרת ומגנה על הקניין הרוחני שלה.

בשנת 2017 החברה הייתה הראשונה בעולם לקבל אישור פדראלי לטכנולוגיית הטעינה האלחוטית שלה מרשות התקשורת הפדרלית של ארה"ב וכשנה לאחר מכן קיבלה אישור פדראלי נוסף למכשיר השמיעה מבוסס טכנולוגיה של החברה (שנמכר כיום באמזון).

ביולי האחרון קיבלה החברה אישור פדראלי נוסף למשדר הטעינה החדש שלה לטווח קצר.
חשוב לציין כי האישורים הנ"ל כוללים בתוכם את ארה"ב וכל מדינות אירופה.

מה מונע מהחברה לפרוץ קדימה?


בפני החברה ניצבים כיום 2 שאלות מרכזיות שמונעות ממנה לפרוץ קדימה
הראשונה – קבלת אישורים רגולטוריים במזרח והשנייה מכירות ורווחים.

תראו, גם היום יש לאנרג`וס שיתופי פעולה במגוון תחומים, שת"פ עם לקוח רפואי להטמעת הטכנולוגיה לניתור ומדידת מדדים רפואיים לבני אדם – ואולי בכך חיבור למחשב של הרופא האישי של האדם שלובש את הבגדים הללו ומתן מענה טוב ומדויק למטופלים - חזון כבר אמרנו?, שת"פ למכירת מכשירי שמיעה שכאמור נמכר באמזון, לקוח שמייצר משקפיים חכמים וכבר הודיע לחברה כי בכוונתו להטמיע את הטכנולוגיה של החברה במשקפיים שהוא מייצר וכו`

כיום, כאשר הטכנולוגיה של החברה מתחילה לקבל הכרה מסוימת (ואת זה אני אומר בזהירות כי אנחנו רק מתחילים להיות עדים לסנוניות ראשונות לשת"פ של חברות עם אנרג`וס) ישנה הבנה כי אישורים רגולטורים במדינות מפתח במזרח, ששם נמצאות מרבית חברות האלקטרוניקה הגדולות בעולם – יפן, סין וקוריאה וכתוספת לכך העניין הרב שאותם חברות מביעות בטכנולוגיה של אנרג`וס ואף מסייעות בפועל לקידום האישורים הרגולטוריים יביאו לפתיחת שוק כמעט בלתי נתפס שבו הטכנולוגיה של החברה יכולה לתפוס נתח ולהתמקם בו.


ופה בעייני חשוב להגיד שוב משהו שכבר אמרתי בהתחלה, זה לא שהחברה נמצאת לבדה ואין לה מתחרות, אך רגולטורית עפ"י הידוע אין שני לה. ופה חשוב גם לצטט את מה שאמר מנכ"ל החברה בשיחת הועידה האחרונה: "אם עד עכשיו היו לנו מתחרים, הרי שבהתקדמות הטכנולוגית שכרגע החברה נמצאת בו אין חברה שעומדת איתנו באותו מקום".

עוד אמר המנכ"ל בשיחת הועידה האחרונה, שעפ"י כל האינדקציות הם מעריכים שהטכנולוגיה של החברה תקבל את האישורים המיוחלים בכל 3 המדינות שהזכרתי עד לסוף 2020 ועוד הוא הוסיף שלהערכתו לפחות אישור אחד במדינת מפתח אחת יתקבל עד לאמצע השנה.

השאלה השנייה שיש על החברה הוא היכולת שלה לייצר הכנסות –

לאורך השנים שמענו מספר פעמים את החברה אומרת שהנה אוטוטו זה קורה ובעוד מספר רבעונים החברה תייצר הכנסות.
גם בשיחת הועידה שהתקיימה באוגוסט ציין המנכל שאנו נהיה עדים לחתימת הסכמים עד לסוף השנה. עד עכשיו הדבר לא קרה.

תראו, אני אגיד כאן את דעתי, חוזים יהיו כאן. הכל שאלה של מתי.

בשתי שיחות הועידה האחרונות המנכ"ל חוזר שוב ושוב על כך שהחברה ממוקדת לייצר הכנסות וכמה שיותר מהר.

לשם כך החברה גם ציינה שהיא מתמקדת בשוק המוצרים הלבישים ואף הביאה מספר מנהלים בכירים מהתעשייה דוגמת: קואלקום, אינטל וברודקום בתחומי הייצור והשיווק כדי לייצר את ההכנסות המדוברות, לשם הדוגמא החברה צירפה לבורד שלה את סגנית הנשיא של תחום השיווק באינטל העולמית.

בשבוע שעבר היינו עדים להודעה האחרונה שהוציאה החברה על שת"פ עם חברת POSCO הקוראנית שמייצרת בכל שנה 42 מיליון טון פלדה ופרוסה ב-53 מדינות ברחבי העולם, לפיתוח צ`יפ מבוסס הטכנולוגיה של החברה והטמעתו אצל העובדים לטובת הגברת האבטחה והבטיחות באתרי החברה.  
ההודעה הנ"ל היא הראשונה של החברה בתחום התעשייה ומציתה את הדמיון לשת"פים נוספים שעשויים להיות בתחום זה.

לסיכום , החברה היא חלוצה בתחום שעדיין לא תפס בעולם ועל העובדה שנדרשת כאן סבלנות אין עוררין, כיוון שכאשר חברה מחנכת שוק או מחדירה תחום חדש לעולם מטבע הדברים קיימים עיכובים.


ההתרשמות האישית שלי מהדברים שהחברה אומרת בשיחות הועידה הם שהחברה מבינה שהיא הגיעה לבגרות טכנולוגית והזמן לייצר הכנסות ורווחים הגיע.
שוק הטעינה האלחוטית עפ"י החברה יעמוד ב-2023 על 10 מיליארד דולר ויתפתח למספרים גדולים הרבה יותר ככל שהזמן יעבור.

החברה ציינה כי בנוסף להתמקדות שלה ב-2019 בתחום המוצרים הלבישים ומכשירי השמיעה היא מתכננת להיכנס ב-2020 לתחום ה-IOT, פלאפונים, תעשיה, משקפיים חכמים וגיימינג כאשר התחומים הללו פותחים לה אפשרויות רבות נוספות.

אם וכאשר הטכנולוגיה הזו תקבל את האישורים ותתפוס- את אנרג`וס כנראה יכירו בעולם כולו.
מובהר ומודגש כי הכותב [מחזיק בניירות ערך שהונפקו על ידי החברה נשוא המאמר] או [מספק שירותי ייעוץ לחברה בתחום שוק ההון ומקבל תמורה עבור כך]  ("החברה"), ועל כן קיים לו עניין אישי בחברה ובניירות הערך שלה. אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי בחברה, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת