עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

החברה הענקית שרוצה לחזור לשיא

השבוע הקרוב יהיה בסימון פרסום אירועי מאקרו בארה"ב. המניות שעושות כותרות: ענקית הרכבים החשמליים האמריקאית וחברת השילוח הימי הישראלית. (28-3-2022)
החברה הענקית שרוצה לחזור לשיא

דורון בראס

האם פרסום נתוני המאקרו בארה"ב ישפיע על השווקים?

השבוע הקרוב יהיה בסימן נתוני תעסוקה, ובנוסף נקבל עוד כמה נתוני מאקרו חשובים ומעניינים אשר עשויים להשפיע על השווקים וליצור תנודתיות.

במוקד: 

סקר התעסוקה של JOLT יתפרסם ביום שלישי. 

נתוני התמ"ג בארה"ב יתפרסמו, כמו גם שיעור האינפלציה הנגזר מהתמ"ג יתפרסמו ביום רביעי.

דוח התעסוקה לחודש מרץ הכולל את שיעור האבטלה, מספר המשרות החדשות, שכר שעתי ממוצע ועוד יתפרסם ביום שישי.

כל אלו עשויים להשפיע על התנודתיות בשווקים.

טסלה - בדרך חזרה לשיא כל הזמנים?

השבוע עלה לכותרות הציוץ של מנכ"ל טסלה אלון מאסק אשר הגיב לציוץ של בעל מכונית טסלה ישראלי בטוויטר, שהתלונן על השחתת רכבו.

מאסק הגיב כי הוא בוחן את הפעלת מצב Sentry בישראל. מצב זה מאפשר למכוניות טסלה חונות לתעד את המתרחש סביבן באמצעות מצלמות הרכב, ואסור לשימוש בישראל כיום.

מאסק לא נותן לחברתו לרדת מהכותרות, כאשר לא עברו 24 שעות וענקית הרכבים החשמליים הודיעה על כוונתה לפצל את המניה שלה, מהלך שבדרך כלל הופך מניות לאטרקטיביות יותר עבור משקיעים קטנים. בתגובה לכך המניה מוסיפה היום עוד 8.3%, זאת לאחר שעלתה בשבועיים האחרונים כ-42%.

נראה שהעובדה שהמפעל של טסלה בשנגחאי אמור להישאר סגור השבוע עקב ההחלטה להטיל סגר ברחבי העיר לא מפחידה את המשקיעים. 

צים - מרימה עוגן

צים מסרבת לרדת מהכותרות.

לאחר ירידות קלות במניה אשר נראה שנבעו מהשפעות חלוקת הדיבידנד, מניית צים חוזרת לעלות 7% ומוחקת את הירידות מהימים האחרונים.

העלייה החדה של מניית צים מגיעה בצל החדשות על עומסים אדירים בנמל חיפה, כ-70 אניות ממתינות לפריקה. וזה רק במדינתנו הקטנה, אפשר לחשוב מה המצב בשאר מדינות העולם.

כתוצאה מזמני ההמתנה, המפעלים והיבואנים נדרשו לשלם לבעלי האוניות קנס של למעלה מ-300 אלף דולר. לדבריהם, עלות הקנס הגיעה לכדי 10% מהמשלוח כולו.

בעקבות כל אלו, לא נראה שחברת צים מתכננת לרדת מהכותרות בזמן הקרוב.
מובהר ומודגש כי הכותב [מחזיק בניירות ערך שהונפקו על ידי החברה נשוא המאמר] או [מספק שירותי ייעוץ לחברה בתחום שוק ההון ומקבל תמורה עבור כך]  ("החברה"), ועל כן קיים לו עניין אישי בחברה ובניירות הערך שלה. אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי בחברה, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.

פרסומת
פרסומת
פרסומת
פרסומת
בואו ללמוד שוק ההון עם עינב כהן! לפרטים נוספים לחצו כאן.