עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

`החיים הנכונים` של סמית` מיקרו

חברת סמית מיקרו המספקת למפעילי הסלולאר מספר מוצרים "לשיפור איכות החיים", צומחת בקצב מסחרר. מי החברה הזו "ששומרת" גם על המשקיעים שלה? (24-11-2019)
'החיים הנכונים' של סמית' מיקרו

אלכס קולפקוב

ללא ספק מהפכת הסמארטפונים שינתה את חיינו מקצה לקצה ואנו לא יכולים לתאר את חיינו היום בלעדיהם. בזכותם פעולות רבות שהיו בעברונו מטרד או לקחו מאיתנו זמן יקר נעשות בלחיצת כפתור.

עם זאת, בחלוף השנים, הטלפונים החכמים נהיו נחלת הכלל וסמל סטטוס חברתי בכל מדינה, ואף הגענו למצב שילדים קטנים מחזיקים היום בסמארטפונים מגיל צעיר מאוד.

מצב זה הוא בעייתי מאוד עקב הסכנות הגדולות שטומן בחובו המכשיר החכם (שינויים התנהגותיים, פגיעה בעיניים, גניבת כסף, בדידות וכו`) במיוחד בעבור הילדים שלנו, שאנו רוצים לשמור עליהם מכל צרה.

לכאן נכנסת חברת סמית מיקרו לתמונה עם מספר מוצרים "לשיפור איכות החיים" אשר היא מוכרת ישירות למפעילות הסלולר מאשר משווקות אותן תחת המותג שלהן ישירות ללקוחותיהן כשירותים משלימים.

אז כדאי להכיר את חברת Smith Micro Software, Inc סימבול SMSI.


SafePath – Sprint Safe & Found

מוצר הדגל של חברת סמית מיקרו הוא פלטפורמת SafePath הבאה לספק חווית חיים מחוברים למשפחות והמכשירים החכמים המחוברים שהם מהווים חלק מאורח החיים הדיגיטלי בתוך ומחוץ לבית.

הספקית העיקרית של החברה היא ספקית הסלולר הרביעית בגודלה בארה``ב Sprint (הצפוייה להתמזג עם חברת T Mobile, ספקית סלולר מספר 3 בארה``ב).

השירות בספרינט נמכר תחת השם Safe and Sound והוא כולל בתוכו את הדברים הבאים:
SafePath Family - המאפשר לספקי שירותי הסלולר לתת שירותים בדמות מיקום אמת של חברי המשפחה, שירותי הגנה ובקרת הורים המתבטאת

בהגבלת שימוש באפליקציות כמו פייסבוק ויטיוב לכל מכשיר. כמו כן, מעקב אחר זמן שבוא הילד משחק במשחקי מחשב, גולש באינטרנט ואף ניתן להקצות זמן מיועד לשיעורי בית ושינה שבוא המכשיר לא יעבוד.

מעבר לכך, ניתן להחיל מסנני תוכן לאינטרנט בשירות הנקרא Safe Search לילדים.
חשוב לציין שכלל שיורתי בקרת ההורים פועלים גם כשהמכשיר של הילד נמצא מחוץ לבית.


 SafePath IoT - מאפשר לספקי שירותי הסלולר לאחד את כל המכשירים המחוברים בדמות מכשירי איתור מיקום של ילדים, הגיל השלישי, חיות מחמד, מכוניות, ומכשירי ביטחון לבתים חכמים אשר מאוגדים תחת שירות אחד לנוחות המשתמש.

 

שירות נוסף הנקרא  SafePath Home הנמכר ישירות לספקיות הסלולר, מאבטח בצורה אוטומטית את המכשירים המחוברים דרך הראוטר ומספק ניטור ובקרה מרחוק בדרך אפליקציה ייעודית בלחיצת כפתור. מסמארטפונים למכשירים לא סלולריים כמו קונסולות משחקים.

בנוסף, תכונות נוספות הכלולות בשירות SafePath Home הן הגנה על הרשת המסופקת לרשת האלחוטית שלכם בעזרת מנוע בינה מלאכותית אשר באופן תמידי מתאים את עצמו איומים חדשים כמו התקפות פישינג  או וירוסי מחשב.

 

התוכנה לא רק מאתר את ההתקפות אלא גם מאפשרת ללקוחות לבודד את המכשיר הנגוע מהרשת הכללית, כך שהוא לא גורם נזק למכשירים נוספים ברשת. בנוסף, ניתן לראות  את כל המכשירים המחוברים לרשת הביתית המסווגים לפי סוג ומשתמש. כמו כן, טכונולוגיית ניהול רשת Wifi Mesh הממקסמת את מהירות האינטרנט ברחבי הבית.


הרחבתי פה רבות על פלטפורמה זו מכיוון שהיא מאוד מרשימה לחברה בסדר גודל זה ואף צריך לזכור שהחברה לא מוכרת ישירות לציבור, אלא לספקיות סלולר ובכך היא חוסכת עלויות פרסום וקידום המוצר נופל על ספקית הסלולר.

 

כאמור בגזרה זו החברה חווה צמיחה מרשימה מאוד, ההכנסות מ SafePath עלו ב 38% מרבעון לרבעון. כן, קראתם נכון, לא משנה לשנה אלא מרבעון לרבעון. נכון להיום, היא מנוע הצמיחה העיקרי של החברה.

 

לחברה יש חוזה גם עם ספקית הסלולר האמריקאית  Boost Mobile, חברת בת של Sprint אשר כחלק מעסקת המיזוג הגדולה צפויה להימכר להימכר לחברת Dish Network ולהפוך לחברת הסלולר הרביעית בגודלה בארה``ב.

 

ViewSpot

זהו מוצר חדש של החברה אשר הגיע מרכישה שביצעה בינואר 2019 פלטפורמת קמעונאות חכמה המספקת לספקיות סלולר וקמעונאיות דרך להביא גרסאות "דמו" אינטרקטביות מהמסך ל"חיים". תצוגות תכלית אלו מספקות תוכן עקבי, בטוח וממוקד אשר מציג את התכונות של המכשיר שהצרכנים באמת מעוניינים לראות ולהכיר. הפלטפורמה מציעה יכולות אנליטיות ותובנות מתקדמות על הצרכנים ועל התנהגותם. מוצר זה הוא תופסת יפה למה שהחברת סמית מיקרו מציעה וההנהלה צופה צמיחה שנתית של 10%-20% בהכנסות מסגמנט זה.

 

סיכונים לצד הזדמנויות

נכון להיום, ספרינט היא הלקוחה העיקרית של החברה ושיתוף פעולה זה נחל הצלחה מסחררת. מצד אחד, סמית מיקרו ממשיכה לשפר ולחדש את המוצר שלה ובכך מציעה חבילה כוללת יותר. ובצד השני, ספרינט מקדמת בעוצמה את החבילה ללקוחותיה.
עם זאת, עננת האי ודאות תחת המיזוג של ספרינט עם ט מובייל בצורה אירונית הינה בד בבד סכנה והזדמנות.
מצד אחד, אין לדעת מה תוביל עסקת המיזוג של שתי חברות הענק האלה ואם אכן ההנהלה החדשה תחליט להמשיך עם חברת סמית מיקרו ובכך תאבד את מקור ההנכסה העיקר שלה.


לעומת זאת, אי אפשר להתעלם מהעובדה שיש לחברה הצלחה מסחררת עם חברת ספרינט ולחברת טי מובייל אין בעצם מוצר מקביל לחבילת Safe & Found של ספרינט, ובכך יש פוטנציאל לקהל לקוחות חדש מצד טי מובייל.

בנוסף, בשיחת המשקיעים האחרונה ציין CEO של החברה שהוא עובד רבות על שיתוף פעולה עם טי מובייל על מנת להיות מוכנים למיזוג.

 

לסיכום,חברת סמית מיקרו מפתחת שירותים ייחודיים לספקיות סלולר, זוהי חברה קטנה ורווחית

אשר בעזרת כך שהיא מוכרת את מוצריה דרך ספקיות הסלולר, היא לא לבזבז הון על פרסום ושיווק. החברה ותיקה בתחום ומודעת גם לטכנולוגיות העתיד בכך שמשקיעה בתחום ה IoT. לחברה יש כ 11 ניסויים עם ספקיות סלולר עם פלטפורמת ViewSpot והודעה על חתימת חוזה תיהיה מאוד משמעותית. החברה שואפת להביא עוד חוזה עם ספקית סלולר Tier 1 בארה``ב עם פלטפורמת SafePath ואף יש לה את הפוטנציאל לצאת מהשוק האמריקאי בצורה גלובאלית.

כדאי לשים לב לחברה בזמן הקרוב במיוחד לאור המכפילים הנמוכים שלה.

 

צמיחה חזקה וללא חוב

שווי החברה כ 176.9 מיליון דולר.

מפכיל רווח של 15.4, לעומת מכפיל רווח עתידי של 14.8
מכפיל על ההון של 3.5.
מכפיל מכירות של 4.6.

רווח גולמי - 90%

כמות המזומנים בקופת החברה היא 23.9 מיליון דולר, ללא חוב.

הנתונים האחרונים שניתן למצוא על החברה, הם דוחות לרבעון השלישי לשנת 2019, שפורסמו באוקטובר. ע``פ דוחות אלו:

סך כל ההכנסות עלה ב 80.5% ל 11.7 מיליון דולר, לעומת הרבעון המקביל ב 2018 שהיה 6.5 מיליון דולר.
הרווח הנקי היה 3.5 מיליון דולר, לעומת הרבעון המקביל ב 2018 שהיה הפסד של 983 אלף דולר.

הרווח למנייה עלה ל0.08 דולר למנייה.

 מובהר ומודגש כי הכותב [מחזיק בניירות ערך שהונפקו על ידי החברה נשוא המאמר] או [מספק שירותי ייעוץ לחברה בתחום שוק ההון ומקבל תמורה עבור כך]  ("החברה"), ועל כן קיים לו עניין אישי בחברה ובניירות הערך שלה. אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי בחברה, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת