עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

הכירו את חברת הבית החכם!

תחום הבית החכם הולך וצובר תאוצה. זה הזמן להכיר את אחת החברות המובילות בתחום. (29-1-2019)
הכירו את חברת הבית החכם!

טדי לנץ

החברה שארצה לדבר עליה, היא חברת Alarm.com Holdings, Inc  (סימבול ALRM).
תחום שעינב הרבה לדבר ולעסוק בו, הוא תחום הבית החכם.

אין ספק שזהו תחום שמתפתח ואין מנוס ממנו. שימוש גובר בפלאפונים החכמים, אפליקציות ייעודיות, רצון לחסוך באנרגיה/ הוצאות, בטיחות ואבטחה, תוחלת חיים גבוהה יותר ומודעות לאורך חיים בריא יותר, דור מתחלף (ועצלן- לטובה 😊) כל אלה ועוד רבים- הן סיבות משמעותיות בפיתוחים של הבית החכם.


אני בטוח שהדבר הראשון שיעלה בראשו של כל אדם שקורא עכשיו את הסקירה בהקשר של בית חכם, יהיה מקרר שמזמין את המוצרים החסרים, בקרת אקלים אוטומטית בתוך הבית או שליטה קולית באורות החדר. הכל טוב, יפה, נחמד ונכון, אבל זה הרבה יותר גדול ומשמעותי מזה- מיד נספק דוגמאות.

חשוב להבין, זהו שוק ששווה כ 76.6 מיליארד דולר ב 2018, בעל קצב צמיחה של כ 12% בשנה ותחזית שווי של יותר מ 150 מיליארד דולר בשנת 2024.

סין מובילה בביקוש

כמובן שהמובילה של כל האזור, היא סין (גודל האוכלוסייה והשימוש הגובר בטכנולוגיה מתקדמת) אך לא רק, גם יפן ודרום קוריאה נמצאות חזק בקטגוריה הזו. ההתפתחות אינה רק בתחום הבית החכם, אלא גם העסק החכם. סופר מרקטים ללא בני אדם בקופות/ אריזות/ משלוחים. חזון אחרית הימים!!!

השחקנים המשמעותיים בתחום הזה אלו חברות כמו אמאזון, אפל וגוגל הידועות, אך גם שחקנים גדולים אחרים, ממדינות שהן לאו דווקא ארה"ב.

כמו חברת Johnson Controls International מאירלנד (שרכשה באוקטובר 2018 חברה שמייצרת טרמוסטטים ובקרות אקלים ביתיות), Siemens מגרמניה (ביולי 2018 החברה הוסיפה פונקציות נוספות לפלטפורמת הענן שלה, כמו שליטה על חשבונות החימום, שליטה מרחוק באנרגיה ויכולת לחסוך בהוצאות), ASSA ABLOY משבדיה, Samsung הקוריאנית ועוד רבים וטובים.

אז הנה, לאחר סקירה קצרה על התחום המעניין והכל כך מתפתח הזה, הגענו לחברה הקטנה שלנו- ALRM.


החברה נוסדה בשנת 2000 כחלק מתוך חברת MicroStrategy. בשנת 2009 החברה מכרה את אחזקותיה ב ALRM וזו הפכה לחברה בפני עצמה. בשנת 2015 החברה הפכה לציבורית במחיר הנפקה של 14$, כאשר החתמים היו גולדמן זקס, בנק אוף- אמריקה וקרדיט סוויס.

אז מה החברה מציעה?

פרט לדברים "הרגילים" של בקרת אורות או טמפ` חדר, החברה מציעה מספר חידושים בדמות מנעול חכם (גלאי בתוך המנעול המסנכרן עם הנייד/ טאבלט/ מחשב). דמיינו סיטואציה מוכרת, בה יצאתם החוצה ולא זכרתם אם נעלתם את הדלת או לא? ובכן, באמצעות התראה למכשיר החכם, תקבלו מידע בצורה אוטומטית האם הדלת נעולה או לא ובאיזו שעה זה גם קרה. כלומר, גם אם אינכם בבית, ונניח שילדכם או מישהו אחר מהמשפחה שכח לנעול את הדלת, מיד תקבלו נוטיפיקציה לנייד שלכם.

 דוגמא ליכולת נוספת של המנעול החכם, היא פתיחה מרחוק. דמיינו את ילדכם חוזר מבית הספר ורוצה להיכנס הביתה. אך הוא שכח את המפתחות!!! במקום שיסע לעבודה שלכם או שתצטרכו לצאת מהעבודה ולפתוח לו, באמצעות קוד או שליטה שלכם מרחוק, תוכלו לפתוח את דלת הבית. כך גם למשלוחי דואר וכו`.
רוצים עוד שליטה על ילדיכם? אין בעיה! אם קונסולת המשחקים נמצאת בשימוש יתר על המידה בזמן שאתם לא בבית, תוכלו לדעת זאת ולשלוט עליה מרחוק (זה יגרור תגובות אחרות לאחר מכן, אבל זו כבר החלטה שלכם).

החברה נכנסה לאחרונה לתחום אחר שסוקר כאן רבות, תחום בריאות הבית/ טיפול בבית.
החברה פונה למשפחות בעלות חברי משפחה מבוגרים, אשר רוצים מעקב אחרי אהוביהם. באמצעות התקנת מצלמות וגלאי תנועה, ישלחו התראות כאשר אותו בן משפחה קם בבוקר, יוצא מהבית, עובר בין חדרים (בעיקר אמבטיה ושירותים), נופל, לקח/ לא לקח תרופה בזמן ובעצם כל פעולה שעלולה לסכן אותו. כלומר, לא רק באמצעות לחיצת כפתור כפי שמספקים את השירות הזה חברות רבות, אלא באמצעות ניתוח תנועה ולמידת הרגלים ע"י בינה מלאכותית. כמובן שקיים זמן מסוים בו התוכנה תלמד את הרגליו של אותו אדם, אך כמו כל בינה מלאכותית שלומדת התנהגות, זה לוקח זמן.

החברה השיקה לאחרונה שירות ניתוח וידאו, אשר מבחין בין בני אדם, בעלי חיים ורכבים. באמצעות ניתוח המבוסס על בינה מלאכותית, המערכת יודעת להבדיל בין התנהגות רגילה/ שגרתית לבין היוצא מן הכלל ולהתריע על כך. כלומר, לא רק באמצעות גלאים מיוחדים המוצמדים לדלת או לקופסת התרופות, אלא גם באמצעות ניתוח וידאו.

למשתמשי האייפון, החברה גם פיתחה לאחרונה שירות מסונכרן עם SIRI. באמצעות פקודות קוליות בהתאם לבחירת הלקוחות, הם יכולים עכשיו לשלוט על הדלקת/ כיבוי אורות באמצעות הקול, טמפ` החדר ועוד.

שימושים רבים קיימים למערכות השונות של החברה. התראות בנוגע לשינויי מזג אוויר חריגים (סופות והוריקנים למיניהם), חיסכון באנרגיה וחשמל, פתיחת/ סגירת דלתות מוסך, התראות באמצעות חיישנים בנוגע לדליפות וכו`.

 נכון שכל זה נראה ונשמע יעיל ומועיל. אך הפרטיות שלנו ושל קרובינו עלולה להיפגע. פרצות אבטחה, ריגול, השתלטות מרחוק וחבלה ומה לא בעצם.. לכן, חשוב לבדוק גם את יכולת האבטחה של החברות הללו, עד כמה קשה לפרוץ לתוך המערכות הללו ולהבין מה הסיכון בעת פריצה למערכת.
 
מוזמנים לצפות בבית לדוגמא:
https://www.youtube.com/watch?v=PrUYfgMjndE

נתונים פיננסיים

שווי שוק כ 2.8 מיליארד דולר.
מכפיל רווח נוכחי 132 לעומת מכפיל עתידי של 43.8.
מכפיל מכירות של 7.


הנתונים האחרונים שניתן למצוא על החברה, הם דוחות הרבעון השלישי שפורסם בנובמבר. ע"פ הדוחות הללו:
סך כל ההכנסות עלה ב 24.3% ל 111.8 מיליון דולר לעומת רבעון מקביל ב 2017 של 90 מיליון דולר.
הפסד של 7.7 מיליון דולר לעומת רווח של 15.1 מיליון דולר שנבע מהוצאות של 28 מיליון דולר על תובענה ייצוגית נגד החברה (תביעה מלפני כ 3 שנים שעסקה בצורת המכירות של החברה באמצעות טלמרקטינג. לא בעקבות מכשור לא תקין/ נזק וכו`).
עלייה ב EBITDA ל 25.8 מיליון דולר לעומת 19.5 ברבעון המקביל ב 2017.


מזומנים ושווי מזומנים עלו ל 124.2 מיליון דולר לעומת 96.3 מיליון דולר (רבעון 3 2017).

הדוחות לכל שנת 2018 יפורסמו ב 26.02.2019. זהו הצפי:
צמיחה של EBITDA ל 91.5 מיליון דולר במהלך כל שנת 2018.
על סמך הוצאות מס של 212%, ההכנסה הנקייה עתידה לנוע בין 63.8- 64.2 מיליון דולר.
סך ההכנסות צפוי לעמוד על בין 407.5-409.7 מיליון דולר.
רווח למניה אמור לעמוד על 1.28 דולר, בהתחשב דילול מלא.

לסיכום, תחום מעניין חם,טכנולוגי להפליא, שעוד צריך להוכיח את עצמו שיתפוס בכמה שיותר מאוכלוסית העולם.

 
מובהר ומודגש כי הכותב [מחזיק בניירות ערך שהונפקו על ידי החברה נשוא המאמר] או [מספק שירותי ייעוץ לחברה בתחום שוק ההון ומקבל תמורה עבור כך]  ("החברה"), ועל כן קיים לו עניין אישי בחברה ובניירות הערך שלה. אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי בחברה, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת