עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

המצויינות של ישראל ויפן

לשכת המסחר ישראל יפן מדווחת על השקעות יפניות חסרות תקדים בשנת 2017 בין העסקות הבולטות: השקעה של מיליארד דולר ברכישת חברת יורודרום הישראלית על ידי מיצובישי פארמה היפנית . (5-12-2017)
המצויינות של ישראל ויפןלשכת המסחר ישראל-יפן תקיים אירוע מצוינות בעסקים, ב-12.12.17 באודיטוריום בנק לאומי בתל אביב (רח` יהודה הלוי 35 ת"א). אירוע זה הינו הגדול ביותר בתחום יחסי המסחר בין ישראל ליפן ובמסגרתו מציינים את העסקים אשר פועלים לקידום והידוק קשרי המסחר בין ישראל ליפן.

האירוע יערך בהשתתפות קו`ג`י טומיטה שגריר יפן בישראל, עו"ד זאב וייס יו"ר אגודת הידידות ולשכת המסחר ישראל יפן, שמואל שניצר יו"ר ועדת המצוינות בלשכת המסחר ישראל יפן, מנהלי ונציגי החברות הזוכות, ביניהן: מוביליי, צ`ק פוינט, ונוירודרם, נציגי המחלקה המסחרית של שגרירות יפן בישראל, נציגי משרד החוץ, משרד הכלכלה ובכירי התעשייה של ישראל ויפן.

אורח הכבוד שיגיע במיוחד לישראל לרגל האירוע:  טרסאווה סאידו -  סגן נשיא חברת התעופה ANA , שיעניק כרטיס טיסה ליפן בהגרלה שתתקיים במהלך האירוע .

במסגרת האירוע תעניק לשכת המסחר ישראל – יפן פרסים לחברות אשר מהוות מודל והצטיינות, לגופים, מוסדות ואישים הפועלים ביפן והיו לפורצי הדרך לשנת 2016.


פרסי ההוקרה יוענקו לחברות הפועלות בתחום המסחר בין ישראל ליפן ואשר יש בפעילות או במוצר שלהם ערך מוסף, קידום טכנולוגי או פריצת דרך משמעותית. הפרסים יוענקו ל-10 חברות שיבחרו מתוך 20 המועמדות בתחומי: סייבר, הייטק, מכשור רפואי, קוסמטיקה, מזון, מכונות, תיירות, תעשייה ויהלומים.

עלייה דרמטית בעסקאות

לדברי עורך דין זאב וייס ראש לשכת המסחר ישראל יפן: "במהלך השנה האחרונה חלה עליה דרמטית בהיקף פעילות החברות הישראליות הפועלות מול יפן והחברות היפניות המגיעות לישראל. כתוצאה ממפגשים בהם אירחה לשכת המסחר חברות ומשלחות מיפן נחתמו עיסקות של השקעות, הסכמי הפצה, הסכמי רשיון, שת"פ והקמת מרכזי מחקר ופיתוח של חברות יפניות בישראל.

בין העסקות המייצגות ניתן למצוא השקעה של מעל מיליארד דולר ברכישת חברת ניורודרום הישראלית על ידי מיצובישי פארמה היפנית, הקמת מרכז מחקר ופיתוח בישראל של נק NEC היפנית, השקעה של ענק מזון יפני בישראל והשקעות של קרנות הון סיכון יפניות בסטרטאפים ישראלים בתחום הסייבר, הרכב, התקשורת והציוד הרפואי.

וייס ציין כי בימים אלו משלחת חברי הלשכה מתלווה לשר הכלכלה מר אלי כהן, ליפן לחתימה על הסכם שת"פ בין כל הארגונים הכלכליים היפניים ומקביליהם בישראל.

לדברי וייס: "עם התקרבות ביחסים הכלכליים והדיפלומטיים, אנו עדים גם למגמת השקעות ישראליות  ביפן וחברות ישראליות מקימות חברות בת ורוכשות חברות יפניות כדי להרחיב את פעילותן בשוק המבטיח של יפן, הנהנת מצמיחה כלכלית בימים אלו. יפן הינה מעצמת כלכלה משמעותית, השלישית בגודלה בעולם.  זוהי מדינה מוטת טכנולוגיה, יזמות וחדשנות, שמאוד מתאימה לנו כישראלים", מתאר עורך דין זאב וייס.

עוד מסר וייס: "היעד שלנו  לראות בישראל יותר חברות יפניות מובילות, שתעשינה עסקים ומו"פ. הפוטנציאל הכלכלי יכול להתפתח ולהתממש בכל כיוון בין ישראלים ליפנים ואני מאמין שזה יקרה ובעתיד הקרוב חברות יפניות רבות הנמצאות בפריפריה היפנית ומחוץ לטוקיו ואוסקה  תגענה לכאן וחברות ישראליות רבות תצאנה לשם".


לשכת המסחר ישראל-יפן, פועלת מזה שנים רבות למען  פיתוח קשרי המסחר עם יפן ויצירת פלטפורמה לאנשי עסקים משתי המדינות. לשכת המסחר פועלת בשיתוף פעולה עם כלל הגופים המסחריים, לרבות: שגרירות יפן בישראל, שגרירות ישראל ביפן, משרד החוץ, משרד התמ"ת, מכון היצוא, ג`טרו ישראל, איגוד לשכות מסחר, התאחדות התעשיינים, ארגונים חברתיים, גופים מסחריים ועוד.
מובהר ומודגש כי הכותב [מחזיק בניירות ערך שהונפקו על ידי החברה נשוא המאמר] או [מספק שירותי ייעוץ לחברה בתחום שוק ההון ומקבל תמורה עבור כך]  ("החברה"), ועל כן קיים לו עניין אישי בחברה ובניירות הערך שלה. אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי בחברה, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת