עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

הפד רוצה שתפסידו בבורסה!

האם הבנק המרכזי בארצות הברית באמת רוצה שתפסידו בבורסה? מה עומד מאחורי החלטות הפד? הסיפור במלואו בכתבה הבאה (15-6-2022)
הפד רוצה שתפסידו בבורסה!

עינב כהן

כותרת קשה? בלתי נתפסת? אבל זה בדיוק מה שזה.
 
אני אסביר בסקירה נרחבת ,על המצב ואיך אני רואה אותו ומה צריך לעשות. נעבור שלב שלב.
 
1. זרעי הפורענות התחילו בשנת 2008. תבינו, מה שקורה כרגע זה המשך ישיר למפולת של אז.
אז התחילו להדפיס כסף, להוריד לריבית אפסית שנמשכה עד היום,ולהזרים כסף לאגרות חוב ולמניות על מנת להחזיק את השוק ואת הכלכלה.
 
2. מה שקרה מאז הוא התמכרות לכסף זול וריבית נמוכה. כולם חגגו- העסקים, הנדלן, המניות.. כסף זול שטף את העולם. כולם לקחו הלוואות, קנו דירות פתחו חברות סטרטאפ, גיוסים על גבי גיוסים ושוק הון שעולה הרבה מאד דרך עלייה מלאכותית של הזרמות.
היו צריכים לעלות את הריבית הרבה יותר מוקדם, אבל לא עשו את זה. כל פעם בגלל סיבה אחרת.
 
3. בינתיים, החוב האמריקאי תפח ותפח, וארה"ב הגיע למצב שהיא לא יכולה להחזיר את החוב שלה אם הריבית גבוהה. ככה שהריבית נשארה נמוכה.
 
4. הקורונה דחפה את העגלה הזו מהצוק. הריבית, שניסו לעלות אותה טיפה לפני, ירדה במכה לאפס שוב ע"י טראמפ, ובנוסף הוא חילק כספים לכל דורש, וההזרמה לשוק ע"י הפדרל התחזקה אפילו עוד יותר.
איך אמר לי מישהו דאז- `טראמפ מוסיף אפסים חופשי לדולר`...

5. הסיפור הזה ,מאז 2008, הביא למצב פשוט מאד- הכסף מאבד מהערך שלו. זוהי האינפלציה. הכסף נשפך ברחובות והכל נהפך יקר ומנופח.
 
6. האמריקאים המשיכו למרוח זמן, עד שבא פוטין והפיל את הפצצה הכי גדולה שיש. הוא נכנס למלחמה עם אוקראינה וגרם לנפט ולסחורות לעלות בצורה קיצונית.
 
7. זה לא מקרה. פוטין לא טיפש. הוא ידע שארה"ב צריכה להילחם באינפלציה וידע שעליית מחירי הנפט יסבכו אותה קשות, והיא בשל הלחץ הכלכלי עשויה לוותר לו ולתת לו לכבוש שטחים.
 
8. אגב, זה גם לא מקרה, שזה קורה בתקופה של שליטה דמוקרטית. הדמוקרטים הזניחו פיתוחי גז ונפט ושמו את יהבם על האנרגיה ירוקה.
מה האנרגיה ירוקה באמת שווה כולנו רואים כרגע. תוסיפו לזה את הרכרוכיות הדמוקרטית וזה מה שקיבלנו.
אגב, אין לי ביקורת על ביידן. אני לא חושב שישראלים יכולים להבין בפוליטיקה הפנימית של ארה"ב לעומק, אבל יש פה מציאות, של נשיא שלא מתאים לסיטואציה. פוטין לדעתי לא היה פולש שטראמפ בסביבה, אבל עוד נגיע לזה בהמשך..
 
9. האינפלציה, שהיתה גבוה גם ככה, התגברה בצורה משמעותית עם עליית מחירי הנפט.תבינו, הנפט הוא 50% מהאינפלציה. אני כותב כבר חודשים כל פעם-בלי הנפט למטה אין מה לדבר על מהלך עולה משמעותי בבורסה. זה פשוט לא הגיוני שייקרה בסביבת מאקרו הנוכחית.
 
10. עכשיו תבינו את הברוך שארה"ב נמצאת בו, מצד אחד היא רוצה לקרר את האינפלציה ולהביא אותה על פי מה שאמר הנגיד ל-3.5%.
מצד שני הנפט עולה. מה שאומר שבסביבת מחירי נפט כאלה, הוא צריך לעלות ריבית לאיזור 6%.
זה בחיים לא ייקרה. ומדוע? כי הוא יחסל את לוקחי המשכנתאות,שכל כך הרבה לקחו ויחזיר את כלכלת ארה"ב לשנת 2008 וחמור מכך, כי לא יהיה לו כלים להילחם.
ויש עוד צד- רמת החוב האמריקאי. הוא לא יוכל לשלם את ההלוואות שהמדינה לקחה בסביבת ריבית כזו. הוא צריך ריבית אפסית.
כלומר, איך שלא מסתכלים על זה- הם בבעיה.
 
11. נכון לכרגע, החודש החל הפדרל ריזרב, למשוך את הכסף משוק האגח. זה אומר גמילה אכזרית מאד מכסף מלאכותי.רק היום אגח לארהב לשנתיים עלה ב7.6% והגיע לתשואה של 3.28 אחוז.
עכשיו, תניחו שזה רק ההתחלה, התשואה על האגחים עוד תעלה כי הבנק המרכזי מוציא כסף.נוכל להגיע ל5-5.5 אחוז. אז הבנצמארק משוק המניות מתרחק, כי....
 
אהבתם עד עכשיו? רוצים לקרוא את המשך הפרק, את הפרק הבא ואת הסקירות שלי על החברות הכי מעניינות בשוק? כנסו לפה מובהר ומודגש כי הכותב [מחזיק בניירות ערך שהונפקו על ידי החברה נשוא המאמר] או [מספק שירותי ייעוץ לחברה בתחום שוק ההון ומקבל תמורה עבור כך]  ("החברה"), ועל כן קיים לו עניין אישי בחברה ובניירות הערך שלה. אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי בחברה, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.

פרסומת
פרסומת
פרסומת
פרסומת
בואו ללמוד שוק ההון עם עינב כהן! לפרטים נוספים לחצו כאן.