עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

השוק בצניחה-המדדים חצו נמוך שנתי

הימים האחרונים היו ימים קשים מאד בבורסה. קשים גם לוותיקים הכי גדולים שיש בשוק. אם עד עכשיו הבורסה בת"א עמדה יפה מול הירידות מעבר לים, בימי האחרונים גם פה נרשמות ירידות חדות. (9-5-2022)
השוק בצניחה-המדדים חצו נמוך שנתי

דורון בראס

כשיורד גשם כולם נרטבים

המשפט המוכר נראה בימים האחרונים נכון יותר מתמיד. המדדים המובילים בארה"ב יורדים כבר חמישה שבועות ברציפות, ועד לשבוע שעבר נראה היה שהבורסה המקומית דווקא עומדת יפה. אך בימי המסחר האחרונים גם הבורסה בת"א רושמת ירידות שערים חדות.

ת"א 35 שירד הרבה בימים האחרונים רושם היום עליות קלות של כ-0.4%, ת"א 125 עולה 0.25% ומדד ת"א פיננסים רושם עלייה של 0.45%. זאת ככל הנראה בשל העלייה בחוזים בארה"ב.

אתמול מניות האנרגיה דלק קבוצה, דוראל ואנלייט תפסו את ראש טבלת היורדות היומית כשירדו כל אחת כ-6%.

גם חברות הנדל"ן חטפו מכה קשה בימים האחרונים, זאת על רקע העלאת הריבית הצפויה, מה שמחזק את החשש בקרב המשקיעים שחברות הנדל"ן שחלקן מצויות במינוף גבוה, יתקשו לספק את הביצועים של השנים האחרונות לנוכח סביבת ריבית גבוה יותר.

פתיחת שבוע מסחר קשה בוול סטריט

המדדים המובילים בוול סטריט ממשיכים במגמת הירידה, ונגעו אתמול בנמוך שנתי.

מדד האס אנד פי 500 ירד 3.2% והנאסד"ק נפל ב4.3%. גם סקטור האנרגה שהיה הבודד שהראה עוצמה בתקופה האחרונה נפל אתמול ב-8.3%.

השוק מסרב לצאת מהתעלה היורדת כשהאירועים שמכבידים עליו בעיצומם: אין אופק לסיום הסגרים בסין והמלחמה באוקראינה, כשגם האינפלציה מסרבת להוריד את ראשה.

מדד הS&P 500 רחוק 16.8% משיאו והנאסד"ק רחוק 27.6% משיאו.

האם בקרוב נראה היפוך? האם נוצרות פה הזדמנויות שלא נראו למעלה מעשור?

הימים האחרונים היו ימים קשים מאד בבורסה. קשים גם לוותיקים הכי גדולים שיש בשוק, כאשר גם מניות גדולות וחזקות נפלו בתוך שלושה ימים ב16-17 אחוז ומניות קטנות מגיעות גם לירידות של 50-40 אחוז בתוך שלושה ימים בלבד.

בסקירה שפרסם הבוקר מנכ"ל ישראל בורסה עינב כהן, הוא ענה על שאלות שעולות בימים אלו לכל משקיע צעיר וותיק, ואף שיתף חלק מאסטרטגיית ההשקעה שלו בתקופות כאלו. בימים כאלו, שכל המשקיעים מבולבלים, הסקירה הזאת עושה הרבה מאד סדר בראש.

לקבלת הסקירה הבלעדית למנויי ישראל בורסה

 
מובהר ומודגש כי הכותב [מחזיק בניירות ערך שהונפקו על ידי החברה נשוא המאמר] או [מספק שירותי ייעוץ לחברה בתחום שוק ההון ומקבל תמורה עבור כך]  ("החברה"), ועל כן קיים לו עניין אישי בחברה ובניירות הערך שלה. אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי בחברה, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.

פרסומת
פרסומת
פרסומת
פרסומת
בואו ללמוד שוק ההון עם עינב כהן! לפרטים נוספים לחצו כאן.