עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

השוק ממשיך בתנודות הקיצוניות

מוקדם יותר היום פורסם מדד המחירים לצרכן של חודש אפריל בארה"ב, האינפלציה ירדה ל8.3% אך עדיין גבוהה מהצפי שעמד על 8.1%. המדדים נופלים. (11-5-2022)
השוק ממשיך בתנודות הקיצוניות

דורון בראס

עלייה לשם ירידה

מדד ה-S&P 500 ונאסד"ק עוד עלו היום בפתיחת המסחר לאחר פרסום התוצאות המאכזבות של האינפלציה בארצות הברית, כשבפתיחת המסחר עשרה מתוך 11 סקטורי ה-S&P הגדולים עלו. אך המדדים התהפכו וכעת הS&P500 והנאסד"ק נסחרים בירידה של 1% ו-2.7% בהתאמה.

הסיכוי המתגבר לעלייה בריבית פוגע במניות הענק כמו מטא (פייסבוק), אפל, טסלה, אמזון ומייקרוסופט, שיורדים בין 3% ל-8%.

הדו"ח של משרד העבודה הראה כי מדד המחירים לצרכן עלה ב-0.3% בחודש שעבר, העלייה הקטנה ביותר מאז אוגוסט, אך עדיין מעל תחזית הכלכלנים לעלייה של 0.2%.

העלייה החודשית באינפלציה הייתה קטנה בהרבה בהשוואה לזינוק של 1.2% במרץ, העלייה הגדולה ביותר מאז ספטמבר 2005, אך הסוחרים עדיין מתמחרים סיכוי של 77% לעלייה של 75 נקודות בסיס בחודש הבא.

"הנתונים מדגישים שהאינפלציה ועליית המחירים כנראה עדיין לא הגיעו לשיא", אמר גרג באסוק, מנכ"ל AXS השקעות.

"עם דאגות בשרשרת האספקה ​​ומדיניות הפדרל ריזרב שעלולה להיות אגרסיבית יותר, הסבירות של ארה"ב ובעקבותיה שאר מדינות העולם להיכנס למיתון בהחלט תכביד על השווקים".

המלחמה באוקראינה יחד עם סגרי נגיף הקורונה בסין מעמיקים את דאגות המשקיעים לגבי צמיחה כלכלית עולמית מדשדשת.

כמעט כל המדדים המובילים בארצות הברית נסחרים כעת בנמוך שנתי שלהם.

ירידה של 95% ביום אחד

שוק הקריפטו חוטף מכה קשה אף יותר משוק המניות. הביטקוין יורד היום 6.4% ומשלים ירידה של 54% בחצי שנה האחרונה. גם האיתריום חוטף מכה קשה מאד ומשלים היום ירידה של 55% בשנה האחרונה.

מטבע הלונה שבשיאו נסחר ב113$, יורד היום ב95% ונסחר כעת בשווי 1.3$.

האם שיא הירידות עוד לפנינו? או שאנחנו קרובים מאד להיפוך המיוחל?

רוצה להקדים את העיתונים? רוצה לשמוע על החברות הכי מעניינות לפני שמגיעות לתקשורת? מקומך איתנו. הרשמה בקישור.

 
מובהר ומודגש כי הכותב [מחזיק בניירות ערך שהונפקו על ידי החברה נשוא המאמר] או [מספק שירותי ייעוץ לחברה בתחום שוק ההון ומקבל תמורה עבור כך]  ("החברה"), ועל כן קיים לו עניין אישי בחברה ובניירות הערך שלה. אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי בחברה, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.

פרסומת
פרסומת
פרסומת
פרסומת
בואו ללמוד שוק ההון עם עינב כהן! לפרטים נוספים לחצו כאן.