עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

השקעה על סמים פסיכידליים

משקיעים בבורסה לפעמים מרגישים היי של סמים אחרי הצלחות גדולות. אך האם אפשר להשקיע ישירות בסמים ועוד פסיכדליים?התשובה מפתיעה. (18-10-2020)
השקעה על סמים פסיכידליים

גיא אילן

משקיעים בבורסה לפעמים מרגישים היי של סמים אחרי הצלחות גדולות. אך האם אפשר להשקיע ישירות בסמים ועוד פסיכדליים?התשובה מפתיעה.

הכירו את חברת  MindMed (סמבול mmdf)   והעיסוק שלה הוא תרופות מבוססות סמים פסיכדליים.

עד לפני שבועיים, החברה נסחרה בOTC (הבורסה המשנית) במחיר שנע בין 0.3-0.35 דולר למניה, כעת הם הודיעו על התחלת תהליך הרשמה לנאסדק ומחיר המניה עלה ביותר מ100% (הם גם נסחרים בבורסה הקנדית).  

החברה שכרה יועץ כספי בשביל ההכנה להרשמה, יש לציין שעל החברה לעמוד במספר דרישות מינימאליות לצורך הרשמה לנאסדק ואין שום הבטחה שאכן יעמדו בתנאים.

שווי שוק – 141 מיליון דולר.

מכירות - החברה בשלבי מחקר ואינה מכניסה רווחים.

חוב – החברה ללא חובות.

תזרים מזומנים – דווח על 24 מיליון דולר בדו"ח הכספים של הרבעון השני שנת 2020.

 

איך מטפלים בעזרת חומרים פסיכדליים?

כבר במשך כמה עשורים נעשים ניסויים וטיפולים עם חומרים פסיכדליים שמטרתם שיפור בריאות הנפש.

מחקרים הראו שחומרים פסיכדליים יכולים לטפל במצבים נפשיים רבים: דיכאון, חרדה, פוסט-טראומה, התמכרויות וכו.. MindMed  מיינו את התרופות שלהם לשני קטגוריות: הזייתי – טיפול בעזרת מנה רגילה של החומר, שתגרום לחוויה פסיכדלית בהשגחת רופא. ולא הזייתי – טיפול במייקרו-דוסינג, קבלת מרשם ולקיחת מנה קטנה ביותר של החומר שלא גורמת להזיות.

אז למה החברה הזו מעניינת?

באופן כללי הנושא של תרופות מבוססות סמים פסיכדליים הוא שטח חדש ולא מוכר, כרגע קיימת רק חברה אחת שנסחרת בנאסד"ק ומכוונת לשוק הפסיכדליים COMPASS Pathways  (CMPS) שהנפיקו ממש לפני שבוע בשווי שוק של יותר מ1.2 מיליארד דולר! הניסוי המתקדם ביותר של החברה נמצא בשלב 2b ובודק אפשרות של טיפול בדיכאון בעזרת LSD.

על החברה:

MindMed  מכוונת נטו לשוק הזה ושמה לעצמה מטרה לבנות פורטפוליו רחב של תרופות מבוססות פסיכדליים על בסיס חומרים שונים. כרגע הם מבצעים 6 ניסויים קלינים בשלבים 1a עד  .2a

הניסוי המוביל שלהם (Project Lucy) נמצא בשלב 2a ובו הם בודקים טיפול בחרדה בעזרת  .LSD ניסויים נוספים צפויים להגיע לשלב 2a עד סוף השנה .

החברה מנסה לפתח תרופה ל-ADHD בעזרת מייקרו-דוסינג של LSD, טיפול בהתמכרות באופיואידים, ניסוי ראשון בשילוב של LSD  ו- MDMA , טיפול במצב שנקרא Cluster Headaches מצב נדיר שגורם לכאבי ראש נוראיים וכרגע לא קיימת לו שום תרופה.

הם אפילו עובדים על טיפול חדשני שיוכל לקצר\להפסיק את ההשפעה של LSD. חשוב לציין שמתקיימים ניסויים בחומרים נוספים כמו DMT וMDMA לבדו.

החברה עובדת עם חוקרים מוכרים בתחום בשיתוף פעולה אקדמאי עם אוניברסיטאות באמריקה, קנדה ושוויץ.

למה אני חושב שיש פה טרנד?

עוד לפני תקופת הקורונה השוק של טיפול בבריאות הנפש היה שוק מתפתח שמכניס הרבה מאוד כסף.

תרופות כמו זנקס (Xanax) שעוזרות נגד חרדה, נמכרות בכמויות אדירות ונרשמות ללא הפסקה על ידי רופאים למטופלים. MindMed  שואפת להיכנס לשוק של מיליארדי דולרים שכולל תרופות לחרדה, ,ADHD דיכאון והתמכרויות. את הנזק הנפשי שנגרם למיליוני אנשים בעקבות המשבר עוד לא ניתן לאמוד, אך אפשר להניח שצפויה לנו עליה באנשים שייסבלו מחרדות ודיכאון.

גם נושא ההתמכרויות הוא נושא חם שMindMed  שואפים לטפל בו בעזרת LSD. בתוך זה נכלל משבר האופיואידים באמריקה, גמילה מסיגריות וגמילה מאלכוהול. הם אשכרה רוצים לטפל בהתמכרות בסמים, בעזרת סמים!

איפה המוצר?

חשוב לזכור שמדובר בחברת פארמה לכל דבר, הם עוברים את אותם ניסויים ולפניהם עוד דרך ארוכה עד לאישור FDA ותחילת ייצור של תרופה.

בנוסף מדובר פה בחומרים שעדין מוגדרים כ"סמים מסוכנים" ואישור FDA לתרופה כזו יהיה הראשון מסוגו. ג`יי אר ראהן, מנכ"ל החברה וממקימיה אמר בראיון שבכוונתם להתחיל ניסוי שלב 2a טיפול בחרדה עם LSD עד סוף השנה ובכוונתם להתחיל לעבוד על אישור FDA בשנה הבאה.

עוד מוקדם להגיד אבל יכול להיות שמתחיל טרנד חדש של מניות פסיכדליים, שיכול להיות גדול כמו טרנד הקנאביס ואולי יותר. אנחנו עדין רחוקים ממוצר או אישור FDA אבל אין ספק שהחברה מובילה ובעלת שאיפות גדולות להיכנס לשוק הבריאות הנפשית ואולי להמציא שוק חדש משלה.
מובהר ומודגש כי הכותב [מחזיק בניירות ערך שהונפקו על ידי החברה נשוא המאמר] או [מספק שירותי ייעוץ לחברה בתחום שוק ההון ומקבל תמורה עבור כך]  ("החברה"), ועל כן קיים לו עניין אישי בחברה ובניירות הערך שלה. אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי בחברה, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת