עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

קטנה ומטריפה-חברת DXR

חברה שבודקת כמות הדם בגוף בצורה מדויקת, כמו גם נפחי כדוריות הדם האדומות. מדוע מעניין לעקוב אחריה? (7-1-2019)
קטנה ומטריפה-חברת DXR

טדי לנץ

החברה שארצה לדבר עליה, היא חברת Daxor Corporation, סימבול DXR.

חברת ביוטכנולוגיה המתמקדת בעיקר במכשור רפואי (משמשת גם כבנק זרע, אחסון דם, מתן שירותי מעבדה כלליים) למדידת נפח דם/ פלסמה/ כדוריות דם אדומות. נוסדה ב 1973 ויושבת בניו יורק, ארה"ב.

בבדיקות הללו, נבדקת כמות הדם בגוף בצורה מדויקת, כמו גם נפחי כדוריות הדם האדומות- על מנת להבין האם הן קטנות מידי (מכילות מעט ברזל וחמצן) או גדולות מידי (קשה להן לעבור בכלי הדם) ובדיקת נפח הפלסמה המכילה מים ומומסים שונים (השיטה כיום היא באמצעות חומר רדיואקטיבי ומבוצעת לעיתים נדירות).

הבדיקות הללו נועדו לאתר הפרעות בתפקוד תקין של אברים שונים, מחלות שונות של לחץ דם, אנמיה, מחלות לב ועוד. הזמן שיש לחכות לבדיקות הללו הוא כ 6 שעות, בעוד שבעזרת המכשור של DAXOR BVA- 100 ניתן לקבל תוצאות בפחות משעה!

מהו ה BVA-100 וכיצד עובד?


ה BVA-100 הוא מכשיר מאושר FDA כמובן, אך יתרה מזאת, הוא היחיד!!! הוא מחשב את נפח הדם האידאלי והמדויק (89% דיוק) בזמן אמת לכל אדם בהתאם לגובה, משקל ומין. מכמת את הסטייה מהכמות החזויה האידאלית לאדם ומבטא את הסטייה הזו באחוזים. האם אותו אדם נמצא בנורמה, מעל או מתחת. עד כה הרופאים נעזרו בהערכות והשערות, אך בעזרת ה BVA הם מקבלים מידע מדויק.
הרופא מחדיר אל תוך הוריד ומחזור הדם, חומר רדיואקטיבי (הנשאר בגוף ל 8 ימים. קרינתו פחותה מהקרינה בצילומי X-Ray) אשר נקשר לפלסמת הדם (ממתינים כ 12 דקות). לאחר מכן, נלקחות 5 דגימות דם באינטרוולים של 6 דקות ובעזרת חישוב נעלמים, מגיעים לתוצאה המיוחלת.

 סדר תהליכי הבדיקה:

מדידת נפח הדם ושאר ניגזרותיו הוכחו כמשפרי תנאים רפואיים וכמגלי מחלות, שאחרת לא היו מתגלות. כך לדוגמא, במחקר שבוצע באוניברסיטת דיוק בארה"ב, התגלה הבדל בין חולים ממוצא אפרו-אמריקני לחולים לבנים- כלל האוכלוסייה סבלה מיתר לחץ דם, אך הנתונים של נפח הדם לא תאמו ולא היו בעלי קורילאציה ישירה בין לחץ הדם לנתונים שציפו לקבל. הדבר חשבו מאוד, בגלל תופעות הלוואי של תרופות לחץ דם המובילות לשבץ במקרים קיצוניים ולעוד תופעות לוואי, לכן חשוב מאוד להבין מדוע התופעות הללו קורות והאם ניתן להתאים תרופות אחרות ומועילות יותר.

מחקר אחר הראה (30.10.2018), כי שימוש ב BVA-100 מוכיח מעל כל צל של ספק, שיפור ביכולתו של הרופא לטפל בחולי לב למיניהם, במיוחד בכל הקשור לאשפוזים ותמותה- הפחתה של 82% תמותה ו 56% הפחתה באשפוז חוזר, לאחר 30 ימי טיפול בהתאם לדיאגנוזות שהתקבלו בעזרת ה BVA.

 

עם מי החברה עובדת?

ב 07.11.2018, הודיעה החברה כי נבחרה על ידי התוכנית לעסקים קטנים וחדשניים של משרד הביטחון האמריקאי, וקיבלה חוזה לפיתוח והדגמה של אבטיפוס לניתוח נפח דם המותאם לצבא ולחייליו בזמן קרב. על פי דברי המנכ"ל, שטף דם הוא הגורם מספר אחד ב 30% ממקרי המוות של חיילים.
כמו כן, החברה עובדת עם חברות מחקר ופיתוח בתחום הרפואי, אוניברסיטאות רבות, בתי חולים ועוד מגוון רב של מוסדות רפואיים אשר מבצעים מחקרים קליניים.  

נתונים פיננסיים

החברה מספקת דוח שנתי אחד בשנה ולא רבעוני, לכן לא מצאתי לנכון להציג נתונים ישנים.
שווי החברה עומד על כ 37 מיליון דולר.
מחיר מטרה על פי האנליסטים גבוה פי 3- 30$ למניה.
מכפיל מכירות- 73.

 

מבחינת הגרף,ניתן לראות כי בוצעו מכירות בתקופה של בין 6- 9 חודשים וזוהי בדיוק התקופה שהמניה הגיעה לשיאה. נכון, זה לא נחמד כל כך לראות מכירות של בעלי עניין, גורם לך לחשוב שמשהו לא בסדר. אך זה גם בסדר לממש רווחים. חשוב להבין ולזכור שהמנכ"ל וה CSO בעלי רקע פיננסי ושימשו כמנהלי קרן גידור יחדיו. עיסוק באלגוריתמים ושוק ההון אינו זר להם וככל הנראה ניצלו את מחיר המניה הגבוה על מנת לממש רווחים.

 

 

חדשות קנאביס

  1. ב 11.01.2019 חברת APHRIA אמורה לפרסם את דוחותיה, יחד עם הסברים לדוח השורט שיצא על החברה לפני כחודש. אמנם המשקיעים ציפו לתגובה מהירה יותר, אך יצטרכו להסתפק בזה.
  2. עוד בהקשר של אפריה, ביום חמישי לאחר המסחר יצאה הודעה מחברת Green Growrth Brand אשר מעוניינת לבצע השתלטות עוינת, דרך הבורסה של כלל מניותיה של אפריה. לאחר שיחות בין חברי הבורד של החברות, הוחלט לצאת עם הידיעה החוצה לתקשורת ובכך לגרום לבעלי המניות להסכים להצעה (מחיר הגבוה בכ 30% לערך ממחיר הסגירה ביום שישי- 11 דולר קנדי). מכיוון ששום דבר חלק לא הולך לאפריה בזמן האחרון, קפצו החבר`ה שהוציאו את דוח השורט על החברה והציגו את ניסיון ההשתלטות כמפוברק על מנת להעלות את מחיר המניה. הוכחות לכך שקיים קשר בין החברות באמצעות חברי דירקטוריון, חברת GGB היא חברה קטנה וללא הכנסות גבוהות, נכסים וכו`, לכן כיצד יכולה לרכוש חברה אחרת במיליארדים???
    מנכ"ל החברה ענה לשאלות הקשות ובכך, מבחינתו, העלים את העננה מעל ההצעה. הנהלת החברה עשירה בניסיון קמעונאי מהחברות הגדולות ביותר באמריקה, כמו אמריקן איגל, ויקטוריה סיקרט ועוד.
    מעניין לעקוב ולראות כיצד יתפתח מכאן והלאה.
  3. אנו מתקרבים ל 15.01.2019. תאריך בו נדע אם עסקת ITHUF ו MPX תצא לדרך (הצבעת בעלי מניות בנוגע למיזוג שתי החברות).

     

 

 

 
מובהר ומודגש כי הכותב [מחזיק בניירות ערך שהונפקו על ידי החברה נשוא המאמר] או [מספק שירותי ייעוץ לחברה בתחום שוק ההון ומקבל תמורה עבור כך]  ("החברה"), ועל כן קיים לו עניין אישי בחברה ובניירות הערך שלה. אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי בחברה, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת