עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

חברת הG5 שהקדימה את זמנה

חברת רדקום הישראלית,איננה מהחברות המדוברת בוול סטריט, אבל מהפכת הG5 יכולה להפוך אותה לאחת הסינדרלות הגדולות. (15-9-2020)
חברת הG5 שהקדימה את זמנה

אלכס קולפקוב

ספקיות תקשורת אינן נחשבות בדרך כלל לחברות אשר מסוגלות להשיק שירותים חדשים ובמהירות.

הן נתפסות כחברות שמרניות ומסורתיות המתקשות להגדיל את קיבולת הרשת שלהן לדרישות הצרכנים. תכונות כמו זריזות וגמישות בשירות מזוהות יותר עם ספקיות אינטרנט וסטארט-אפים, ולא עם חברות ענק כספקיות תקשורת.

אולם, במהלך השנים האחרונות הבשילה טכנולוגיית הווירטואליזציה של פעילות הרשת (NFV), כך שספקיות התקשורת הגדולות ביותר יוכלו למצב את עצמן מחדש כגמישות וזריזות.

לפני שאסביר על טכנולוגיית ה NFV ,אסביר כיצד מנוהלות רשתות התקשורת המסורתיות. כאמור, רשתות התקשורת המסורתיות מתבססות על ארכיטקטורה מסובכת מאוד.

חברות התקשורת קונות "`קופסה" אחת שאחראית ל -SMS וקופסה אחרת שאחראית לתקשורת נתונים (data), לאחר מכן, עם כל שירות שנוסף לרשת, צריך לחבר עוד קופסה - אחת שאחראית לווידאו, אחרת שאחראית לשירותי מוזיקה וכו`.

כל רכיב במערכת צריך להתחבר לכל האחרים, ולבסוף כל המערכת צריכה להתחבר לקופסה של מערכת חיוב הלקוחות (billing). כלומר, כל המוצרים האלה מגיעים בעצם מספקים שונים ועובדים בסטנדרטים שונים, לכן קיים כינוי גנאי לכל מה שמתנהל בליבת הרשת של כל מפעילת תקשורת מסורתית: ספגטי.

 פלטפורמת NFV מציעה ביצועים השווים ברמתם לשירותים המסופקים על גבי כלים ייעודיים המשלבים תוכנה וחומרה יחדיו. הפלטפורמה מאפשרת להגדיל את קנה המידה של השירותים על פי צורך ובאופן מידי, תורך שימוש במכונות וירטואליות (VM) הפועלות על גבי שרתים מסחריים גנריים.

 בין היתרונות העיקריים של טכנולוגיית ה NFV ניתן למנות חסכון בעלויות הרכישה (CapEx) ובעלויות התפעול (OpeEx), הקלת ההתמודדות עם התקני חומרה ממגוון יצרים וקיצור זמני היישום וההטמעה של שירותי רשת חדשים.

כאמור, וירטואליזציה היא אחת המגמות הבולטות ביותר בעולם הטלקום בשנים האחרונות. וירטואליזציה של הרשת נחוצה במיוחד במעבר לדור החמישי, שבו רשתות התקשורת צפויות לספק שירות לא רק לסמרטפונים, אלא למגוון אביזרי ומכשירי IoT.

 לכאן נכנסת חברת רדקום הישראלית לתמונה.

 

מי את רדקום?

חברת רדקום הינה מספקת פתרונות בתחום של וירטואליזציה של רשתות תקשורת (NFV), ופתרונות לניטור ובחינת תעבורה ברשתות תקשורת. החברה השיקה בחודש שעבר פלטפורמה חדשה לניטור תעבורה ואבטחת שירות (Service Assurance).

הפלטפורמה, ששמה Radcom ACE, מתבססת על אלגוריתמים של למידת-מכונה, שלומדים באופן אוטומטי את דפוסי השימוש של המכשירים והיישומים השונים ברשת דור חמישי, ומאפשרים לספק התקשורת להבין מה קורה ברשת ושכל המשתמשים מקבלים את קצב התעבורה הנדרש ליישום שאותו הם צורכים.

 

לקוחות קיימים

לחברה יש רק קומץ של לקוחות, אמנם לקוחות אלו הם גדולים והם בחוזים למספר רב של שנים המניבים הכנסות חוזרות.

שניים מהלקוחות היותר ידועים של החברה הם חברת AT&T (ענקית התקשורת האמריקאית) לקוחה של רדקום כ 5 שנים, ורקוטן (ענקית הסחר-האלקטרוני היפנית) חוזה טרי יותר של רדקום.

 

החוזה עם AT&T חודש לאחרונה, והוא צפוי להתרחב עם הפריסה הארצית של רשת הדור 5 של החברה. בשיחת הועידה האחרונה של החברה האמריקאית ציין המנכל כי "התוכנה והתמיכה שלנו המהוות את חוד החנית משחקות תפקיד משמעותי בזמן ש AT&T ממשיכה לנוע קדימה עם הווירטואליזציה של הרשת שלה על מנת להתכונן לפריסה הארצית הצפויה של רשת הדור 5."

לקוח משמעותי נוסף של רדקום הוא חברת רקוטן (Rakuten). החברה השיקה בתחילת אפריל רשת תקשורת חדשה ביפן, והפכה למפעילת התקשורת הרביעית במדינה. הדבר המייחד את הרשת של רקוטן הוא היותה וירטואלית לחלוטין, כלומר כל מרכיבי הרשת והפונקציות שלה מנוהלים ישירות מהענן. אחת הספקיות המרכזיות של רקוטן בניהול הרשת היא חברת רדקום, המספקת לה את מערכת ניטור התעבורה ואבטחת השירות שלה.

רקוטן מובילה חדשנות דרך טרנספורמציה מלאה בתחום בניית תשתיות הטלקום.

ובתמונה למעלה תוכלו לראות כיצד רקוטן מתכננת לפשט את ארכיטקטורת הליבה שלה, בהשוואה לרשת מסורתית.

לא משנה בין אם נקודת ההתחלה היא ארכיטקטורה קיימת או חדשה לחלוטין, פתרונות אבטחת שירות בדור ה 5 יהיו חלק מסביבה בוגרת ובשלה של 5G, לכל מפעילת תקשורת.

הפריסה של רשת הדור החמישי רק בתחילת דרכה בעולם, וכפי שנראה בתמונה למטה, צפויה להיפרש אל תוך 2023 ואף מאוחר יותר.

אולם, חשוב לציין כי רדקום לא לבד בתחום הצעת אבטחת שירות לרשת 5G, אולם החברה צריכה להנות מיתרון טכני בהשוואה למתחרות עקב היותה חלוצה בתחום ומהראשונות שעברו לטכנולוגיה זו לפני שנים. כמו כן, החברה טוענת כי יש בידיה את "הפתרון המתקדם ביותר לאבטחת שירות לרשת 5G".

לפי מחקר שפורסם לאחרונה על ידי חברת המחקר Meticolous Research שוק ה-NFV צפוי לצמוח בשנים הקרובות בקצב שנתי של 34% ולהגיע ב-2027 להיקף של 122 מיליארד דולר. כמובן שהתחום שבו עוסקת רדקום, ניטור תעבורת רשת, הינו רק סגמנט קטן בכלל השוק, אך החברה צופה שהתחום שבו היא עוסקת בשוק הNFV שווה כ 2.7 מיליארד דולר.

 

נתונים פיננסים

שווי החברה כ 131.8 מיליון דולר.

החברה כרגע אינה רווחית.

מכפיל על ההון של 1.77.
מכפיל מכירות של 3.67.

רווח גולמי - 77%.

כמות המזומנים בקופת החברה היא 66 מיליון דולר, ללא חוב.

הנתונים האחרונים שניתן למצוא על החברה, הם דוחות לרבעון השני לשנת 2020, שפורסמו באוגוסט. ע``פ דוחות אלו:

סך כל ההכנסות עלה ב 7% ל 9.16 מיליון דולר, לעומת הרבעון המקביל ב 2020 שהיה 8.55 מיליון דולר.

ההפסד של החברה הצטמצם ל 0.2 מיליון דולר, או 0.01$ למנייה, לעומת 0.9 מיליון דולר, או 0.07$ למנייה ברבעון המקביל.

הרווח למנייה עלה ל 2.30 דולר למנייה, לעומת 0.27 דולר ברבעון המקביל.

 

לסיכום, כפי שאני עדים בשנים האחרונות, לוקח יותר זמן מהצפוי לפרוס את רשת דור ה5 ברחבי העולם, בניגוד לתחזיות, דבר שהשפיע על חברות רבות וביניהן רדקום שהחזיקה בטכנולוגיה "שהקדימה את זמנה". נראה שהתשתיות המסורתיות של ספקיות התקשורת בעולם לא יהיו מתאימות לדור הבא שיכלול יותר וידאו, יותר 5G ויותר IoT, דבר שיצריך לפנות לטכנולוגיות מתקדמות, שחברות כמו רדקום מחזיקות.

המאזנים של החברה נראים יציבים עם חוזים ארוכי טווח עם ענקיות תקשורת כמו רקוטן ו AT&T, כך שהמצב נראה טוב גם בתקופה חסרת ודאות כמו הנוכחית. חברה מעניינת מאוד למהפכת ה 5G שתיקח ככל הנראה הרבה שנים.

 
מובהר ומודגש כי הכותב [מחזיק בניירות ערך שהונפקו על ידי החברה נשוא המאמר] או [מספק שירותי ייעוץ לחברה בתחום שוק ההון ומקבל תמורה עבור כך]  ("החברה"), ועל כן קיים לו עניין אישי בחברה ובניירות הערך שלה. אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי בחברה, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת