עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

יונט קרדיט נופלת 20%;וגם סיכום החודש בשוק

חברת יונט קרדיט בהובלת השר לשעבר משה כחלון פנתה לרשות ניירות הערך בבקשה שלא לפרסם את דוחותיה לאחר שנשדדו מהחברה 3.5 מליון ש"ח, מניית החברה מתרסקת. וגם סיכום חודש מאי בישראל ובוול סטריט. (1-6-2022)
יונט קרדיט נופלת 20%;וגם סיכום החודש בשוק

דורון בראס

צרות בצרורות

לפני כשלושה שבועות חברת יונט קרדיט הודיעה לבורסה על שוד ענק שבוצע במשרדיה. בתאריך 9.5.22 חברת האשראי החוץ בנקאי, שבראשה עומד שר האוצר לשעבר משה כחלון, נפלה קורבן לשוד אלים בסניף הראשי שלה באזור התעשייה בחולון. השודדים ריססו גז פלפל על עובדים, ושדדו 3.5 מיליון שקל ומט"ח בהיקף גדול. השוד בוצע על ידי שני רעולי פנים שהיו מחופשים לעובדי וולט.

היום דיווחה החברה לבורסה כי תאחר בהגשת דוחותיה הרבעוניים עקב חוסר התאמה בין ההון המדווח בדוחות החברה לבין מה שנמצא בפועל בקופתה. הערכת החברה היא שחסרים צ`קים בסכום של עד 7.6 מיליון שקל.

מניית החברה נופלת כעת מעל ל-20%. האם החברה תצליח להתאושש מהמשברים שפוקדים אותה?

סיכום חודש מאי בבורסה

המסחר בשווקים במאי 2022 התנהל על רקע המשך מלחמת רוסיה באוקראינה מזה חודש שלישי והמשך הסגרים ברחבי סין בעקבות מדיניות "אפס קורונה", בעקבותיהם נמשכה העלייה במחירי הסחורות.

מחיר הגז הטבעי זינק החודש בכ-21% והשלים עלייה של כ-135% מתחילת השנה.

הבנק המרכזי בארה"ב העלה בתחילת החודש את הריבית בארה"ב בחצי אחוז, לאחר שהעלה אותה ברבע אחוז בחודש הקודם, זאת בשל המשך העלייה באינפלציה והנסיונות לבלום אותה.

המסחר בבורסה בת"א בחודש מאי הסתכם בירידות של הרוב המוחלט מהמדדים המובילים. מדדי המעו"ף ות"א 90 ירדו 5% ו-9% בהתאמה. זאת בזמן שמדד הנאסד"ק בוול סטריט ירד כ-2%.

המדד היחיד שסיים את מאי ירוק הוא ת"א נפט וגז, שעלה בכ-0.6%, והשלים עלייה של כ-44% מתחילת השנה, זאת ברקע העלייה במחירי הנפט והגז בעולם.

לקראת סיום החודש ראינו עליות בוול סטריט ובעקבותן גם בתל אביב. 

האם חודש יוני יאיר פנים למשקיעים? או שמא אנחנו בדרך להחרפת הירידות? נמשיך לעקוב ולעדכן כל העת.

רוצים לקבל את הסקירות הכי מקצועיות בארץ, מפגשי משקיעים, עדכונים חמים לפני התקשורת ועוד? תצטרפו עכשיו ל"ישראל בורסה". הרשמה בקישור.
מובהר ומודגש כי הכותב [מחזיק בניירות ערך שהונפקו על ידי החברה נשוא המאמר] או [מספק שירותי ייעוץ לחברה בתחום שוק ההון ומקבל תמורה עבור כך]  ("החברה"), ועל כן קיים לו עניין אישי בחברה ובניירות הערך שלה. אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי בחברה, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.

פרסומת
פרסומת
פרסומת
פרסומת
בואו ללמוד שוק ההון עם עינב כהן! לפרטים נוספים לחצו כאן.