עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

Pluralsight – כי מי צריך אוניברסיטה?

חברת Pluralsight מציעה מגוון לימודים באינטרנט ברמות הגבוהות ביותר. מה הסיפור של החברה שעוסקת באחד התחומים החמים שיודעת כעת האנושות? (14-1-2021)
Pluralsight  – כי מי צריך אוניברסיטה?
דור איזמאילוב
 
עולם ההייטק והמחשבים, כל דבר היום ולו הקטן ביותר מכיל איזשהי אפליקציה שמנהלת אותה, איזשהו מאגר מידע, תקשורת עם האינטרנט ועוד... מאוחרי כל דבר קטן עומדות מערכות עצומות.הדוגמא הכי פשוטה, הדוד החשמלי אצלי ואצלכם בבית. 
 
פעם הייתי מגיע מאימון, מדליק את הדוד ומחכה חצי שעה שיהיו לי מים חיים להתקלח וזהו. היום יש לי מתג מיוחד שמחובר לאינטרנט ואני יכול להחבר אליו מאפליקציה שיש לי בטלפון, בטאבלט ובמחשב ואני יכול להדליק אותו מטאיוואן אם בא לי, ואפילו להציב לו לוח זמנים להדלקות קבועות... אה והוא גם שומר לי היסטורית הדלקות. 
 
אז מה עומד מאחורי הדוד הפשוט? מאגר מידע ששומר היסטוריה, אפליקציה, ממשק אינטרנט, כנראה גם אתר שמשווק את המתג החכם ועוד... וזאת רק דוגמא אחת. 
 
עכשיו, אחריי שאנחנו מבינים שכל המחשבים משלתטים על חיינו בואו נחזור טיפה אחורה ונשאל את השאלה – מי לעזאזל ישתלט על המחשבים?! פתאום הם נמצאים בכל מקום, צריך יותר אנשים שידעו לתפעל יותר מערכות שצריכים להיות ביותר מקומות. פתאום בשביל כל מערכת יוצרת סביבה 3 מקצועות שונים שלכל מקצוע צריך לא מעט ידע. 
 
-מה הבעייה? שכל עולם המחשבים מתקדם כל שנה איזה 10 צעדים קדימה ומערכות החינוך והאקדמיות מתקדמות אפס.
-ומי מתחיל להבין את זה לאט לאט? עולם המחשבים.
- ומה זה אומר? שלא חייבים היום תואר בשביל למצוא עבודה ובטח לא בשביל להצליח. 
-אז מה צריך בשביל להצליח? ידע ,מקצועיות, משמעת ועדיף כמובן גם ניסיון. 
 

פלטפורמה ללימודים באינטרנט-הכירו את PS

 

אז כפי שהבנתם, הלימודים המקצועיים היום בהחלט מספיקים. ישנם שלל קורסים בג`ון ברייס, טכניון, הארקר יו, נישה ועוד.. שמציעים קורסים מקצועיים ב12-20 אלף שקל לקורס. וזה אחלה. אני מכיר לפחות 5 אנשים שהלכו ללמוד קורס FullStack ועוד לפני שהוא נגמר הם מצאו עבודה בהייטק בשכר שבואו נגיד... הם לא חיים מהיד אל הפה. 
 
אבל מי שלא מתאים לו לשלם אלפי שקלים וללמוד חצי שנה – שנה בשביל לרכוש מקצוע? מה הוא יעשה? ופה אנחנו סוף סוף מגיעים אחריי הקדמה המטורפת הזאת לחברה שאני מדבר עליה – Pluralsight .
 
PS  היא חברה שמתחזקת פלטפורמה ללימודים באינטרנט. 
 
זה בעצם אתר שמכיל מאות אם לא אלפי קורסים מקצועיים בעולם הIT (Information Technologies) ובעולם התכנות. וכל התענוג הזה עולה 30 דולר בחודש. 
אם יש אנשים שיש להם משמעת עצמית גבוהה, אנגלית ברמה טובה והם אוהבים את עולם התכנות והמחשבים, הם יכולים תוך חצי שנה שנה ללמוד באתר הזה כל כך הרבה שכשהם יחפשו עבודה יחטפו אותם. 
 

קורסים לכל הרמות

אז כמה מילים על האתר,

מדובר באתר שמציע מגוון לימודים לכל הרמות.

באתר משתמשים לא רק אנשים כמשתמשים עצמאיים אלא גם חברות. 
אני שילמתי על משתמש באתר הזה במשך שנתיים עד שהתחלתי לעבוד והחברה שלי מימנה לי משתמש לאתר. יש באתר תירגולים, מאמרים וכל הקורסים כמובן בסירטונים המכילים גם תוכן לימודי וגם הדגמות חיות. טובי המומחים מעבירים את הקורסים באתר ובאמת שהרמה שם היא גבוהה מאוד. 
אני אתן פה כמה תצלומים לצורך ההבנה של מה האתר הזה בעצם מציע: 
 
לחברה יש רוח גבית שאני רואה בעקבותם את החברה ממשיכה בעבודתה נאמנה.
 
1)כמו שרשמתי והסברתי למעלה, הדרישה לעובדים בענף ההייטק היא עצומה ורק מתגברת. יותר ויותר אנשים מתחילים להבין שהדרך לכלוב הזהב היא הרבה יותר קצרה ממה שהם חשבו. תארים כבר לא נותנים מענה לכל המשרות בהייטק ולכן יש צורך גם בלימודים מקצועיים (או רק בלימודים מקצועיים). 
 
2)תאמינו או לא, אנשים יושבים בבית בתקופת הקורונה הזאת, ומי שלא נמצא בקבוצת `ישראל בורסה` כנראה מת משעמום ובוכה על החיים. לכן, אנשים מתחילים להבין שהם צריכים לשנות כיוון + יש להם זמן פנוי. לא מעט מתחילים עכשיו ללמוד ולהסב את עצמם לכיוון ההייטק ומגוון מקצועות שונים שיבטיחו להם עבודה יציבה יותר מבעבר למען העתיד. כמובן שאנשים לא יכולים ללכת ללימודים פרונטליים במכללות שצריך לשלם להן מלא כסף שגם ככה אין להם אותו, אז הפתרון האידיאלי הוא באמת ללמוד באינטרנט. 
 
3)הקורונה לא השפיעה כל כך על ההתקדמות של PS ולכן PS עדיין נמצאים על דרך המלך לכיוון הריווחיות. 
 
4)צפי עלייה בהכנסות הוא 16.5 אחוז בשנה.
 
 
לסיכום, תחום חם, חברה מתפתחת,שיהיה מעניין לראות בהמשך האם עומדת בקצב הביקוש והטכנולוגיה.כרגע היא בהחלט מהמובילות.
 
 מובהר ומודגש כי הכותב [מחזיק בניירות ערך שהונפקו על ידי החברה נשוא המאמר] או [מספק שירותי ייעוץ לחברה בתחום שוק ההון ומקבל תמורה עבור כך]  ("החברה"), ועל כן קיים לו עניין אישי בחברה ובניירות הערך שלה. אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי בחברה, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת