עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

מתי לקנות מניות?שהשוק גבוה או נמוך? /עינב כהן

יש לי הפתעה בשבילכם: כולנו משקיעים בשוק ההון. יש המשקיעים ישירות דרך מניות או קרנות נאמנות , ויש את אלה המשקיעים בעקיפין-קופות גמל, קרנות פנסיה וכ"ו. (17-10-2010)
מתי לקנות מניות?שהשוק גבוה או נמוך? /עינב כהן

יש לי הפתעה בשבילכם: כולנו משקיעים בשוק ההון. יש המשקיעים ישירות דרך מניות או קרנות נאמנות , ויש את אלה המשקיעים בעקיפין-קופות גמל, קרנות פנסיה וכ"ו.
כמעט אין היום מישהו שלא מושקע בדרך זו או אחרת בשוק ההון,יש כאלה המתכחשים לזה, אבל זה כבר סיפור אחר...
מול כל "המשקיעים הקטנים" יש את האנליסטים ומנהלי ההשקעות, שאוהבים להתראיין לעיתונים ולאתרים הכלכליים ולספר מה הם חושבים על השוק.
למרות שלעיתים קרובות הם טועים בהערכותיהם, עדיין מחשיבים את דעתם כקובעת ושוק ההון גם מגיב לנבואותיהם בטווח הקצר בעיקר.
מידי כמה שבועות יוצא אנליסט בכיר בכותרת מפוצצת וטוען- "השוק יקר/זול להשקעה".
כאשר האנליסט אומר שהשוק יקר התגובה הרציונלית היא למכור, ולהפך.
אז מה באמת עושים?
תורת המשחקים מוכיחה שצריך לעשות בדיוק את ההיפך!
בוא נצא קודם כל מנקודת הנחה שכל אחד מדבר מפוזיציה. הכוונה שכל משקיע מדבר מהרהורי ליבו, וממה שישתלם לו.
ולכן המסקנה המתבקשת היא זו- ש"מומחים" אומרים שהמחירים בבורסה גבוהים מידי- זה אומר שהם בחוץ, ומחכים בעצם להיכנס לשוק בהזדמנות הראשונה. מה שאומר דווקא לקנות מניות ולא למכור!
ואילו אם הם אומרים שהשוק זול- אזי זה אומר שהם מושקעים עד הצוואר בבורסה ורוצים שמשקיעים יכנסו על מנת שהם יוכלו למכור את השקעותיהם- ולכן זה הזמן דווקא למכור מניות!
                                     
מוזר, נגד כל הגיון.אבל ככה זה בבורסה.
 
במיטב שנותיי במסחר בשוק ההון למדתי שהדברים הכי חשובים להצלחה ולגריפת רווחים הוא להבין מה עושה זה שיושב כמוך מול מסך וסוחר בבורסה. מה עובר לו בראש, כיצד הוא פועל,מה מניע אותו כרגע החמדנות או הפחד, ועם זה אתה צריך לשחק מולו את המשחק שלך.
 
יש משפט שאני שומע לא פעם- "הבורסה, לא בשבילי, זה הימורים".
אז נכון, יש כאן אלמנט של הימור מסוים,אני לא מכחיש, אבל הימור מתוחכם ,שמלבד תיאוריה לוגית-מתמטית המנסה להסביר החלטות של שחקנים רציונליים, מתבקשת גם התחשבות וצעדי פעולה מול רגשות- אגו,פחד,תאוות בצע של המשקיעים שמולך, וגם מול הרגש הפנימי שלך.ולכן זה הופך את המשחק הזה לקשה הרבה יותר ממשחקים אחרים.
 
אז מה הדרך?האם באמת אפשר "להכות" את הבורסה? או לפחות לגרוף רווחים נאים כעבודה נוספת? התשובה שלי היא חיובית בתנאי אחד-
חייבת להיות לכם שיטה שאתם נצמדים אליה ויהי מה. בלי לערב כל שיקול רגשי. שיטה שאתם עובדים איתה באש ובמים בכל מצב נתון בו יהיה השוק.
 
מי שעובד באקראי, או סומך על דיווחים של יודעי דבר בעיתונות הכלכלית- יהיה לבסוף לבשר תותחים.
 
מובהר ומודגש כי הכותב [מחזיק בניירות ערך שהונפקו על ידי החברה נשוא המאמר] או [מספק שירותי ייעוץ לחברה בתחום שוק ההון ומקבל תמורה עבור כך]  ("החברה"), ועל כן קיים לו עניין אישי בחברה ובניירות הערך שלה. אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי בחברה, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת