עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

להביט לילדים בעיניים/ יהודה יזרעאלי

טיול באזור הררי (13-1-2011)
להביט לילדים בעיניים/ יהודה יזרעאלי
להביט לילדים בעיניים/ יהודה יזרעאלי
 
בטיול באזור הררי, ידוע שיותר קל לעלות מאשר לרדת למרות שכדי לעלות אנו משקיעים יותר כח ואנרגיה מאשר כשאנו יורדים. כשאנחנו עולים אנו מניחים את רגל ימין קדימה מחזקים את אחיזתה בקרקע ורק אחרי כן משחררים את רגל שמאל מהקרקע ומובילים אותה קדימה. במילים אחרות, אנחנו משחררים את רגל שמאל רק אחרי שאנחנו חשים ביטחון ביציבותה של רגל ימין. הסיבה העיקרית שאנחנו מחפשים את הביטחון כשאנו עולים בהר היא הידיעה מה האלטרנטיבה, הידיעה שעמידה לא יציבה עלולה לדרדר אותנו למטה, לתהום. התהום לא תמיד קרובה (פיזית) ומכאן שיש לנו פחד מהנזק אם  ניפול לתהום.
 
ידוע הסיפור על אדם שקפץ מגג מבנה גבוה (65 קומות) אל מותו. כשהוא עובר מול חלון פתוח בקומה 5, הוא נשאל על ידי הדייר "מה נשמע"? הקופץ עונה "בינתיים, הכל בסדר".
שני המקרים מלמדים אותנו שהאחריות על הליכה יציבה או נפילה לתהום זה או אחר היא בידינו, היא האחריות שלנו. אנו גם למדים שהדרך לתהום לא מלמדת על סופה, כל עוד אנחנו בנפילה, נדמה לנו שהכל עדיין כשורה. רק בפגיעת הגוף בקרקע מתחוורת לנו ממדי הקטסטרופה ושהדבר בלתי הפיך.
כשבעל עסק או משפחה נמצאים בנקודת חשיבה, נקודה בה הם חושבים ו/או מבינים שהניהול הפיננסי לוקה, הם צריכים להחליט, בשלב ראשון, מה הכיוון המוסכם עליהם. האם הם נותנים לחיים לנהל אותם או שהם מנהלים את החיים. האם מחכים שמסגרת האשראי תגמר או שדואגים לכך שלא נצטרך מסגרת אשראי בכלל. האם לחכות לטלפון של מנהל הבנק (או מכתב מעו"ד של הבנק), או להסדיר את כל הנושא הפיננסי העסקי ו/או המשפחתי.
כשאנו נמצאים בנפילה פיננסית אנו חושבים שהכל עדיין בסדר, שאנחנו רחוקים מתחתית התהום, שיש עוד תקנה. הבעייה מתחילה בעובדה שאין לנו מושג היכן התהום! האדם שקפץ מגג בנין בן 65 קומות סופר 65, 64, 63,  62, 61, 60, ... ... ... 6, 5 ואופס, מדבר עם הדייר שם ולא מודאג בגלל שנשארו לו 5 קומות שלמות להגעה לתהום. אותו אדם שוכח שבמהירות הנפילה, ההגעה לקרקע מקומה 5 מהירה מאוד, כואבת מאוד, מרסקת עצמות!!!

ולכן, כשאנו בבעיה פיננסית (ואנחנו מבינים שיש לנו בעיה), עלינו לעשות שני דברים חשובים: ראשית לחפש איש מקצוע אמין, בעל ידע, ניסיון, אישיות. דבר שני: להקשיב למומחה שמצאנו.
בכל מצב בו נהייה, אנו אף פעם לא יודעים מה המרחק שלנו מנקודת ההתרסקות בתהום. שינוי קטן בבריאותינו. החלפת סגן מנהל הסניף או פקיד האשראי יהפכו אותנו ממאושרים (או מ-עו"ש-רים) לבעלי חוב בלתי נפרע. שנייה של חוסר תשומת לב ופקיד הוצאה לפועל ישנוני יקרב את העיקול לפתח ביתנו.
כשאנו מתעלמים מייעוץ שניתן לנו, אנו בעצם בועטים במזל שנקרא לפנינו, אנו בעצם יורקים לילדינו בפרצוף. אין אדם שיחשוב שביתו, רכבו, כספו או רכושו חשובים יותר מילדיו, ולכן בוקר בוקר, לפני שאנחנו מתחילים את היום. דקה לפני שאנחנו מקבלים החלטות שישפיעו על ילדינו, הסתכלו להם בעיניים והבטיחו להם ו/או לעצמכם שאתם עושים את המקסימום עבורם. הרימו את הכפפה ואל תתעלמו מהעובדות. הבטיחו את חיוכו של ילד, ילדכם. אל תגרמו לו צער.
 

יהודה יזרעאלי הוא בעל "תובנה" ופועל כיועץ פיננסי וצרכני לעסקים ומשפחות. הייעוץ הפיננסי מצמיח את העסק ומביא אותם למטרה (חלום) מבלי לטבוע בדרך. הייעוץ הפיננסי גורם לעסק להרוויח יותר, להצליח יותר ולדאוג פחות. משפחות שעוברות ייעוץ פיננסי אינן דואגות מה יקרה מחר, הם קובעות מה יקרה מחר על ידי תיכנון פיננסי קפדני. יהודה בעל רקע הנדסי (Bsc), כלכלי (MBA) ומשפטי. בייעוצים יהודה משלב את כל התחומים (ויועצים חיצוניים) על מנת שהלקוח יצמח ויממש את הפוטנציאל האישי והכלכלי והעסקי. www.tovana4u.co.il
[email protected] , או לטלפון: 0577-556-335מובהר ומודגש כי הכותב [מחזיק בניירות ערך שהונפקו על ידי החברה נשוא המאמר] או [מספק שירותי ייעוץ לחברה בתחום שוק ההון ומקבל תמורה עבור כך]  ("החברה"), ועל כן קיים לו עניין אישי בחברה ובניירות הערך שלה. אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי בחברה, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.

פרסומת
פרסומת
פרסומת
פרסומת
בואו ללמוד שוק ההון עם עינב כהן! לפרטים נוספים לחצו כאן.