עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

ביודיזל ישראלי: גלטן רכשה מכונה להפקת שמן ג`אטרופה

הגידול בשיעור הביודיזל מתוך סך הדלקים בין השנים 2005 ל- 2012, נאמד בכ- 5 מיליארד דולר ארה"ב. (2-12-2012)
ביודיזל ישראלי: גלטן רכשה מכונה להפקת שמן ג'אטרופה

עינב כהן

חברת גלטן ביו-דיזל הפועלת בשוק הבינלאומי של תחום הביודיזל ופועלת לגידול והפקה של שמן מצמח הג`אטורפה מודיעה על רכישת מכונה למיצוי השמן מגרעיני הג`אטרופה אשר תאפשר לחברה להחל בשלב ההפקה והמיצוי של שמן הג`אטרופה בשטחים השתולים שהחברה חוכרת בגאנה, אפריקה.

דורון לוי, יו"ר דירקטוריון גלטן: "שטחי הג`אטרופה הקיימים בגאנה כבר היום מניבים לנו פירות כך שבאמצעות המכונה שרכשנו תהיה לנו האפשרות לייצר שמן איכותי בהיקף צפוי של כ – 20 אלף ליטר בחודש. שמן זה מיועד למכירה בעתיד, בין היתר, ללקוחות המייצרים חשמל באמצעות טורבינות המונעות מסולר, אשר יוכלו, על ידי שימוש בשמן שיופק מצמח הג`אטרופה, להוזיל את עלויות ייצור החשמל  שלהם.

התוכנית העסקית שלנו לשנים הקרובות כוללת הגדלת השטחים המניבים של עצי הג`אטרופה, בכפוף לכך שנגייס את ההון הדרוש לשם כך, כמו גם חתימת הסכמים לאספקת שמן צמחי ללקוחות".

המכונה שנרכשה הינה מתוצרת Gobind Expeller המתמחה בייצור מכונות וציוד תעשייתי מתקדם למכוני מיצוי שמן והינה בעלת נסיון נצבר, טכנולוגיה וידע רב במיכון חקלאי, לרבות ייצור מכונות לכ – 25 סוגי גרעינים שונים מהם מייצרים שמן. לצוות המקצועי של Gobind Expeller יכולת מוצהרת להקים, להתקין ולהכשיר מפעילים באיזור הפעילות של החברה. בתחום הג`אטרופה עשתה החברה עבודת מחקר והתאמה ליצור מכונות מיצוי יעודיות לצמח אשר עומדות ביכולת הטכנית למיצוי יעיל ואיכותי של שמן ג`אטרופה.

בארבע השנים האחרונות, החברה שקדה על הקמת אופרציה עובדת באזורים בהם צמח הג`אטרופה גדל בצורה טבעית.

לצמח הג`אטרופה יתרונות ברורים על פני שמן צמחי המיועד לתעשיית הביו-דיזל כגון שמן קנולה, סויה ותירס, כגון העובדה שפירותיו של הג`אטרופה אינם ראויים למאכל ולפיכך השימושים בו אינם צפויים לגרום למחסור במוצרי מזון או להשפעה על מחיריהם.

החברה חתמה על חוזה חכירה ארוך טווח בסך של 1,000,000 דונם ובנוסף, החברה חוכרת חווה פעילה הכוללת כ- 4,000 דונם של מטע שתול ואופרציה עובדת אשר בה משולבים מספר דברים עיקריים: ידע אגרונומי מחוקרים גרמנים בעלי מומחיות בוטאנית בקשר עם צמח הג`אטרופה, ידע חקלאי ישראלי אשר משלב טכנולוגיות חקלאיות ישראליות בגידול הצמח, וכן חקלאות מקומית הנהוגה ומתאימה למקום.

בשנים האחרונות מתפתחת רגולציה באיחוד האירופי (בהן צפויה החברה לשווק את מוצריה), שמטרתה לעודד את השימוש בביודיזל ואשר משפיעה במידה ניכרת על חדירת הביו-דלקים לשוק התחבורה ועל רמות הביקושים להם. לראייה, אימצה אירופה את פרוטוקול קיוטו והפכה אותו לדירקטיבה מחייבת אשר בקצב עולה עד שנת 2020 ישתמשו בדלקים צמחיים ב- 20% מסך

הדלקים. לשם השוואה, הגידול בשיעור הביודיזל מתוך סך הדלקים בין השנים 2005 ל- 2012, נאמד בכ- 5 מיליארד דולר ארה"ב.
 מובהר ומודגש, כי המאמרים המידע והראיונות המתפרסמים בפורטל "ישראל בורסה" מסופקים כשירות למידע בלבד,ולא כהמלצות קנייה או מכירה בבורסה ואין לראות בהם תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, לשיווק השקעות או ייעוץ השקעות לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן.

כותבי המאמרים ,הנם כתבים בלבד ולא יועצי השקעות.

וכן מודגש,כי לכותבי המאמרים בפורטל זה, יש אחזקה בחלק מהמניות ,והם עשויים למוכרן מעת לעת.

חשוב להבין, כי במידע הנכתב במאמרים, עשוי ליפול טעויות וכן עשויים לקרות שינויי שוק ו/או שינויים אחרים במנייה, וכי עלולות להתגלות סטיות בין הנתונים הנכתבים למצב החברה בפועל.

אי לכך,צוות "ישראל בורסה", לא יהיה אחראי בכל צורה שהיא, לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה.

 

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת