עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

RBC-הכלכלה הישראלית צומחת קרוב לפונטנציאל שלה

RBC, שותפו האסטרטגי של תמיר פישמן, הוציא עדכון סקירה על ישראל בה הוא מציין כי האמונה בכלכלת ישראל התחזק עקב גילויי שדות הגז. (1-2-2011)
RBC-הכלכלה הישראלית צומחת קרוב לפונטנציאל שלה


RBC, שותפו האסטרטגי של תמיר פישמן, משבח את כלכלת ישראל לאחר היציאה מהמשבר העולמי.

בחברה מצביעים על ההתאוששות החזקה שלאחר המשבר וטוענים כי הכלכלה הישראלית צומחת קרוב לפונטנציאל שלה. עוד מציינים  את תהליך הנורמליזציה של המדיניות הישראלית והצמצום הפיסקאלי המתוכנן ל- 2011-2012. ומאמינים כי ההגבלות על זרימת ההון תאפשר לבנק ישראל להעלות את הריבית לרמה של 3.25% עד סוף שנת 2011 ו 4% ב 2012.
באשר ליציאה מהמשבר הכלכלי אומרים: "הכלכלה הישראלית היתה עמידה בפני המשבר העולמי ולאחר שני רבעונים שליליים בלבד כבר התחילה להציג התאוששות בריאה וחסונה ומצביעים על גידול של 4% בתמ"ג אשר לטעמה הגיע מגידול חזק בצריכה וסיוע מכיוון היצוא המקומי. אומנם האינפלציה עלתה לאחרונה אך גם עתה ב2.7% זו רק מתקרבת לקצה העליון של יעד ה 1-3%".
 
ריבית בנק ישראל: "המדיניות הפיסקאלית והמונוטרית הינם בתהליך צמצום ובנק ישראל העלה את הריבית מ 0.5% בסוף שנת 2009 לרמה של 2.25%. החוב הצטמצם לרמה משוערת של 3.7% מהתמ"ג של 2010 (מ-5.1% ב- 2009) לעומת היעד של 5.5%. השיפור הניכר לעומת יעדי הממשלה נובע מהגידול הגבוה בתמ"ג וירידה בעלויות השירות ואינו נובע מצמצום מבני או ממדיניות חדשה". 

לסיום מסכמים: 
" האמונה בישראל וכלכלתה התחזק עם גילוי שדות הגז הטבעי –תמר ולויתן- אשר מכילות גז המוערך בשווי 100-150 מליארד דולר".
מובהר ומודגש כי הכותב [מחזיק בניירות ערך שהונפקו על ידי החברה נשוא המאמר] או [מספק שירותי ייעוץ לחברה בתחום שוק ההון ומקבל תמורה עבור כך]  ("החברה"), ועל כן קיים לו עניין אישי בחברה ובניירות הערך שלה. אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי בחברה, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.

פרסומת
פרסומת
פרסומת
פרסומת
בואו ללמוד שוק ההון עם עינב כהן! לפרטים נוספים לחצו כאן.