עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

אספן גרופ מרחיבה את פעילותה בתחום הסולארי

החברה תקים 15 מתקנים על גגות מבני החברה בהשקעה של כ-9.5 מיליון שקל (2-2-2011)
אספן גרופ מרחיבה את פעילותה בתחום הסולארי

תקים 15 מתקנים על גגות מבני החברה בהשקעה של כ-9.5 מיליון שקל
המערכות בגודל של עד  50 קילו  ואט כל אחת תחלנה לייצר חשמל באמצע שנת 2011
התשואה הצפויה על סך ההון המושקע מוערכת בכ-50% לשנה
בשבוע שעבר חתמה אספן על הסכם להקמת 16 מתקנים סולאריים על גגות מבנים חקלאיים בגליל העליון  בהשקעה של כ-10 מיליון שקל

אספן גרופ, שבשליטת רוני צארום ובניהולו של אילן גיפמן, מרחיבה את פעילותה בתחום של הקמה ואחזקה של מתקני אנרגיה סולאריים. היום מודיעה החברה, כי חתמה על הסכם נוסף עם חברת הרים ירוקים, להקמת מערכות סולאריות בהשקעה של כ- 9.5 מיליון שקל. זאת, לאחר שבשבוע שעבר חתמו שתי החברות על הסכם להקמת 16 מערכות סולאריות בגליל העליון, לייצור 800 KWP (קילו וואט פיק) חשמל בהיקף של 10 מיליון שקל.

על פי ההסכם הנוכחי, המערכות תוקמנה על גגות מבנים בבעלות אספן. המערכות הינן בעלות כושר ייצור חשמל בהספק של כ-50 קילו ואט כל אחת. חברת הרים ירוקים תשמש כספקית הפרויקט ותדאג להקמה ולתפעול השוטף של המערכות במשך 20 השנים הבאות.
  
המתקנים צפויים להניב לאספן רווח תפעולי תזרימי שנתי ( NOI) של כ-1.6 מיליון שקל ברוטו, ותזרים חופשי, לאחר החזר קרן וריבית, של כ-1 מיליון שקל בשנה. נתונים אלה משקפים תשואה של כ-15% על ההשקעה (IRR Project) ותשואה צפויה על ההון של כ-50% (IRR Equity), כך שאספן צפויה להחזיר לעצמה את מרכיב ההון המושקע מצידה בפרויקט תוך פרק זמן של כשנתיים.

אילן גיפמן, מנכ"ל אספן גרופ, אמר היום: "זיהינו את התחום הסולארי כתחום עם פוטנציאל כלכלי משמעותי, התואם את אסטרטגיית החברה להשקיע בנכסים מניבים לתקופות ארוכות, היכול להבטיח לנו תשואות גבוהות על ההון העצמי המושקע בפרויקטים מסוג זה. כפי שהצהרנו בעבר, פעילות זו, אותה אספן גרופ מפתחת הן בישראל והן בחו"ל, צפויה להיות אחד ממנועי הצמיחה של אספן בשנים הקרובות".

בשבוע שעבר חתמה אספן עם חברת הרים ירוקים על הסכם להקמת 16 מתקנים סולאריים על גגות מבנים חקלאיים בגליל העליון  בהשקעה של כ-10 מיליון שקל.

עידו גרינברג, מנכ"ל ומייסד חברת הרים ירוקים, אמר היום: "אני מברך על כך, ששיתוף הפעולה הפורה עם חברת אספן גרופ בהקמת מתקנים סולאריים בישראל קורם עור וגידים. אנו מקדמים שיתופי פעולה נוספים עם אספן ורואים בהם שותף אסטרטגי חזק, אמין ובעל איתנות פיננסית, שחרת על דגלו להיות חברה מובילה בתחום".

הרחבת הפעילות בתחום התקשורת הסולארית מתבצעת במקביל להמשך הרחבת פורטפוליו הנכסים הנדל"ני של אספן. בתחילת החודש חתמה החברה על הסכם לרכישת 95% ממניות חברת נכס בעלת בניין משרדים חדש במערב גרמניה, בקרבת קלן, המושכר לענקית התקשורת הגרמנית דויטשה טלקום, וזאת לפי שווי נכס של כ-68 מיליון שקל (כ-14.3 מיליון אירו).
 

אספן גרופ עוסקת בעיקר בנדל"ן מניב בישראל, גרמניה , הולנד ושוויץ, בייזום ובהקמת מבנים לתעשייה, מלאכה ומסחר המיועדים להשכרה ולמכירה, בארץ ובחו"ל. החל משנת 2007 החלה החברה בהעברת מנוע הצמיחה שלה לחו"ל ועוסקת באמצעות חברות בנות זרות, בעיקר ברכישת נכסים מניבים, מרכזים מסחריים ומבנים המשמשים למטרות לוגיסטיקה, קליניקות רפואיות, משרדים, מלונאות, נופש ומסחר, המיועדים להשכרה בגרמניה, בשווייץ ובהולנד. בבעלות החברה מבנים להשכרה בישראל ובחו"ל בשטח כולל של כ- 300 אלף מ"ר המושכרים ליותר מ-300 שוכרים בתפוסה של כ-94%.מובהר ומודגש כי הכותב [מחזיק בניירות ערך שהונפקו על ידי החברה נשוא המאמר] או [מספק שירותי ייעוץ לחברה בתחום שוק ההון ומקבל תמורה עבור כך]  ("החברה"), ועל כן קיים לו עניין אישי בחברה ובניירות הערך שלה. אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי בחברה, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.

פרסומת
פרסומת
פרסומת
פרסומת
בואו ללמוד שוק ההון עם עינב כהן! לפרטים נוספים לחצו כאן.