עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

בית ההשקעות תמיר פישמן:במידה וזרימת הגז לא תתחדש ביממה הקרובה מניית אמפל אמריקן צפויה לאבד לא מעט משוויה ואילו השותפות בתמר צפויות להוסיף ערך

(6-2-2011)
בית ההשקעות תמיר פישמן:במידה וזרימת הגז לא תתחדש ביממה הקרובה מניית אמפל אמריקן צפויה לאבד לא מעט משוויה ואילו השותפות בתמר צפויות להוסיף ערך

עדי שטרן מנהל השקעות תחום אנרגיה, תמיר פישמן מגיב על ההשפעה על הפיצוץ בצינור הגז על שותפויות תמר ומעריך כי ההודעה טובה לשותפות תמר ורע מאד ל"אמפל אמריקן".
 
 יחד עם זאת, מציינים, כי הצינור של חברת EMG, המספק כ 45% מהתצרוכת של חברת החשמל בישראל, לא נפגע בצורה ישירה וסביר להניח שכאשר יתקנו את התקלה בתחנת המדידה הגז ימשיך לזרום לארץ כסדרו.
 
"בין אם הגז המצרי ימשיך לזרום ובין אם לא זוהי קפיצת מדרגה עצומה בפרמיית הסיכון של הגז המצרי ולפי דעתי כבר ברגעים אלו כל הנוגעים בדבר מתכנסים בכדי לראות איך ניתן לפתח את מאגר תמר במהירות האפשרית.
בטווח המיידי ים תטיס , או יותר נכון המחזיקים במאגר ,הוא המרוויח העיקרי מכיוון שהוא מוכר כרגע גז במחירי SPOT היקרים משמעותית ממחירי החוזים החתומים וזהו דבר שימשך כל עוד הגז המצרי לא זורם".

 
 
 עוד מוסיפים ב"תמיר פישמן" כי המקרה הזה צריך לשנות את המציאות הכללית של אספקת הגז לישראל: "ברור שבאזור כמו שלנו משק לא יכול להתבסס על ספק גז אחד ולכן הגז המצרי חשוב לנו מאוד. במידה והגז המצרי ייצא מהתמונה מחירי הגז צפויים לעלות באופן משמעותי בארץ מה שיציף ערך לכל השחקנים המקומיים ולחברת נובל אנרג`י האמריקאית".
 


 מובהר ומודגש כי הכותב [מחזיק בניירות ערך שהונפקו על ידי החברה נשוא המאמר] או [מספק שירותי ייעוץ לחברה בתחום שוק ההון ומקבל תמורה עבור כך]  ("החברה"), ועל כן קיים לו עניין אישי בחברה ובניירות הערך שלה. אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי בחברה, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.

פרסומת
פרסומת
פרסומת
פרסומת
בואו ללמוד שוק ההון עם עינב כהן! לפרטים נוספים לחצו כאן.