עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

קרן בראשית תשקיע כ-36 מיליון שקל בחברת הנדלן אספן גרופ

בעקבות ההשקעה תחזיק בראשית כ-11.4% ממניות אספן גרופ . (6-2-2011)
קרן בראשית תשקיע כ-36 מיליון שקל בחברת הנדלן אספן גרופ
מני וסרמן ורן גרודצקי, מנהלים משותפים של קרן המנוף בראשית הודיעו היום כי הקרן תשקיע בחברת הנדל"ן אספן גרופ, שבשליטת רוני צארום ובניהולו של אילן גיפמן.
קרן בראשית ואספן גרופ חתמו היום על מזכר עקרונות, לפיו תשקיע הקרן 36 מיליון שקל באספן גרופ בתמורה להקצאת כ-6.1 מיליון מניות חדשות, שתהווינה כ-11.4% מהון מניותיה של החברה. ההשקעה תתבצע לפי מחיר של 5.9 שקל למניה, הדומה למחירה הנוכחי של מניית אספן בבורסה. בנוסף, יוקצו לקרן בראשית אופציות, לתקופה של כ-½3 שנים, הניתנות למימוש לכ-1.8 מיליון מניות נוספות של אספן לפי מחירי מימוש שינועו בין 6.5 שקל ל-7.5 שקל למניה.
רן גרודצקי ומני וסרמן, השותפים המנהלים של קרן בראשית, אמרו היום: "אסטרטגיית ההשקעות של בראשית מתמקדת בביצוע השקעות בחברות ישראליות ראויות בעלות פוטנציאל השבחה. ההון שבראשית מזרימה לאספן ישמש כבסיס להמשך הצמיחה של החברה, תוך שמירה על איתנותה הפיננסית ומחזור חובותיה. זיהינו באספן גרופ אסטרטגיה עסקית הממוקדת ברכישה והשבחה של נכסים מניבים איכותיים, ויכולות ניהול וביצוע מוכחות שיסייעו לחברה לייצר תשואה נאותה על ההון המושקע ."
גיא פרג, יו"ר דירקטוריון אספן גרופ, אמר היום: "אנו שמחים על השקעתה של קרן בראשית באספן גרופ, המבטאת מבחינתנו אמון בבעל השליטה ובהנהלת אספן גרופ. קרן בראשית הינה שותף ראוי ומכובד, שללא ספק יוכל לתת ערך מוסף לחברה בהמשך התפתחותה העסקית בשווקים בהם היא פועלת. ההשקעה הנוכחית תסייע לאספן להגדיל את בסיס ההון שלה לצורך ביצוע עסקאות חדשות שיובילו להגדלת תיק הנכסים שלנו . כמו כן, הגדלת הון המניות תשפר את סיכויי החברה להיכלל בעתיד במדדים המובילים של הבורסה בתל-אביב".
אספן גרופ, הפועלת בתחום הנדל"ן המניב בישראל ובחו"ל, בעיקר בגרמניה, שוויץ והולנד. הרחיבה משמעותית את תיק הנכסים שלה בשנה האחרונה, ומאז תחילת שנת 2010 ביצעה רכישות של נכסים בהיקף כספי של כ-500 מיליון שקל. בין היתר, רכשה 50% ממבנה מסחרי בשוויץ לפי שווי של כ- 175 מיליון שקל, בניין משרדים המושכר לדויטשה טלקום בגרמניה לפי שווי של כ-68 מיליון שקל, ואת בניין אופיס דיפו בהולנד תמורת כ-90 מיליון שקל.  החברה מחזיקה שטחים מניבים בהיקף כולל של למעלה מ-300 אלף מ"ר, המושכרים בשיעורי תפוסה של כ-94%.
אספן גרופ סיימה את תשעת החודשים הראשונים של 2010 עם הכנסות בסך של כ-75 מיליון שקל ועם רווח נקי של כ-17.5 מיליון שקל. ההון העצמי של החברה, נכון לתום תשעת החודשים הראשונים השנה, מסתכם בכ-300 מיליון שקל.
בראשית הינה קרן מנוף המתמחה במחזור חובות, הענקת אשראי וביצוע השקעות בחברות ישראליות ראויות המעוניינות במקורות מימון על מנת לקיים ולפתח את פעילותן. הקרן הוקמה בשנת 2009 על ידי ד"ר מני וסרמן, גבי פרל, רן גרודצקי ועו"ד צורי לביא בעקבות הזכייה במכרז הממשלתי להקמת קרן המנוף ה-I. הקרן גייסה 2 מיליארד ₪, מתוכם השקיעה הממשלה 500 מיליון ש"ח והינה הגדולה מבין קרנות המנוף. עד היום ביצעה הקרן השקעות בהיקף של מעל 1 מיליארד ש"ח.
הקרן השקיעה עד היום במגוון תחומים רחב בענפי התעשייה, המסחר והנדל"ן במשק הישראלי בחברות: הכשרת היישוב, קרדן ישראל, ניסן תעשיות רפואיות, סאנפלאואר השקעות מתחדשות, דוראה, אלדן, מג`יק פיוצ`ר, הום סנטר, שניב תעשיות נייר, אגמון אחזקות והשקעות וגלעם.מובהר ומודגש כי הכותב [מחזיק בניירות ערך שהונפקו על ידי החברה נשוא המאמר] או [מספק שירותי ייעוץ לחברה בתחום שוק ההון ומקבל תמורה עבור כך]  ("החברה"), ועל כן קיים לו עניין אישי בחברה ובניירות הערך שלה. אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי בחברה, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.

פרסומת
פרסומת
פרסומת
פרסומת
בואו ללמוד שוק ההון עם עינב כהן! לפרטים נוספים לחצו כאן.