עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

סקירת סחורות

הנפט נחלש במהלך הלילה עד ל-80.85, בטרם הצליח להתאושש לאזור 81.40 דולר לחבית. החששות בנוגע למצבה של אירלנד עדיין לא התפוגגו ומכבידים על הזהב השחור. (26-11-2010)
סקירת סחורות
נפט
$ 81.42  
-$ 0.32  
- 0.39%  

הנפט נחלש במהלך הלילה עד ל-80.85, בטרם הצליח להתאושש לאזור 81.40 דולר לחבית. החששות בנוגע למצבה של אירלנד עדיין לא התפוגגו ומכבידים על הזהב השחור, שנחשב לנכס פיננסי מסוכן הרגיש למגמות הסיכון. החשש החדש הוא שהבחירות הקרבות באירלנד יקשו על המדינה להגיע להסכם עם האיחוד האירופאי וקרן המטבע הבינלאומית על הסיוע הנדרש. לעת עתה הנפט הגולמי מדשדש ונראה כי בשווקים ממתינים להתפתחויות נוספות לפני שיוכרע הכיוון, וזאת לאחר שאך לפני שבועיים רבע הנפט שיאים של שנתיים ב-88.5 דולר לחבית. החדשות השליליות מאירופה ומאירלנד היוו תירוץ טוב עבור הסוחרים לממש רווחים.
האירוע האחר שעשוי להתרחש בכל רגע הוא נקיטת פעולה לגבי שיעורי הריבית הסיניים. הציפייה הכללית היא שסין תעלה את הריבית שוב, ותגובת השווקים צפויה להיות שלילית בטווח הקצר.
פרט לכך, נפח המסחר צפוי לרדת בהדרגה לקראת סוף שבוע החג. דוח המלאי הממשלתי יפורסם ביום רביעי כרגיל, והוא צפוי להיות הפרסום המשמעותי ביותר השבוע.
 

 
תחזית טכנית: המחירים מדשדשים בטווח המוכר שבין 79.49$ ל-83.27$, והמתאם החזק בין הנפט הגולמי לבין מדד המניות העולמי
MSCI  מרמז שפריצה תדרוש כיוון ברור של מגמות הסיכון. פריצה כלפי מעלה תפתח את הדלת לבחינה מחודשת של התמיכה שהפכה להתנגדות בקו המגמה העולה שתחילתו בסוף ספטמבר, שכעת ב-86.22$. לחלופין, שבירה מתחת 79.49$ תחשוף את קו המגמה הארוך יותר שתחילתו במאי, שכעת ב-77.35$.
 
 

זהב
זהב
$ 1,361.50
-$ 4.95
- 0.36%


הזהב ממשיך להתאושש מרמות השפל שרשם לאחרונה בקרבת 1,330$, וזאת למרות עליית הדולר האמריקני.
במהלך הלילה שוב עלה הדולר והזהב ירד, ונראה שהמתאם החזק בין השניים מתגבש מחדש. בהתחשב בכך שהשפעתן של החזקות קרן סל הזהב נחלשה – לפחות בטווח הקרוב – אנו צופים שתנודות הזהב ימשיכו להיות מושפעות בעיקר על ידי תנודות הדולר האמריקני.
עם זאת, הסוחרים לא בהכרח רוכשים זהב כאמצעי הגנה מפני הדולר הנחלש, אלא כהגנה מפני היחלשות המטבעות הממשלתיים באופן כללי. כלכלותיהם של ארה"ב ושל אזור האירו הן שתיים מהאחראיות העיקריות לכך, שכן הן קבעו תנאים מוניטאריים מקלים ביותר, ואף הגדילו לעשות ורכשו אג"ח ממשלתי בהיקף נרחב (כלומר, צעדים כמותיים).
על כן, עליית הדולר אל מול האירו לא תגרום בהכרח למכירה ניכרת של הזהב. במקום זאת, יהיה צורך בהחמרת התנאים המוניטאריים בארה"ב וגם באזור האירו על מנת ששורי הזהב יכנעו.

תחזית טכנית: המחירים ממשיכים לבחון את התמיכה שהפכה להתנגדות שבקו המגמה העולה שתחילתו בסוף יולי, שכעת ב-1,371.26$. התהפכות כלפי מטה תיתקל בתמיכה ראשונית ב-1,322.39$, נסיגת פיבונצ´י 38.2% של העלייה שהתרחשה בין ה-28 ביולי ל-9 בנובמבר. לחלופין, עלייה דרך קו המגמה תחשוף התנגדות אופקית ב-1,387.35$. 

  מחלקת המחקר של FXCM ישראל מובהר ומודגש כי הכותב [מחזיק בניירות ערך שהונפקו על ידי החברה נשוא המאמר] או [מספק שירותי ייעוץ לחברה בתחום שוק ההון ומקבל תמורה עבור כך]  ("החברה"), ועל כן קיים לו עניין אישי בחברה ובניירות הערך שלה. אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי בחברה, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת