עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

הדולר-שקל: תחזית לשבוע הקרוב.

"הסיכונים הגיאו-פוליטיים מצטרפים לצעדים של פישר ושטייניץ וצפויים להביא להחלשת השקל אל מול הדולר בטווח הקרוב" מחלקת המחקר של FXCM ישראל (6-2-2011)
הדולר-שקל: תחזית לשבוע הקרוב.גם בשבוע החולף היינו עדים לסטייה בין הדולר-שקל לבין המגמה של הדולר בעולם. בעוד השקל נחלש אל מול הדולר בסיכום השבוע בשיעור של 0.9%, מדד דולר (הבוחן את ביצועי הדולר אל מול סל מטבעות עולמי) נחלש בשיעור של 0.15%.

 
הפיצול הזה נובע משני גורמים: הצעדים האגרסיביים שנקטו באחרונה בנק ישראל ומשרד האוצר להגבלת הספקולנטים הזרים, והתערערות היציבות הגיאו-פוליטית במזרח התיכון על רקע ההפיכה בתוניסיה והמהומות במצרים.


למרות שבימים כתיקונם השקל משתייך לקבוצת מטבעות ה-OECD ונהנה מתחזית הצמיחה הגבוהה של כלכלת ישראל, היציבות הפיסקאלית ופערי הריבית לעומת מרבית מטבעות ה-G11, הרי שמאז פרוץ ההתפרעויות במצרים השקל יוצא ניזוק מהשיוך הגיאו-פוליטי של ישראל למזרח התיכון.


המהומות במצרים פגעו בביטחון של המשקיעים במטבעות המזרח התיכון, ובכלל זה גם השקל. אי-הוודאות האזורית מצטרפת לצעדים החריגים שנקטו באחרונה נגיד הבנק פישר ושר האוצר שטייניץ להגבלת הספקולנטים הזרים. למעשה, הצעדים שנקטו הרשויות בישראל, ובכלל זה הגבלת המינוף, העלו את הסיכון שבהשקעה בשקל עבור משקיעים זרים, ולכך מתווסף כעת הסיכון הגיאו-פוליטי בעקבות המשבר במצרים, שמעורר חשש להתערערות היציבות האזורית ברחבי המזרח התיכון וכן מטיל עננה מעל הסכם השלום עם ישראל. השילוב הזה מרתיע את המשקיעים הזרים שמעדיפים למצוא מפלט בנכסים בטוחים יותר.


לאור זאת, הסיכונים השליליים לשקל עדיין תומכים בהמשך ההתחזקות של הצמד כלפי מעלה בטווח הקרוב, בייחוד אם המצב במצרים ייצא מכלל שליטה.


גם התחזקותו של הדולר אל מול מרבית מטבעות העולם בימי המסחר האחרונים, על רקע העלייה במפלס החששות בשווקים וההעדפה של המשקיעים את הנכסים הבטוחים יותר, עשויה ללמד על מפנה לטובתו של הדולר בשבוע הקרוב, מה שיתבטא כמובן גם במסחר אל מול השקל. 


מבחינה טכנית, מבנה העלייה של הדולר-שקל מהשפל ב-3.51 מלמד על פוטנציאל להמשך ההתחזקות בטווח הקרוב. ההתנגדות הבאה ניצבת ב-3.75. פריצה של רמה זו תסלול לצמד את הדרך עד ל-3.80. תמיכה מלמטה ניצבת ב-3.677.
מובהר ומודגש כי הכותב [מחזיק בניירות ערך שהונפקו על ידי החברה נשוא המאמר] או [מספק שירותי ייעוץ לחברה בתחום שוק ההון ומקבל תמורה עבור כך]  ("החברה"), ועל כן קיים לו עניין אישי בחברה ובניירות הערך שלה. אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי בחברה, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.

פרסומת
פרסומת
פרסומת
פרסומת
בואו ללמוד שוק ההון עם עינב כהן! לפרטים נוספים לחצו כאן.