עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

פרוטרום רוכשת את חברת AROMA

משקל הכנסות פרוטרום משווקים מתפתחים צמח מהותית משיעור של 27% בשנת 2010 לשיעור של 36% ב- 2012. (25-11-2013)
פרוטרום רוכשת את חברת  AROMA

עינב כהן

חברת פרוטרום ממשיכה בקצב ררישות רצחני, והיום היא הודיעה כי רכשה את חברת הטעמים הגואטמלית Aroma SA בתמורה לתשלום נטו של 12.5 מיליון דולר ארה"ב.

בהסכם הרכישה נקבע מנגנון תשלום תמורה עתידית, לפיו יינתן תשלום נוסף בגובה ה- EBITDA העודף שיושג מעל 2.25 מיליון דולר ארה"ב בשנים 2013 עד 2015. במסגרת העסקה רוכשת פרוטרום את מפעלה היעיל של Aroma בגוואטמלה.

רכישת Aroma הגוואטמלית מצטרפת לרכישת חברת הטעמים הברזילאית Mylner בתחילת 2012 ולפעילות עצמאית שהקימה פרוטרום בקוסטה ריקה, הכוללת מעבדת מחקר ופיתוח ומערך שיווק ומכירות. פעילות פרוטרום בקוסטה ריקה תמוזג עם פעילות Aroma שתהפוך למרכז המו"פ והייצור למדינות מרכז אמריקה.

הרכישה תאפשר לפרוטרום לחזק ולהעמיק את נוכחותה ונתח השוק שלה בשווקים החשובים והצומחים של מרכז ודרום אמריקה, תוך הרחבה משמעותית של היצע מוצריה, והגדלת מערך המו"פ, השיווק והמכירות שלה, עם בעלות על אתר ייצור מקומי יעיל שיתרום להורדת עלויות הייצור ולשיפור השירות ללקוחות האזור.

אורי יהודאי, נשיא ומנהל העסקים הראשי של פרוטרום: "זוהי הרכישה השלישית שלנו השנה בשווקים המתפתחים, בהם שיעור צמיחה גבוהים. רכישת Aroma גווטאמלה מצטרפת לרכישת 75% בחברת PTI הרוסית עליה הודענו לפני כשבוע, לרכישת JannDeRee הדרום אפריקאית שביצענו במאי השנה ולרכישת Mylner הברזילאית ו-Etol הסלובנית ב-2012.

משקל הכנסות פרוטרום משווקים מתפתחים צמח מהותית משיעור של 27% בשנת 2010 לשיעור של 36% ב- 2012 וצפוי לגדול משמעותית בתמיכת הצמיחה הפנימית ובעקבות 3 הרכישות שבוצעו השנה.

 

אנחנו רואים ברכישת Aroma צעד אסטרטגי נוסף המרחיב את פעילותנו בשווקים המתפתחים בכלל ובשווקים הצומחים של מרכז אמריקה בפרט. הרכישה מחזקת את נוכחותנו ואת נתח השוק שלנו בשווקים בעלי פוטנציאל צמיחה גבוהה אלו, אותם זיהתה פרוטרום כשווקים אטרקטיביים להמשך התפתחותה. פרוטרום תפעל להמשך התרחבותה בשווקים אלה הן ע"י המשך חיזוק מערך המו"פ, השיווק והמכירות ושרשרת האספקה שלה והן באמצעות רכישות אסטרטגיות נוספות, תוך המשך חיזוק מעמדה כשחקן גלובלי מוביל".
מובהר ומודגש, כי המאמרים המידע והראיונות המתפרסמים בפורטל "ישראל בורסה" מסופקים כשירות למידע בלבד,ולא כהמלצות קנייה או מכירה בבורסה ואין לראות בהם תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, לשיווק השקעות או ייעוץ השקעות לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן.

כותבי המאמרים ,הנם כתבים בלבד ולא יועצי השקעות.

וכן מודגש,כי לכותבי המאמרים בפורטל זה, יש אחזקה בחלק מהמניות ,והם עשויים למוכרן מעת לעת.

חשוב להבין, כי במידע הנכתב במאמרים, עשוי ליפול טעויות וכן עשויים לקרות שינויי שוק ו/או שינויים אחרים במנייה, וכי עלולות להתגלות סטיות בין הנתונים הנכתבים למצב החברה בפועל.

אי לכך,צוות "ישראל בורסה", לא יהיה אחראי בכל צורה שהיא, לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה.

 

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת