עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

מניות הבנקים לקראת קריסה? הרגולציה של כחלון בדרך

לא רבים מהמשקיעים יודעים,אך משה כחלון, ראש מפלגת "כולנו", עשוי להעביר את הבנקים רגולציה, בדומה למה שעשה בשוק התקשורת. ההשפעה על מניות הבנקים-ברורה. הפרטים המלאים על מה שמתכנן משה כחלון לבנקים בכתבה שלפניכם. (25-12-2014)
מניות הבנקים לקראת קריסה? הרגולציה של כחלון בדרך

עינב כהן 

משקיעי שוק ההון חשו השבוע על בשרם,בצורה הכואבת והמהירה ביותר,את עוצמת ידו של הרגולטור.

הממונה על ההגבלים העסקיים פרופ` דיויד גילה החליט לבטל את ההסדר שאיפשר לדלק ולנובל אנרג`י להמשיך ולהחזיק במאגרי לווייתן ותמר תמורת מכירת מאגרי גז קטנים לצד ג`.

המניות המדוברות נחתו בעשרות אחוזים בתגובה להודעה והשאלה היא איזה עוד "מכות" יחטפו משקיעי שוק ההון הישראלי בשנים הבאות מידיו של הרגולטור?

הבאים בתור-הבנקים

מי שידוע כרגולטור עוצמתי שאינו מפחד מהטייקונים הוא משה כחלון.

שר התקשורת לשעבר, עשה מהפכה משמעותית בשוק התקשורת בשנת 2011,כאשר ביצע את רפורמת הסלולאר ופתח את השוק לתחרות והוזיל משמעותית את התשלום לחברות הסלולאריות.

בתגובה, התוצאות הכספיות של חברות התקשורת הנסחרות בבורסה, נפלו דרסטית והמניות התרסקו בכ-80% מהשיא שלהן.

לקראת הבחירות ב2013, פרש משה כחלון ממפלגת הליכוד וכיום,הוא מוביל מפלגה חברתית חדשה בשם "כולנו", ולאחרונה מחזק את הרשימה שלו בשמות מוכרים ואיכותיים כגון מייקל אורן,שגריר ישראל בארה"ב.

כרגע הסקרים מנבאים למפלגתו בין 9-12 מנדטים, כאשר ישנה הסתברות גבוהה מאד כי מפלגתו של כחלון תשב בקואליציה.

הבנקים-הבאים בתור

משה כחלון לא מסתיר את הרגולציה הבאה שלו-הבנקים.

הוא מציין תחת כל עץ רענן, כי העמלות של הבנקים מנופכות וכי הוא מתכוון להוריד אותן דרסטית.

בהרצאה שנתן בכנס "מסחר על הבר `atrade` בראשון לציון אמר את הדברים הבאים שאינם משתמעים לשתי פנים:

"למה יש עמלות? כדי לבלבל אתכם. אף אחד מאיתנו לא מבין בזה והבנקים מרוויחים 11 מיליארד רק מעמלות. צריך פשוט לבטלם. ומנהלי הבנקים? כל אחד מהם מקבל משכורות כאילו המציאו את האנטיביוטיקה".

מה שעוד מתכנן כחלון, הוא קידום הצעת חוק שתעודד לראשונה מאז קום המדינה הקמת בנקים אינטרנטיים חדשים ותביא בכך לרפורמה במערכת הבנקאות בישראל.

עוד מוצע במסגרת הצעת החוק להפחית את חסם ההון העצמי הנדרש להקמת בנק חדש מ־100 מיליון דולר ל־100 מיליון שקל. כדי להגדיל את יציבות הבנקים החדשים תיקבע הלימות הון הליבה שלהם על 15% לשלוש שנים, ובסיומן יידרשו בנקים אלה להלימות הון של 9% - כמקובל בבנקים הקיימים.

מיוצר לציין כי הרפורמות האלה, לא יעשו טוב לרווחיות הבנקים, ובכך להביא לירידות דרסטיות במניותיהם בהמשך.מובהר ומודגש כי הכותב [מחזיק בניירות ערך שהונפקו על ידי החברה נשוא המאמר] או [מספק שירותי ייעוץ לחברה בתחום שוק ההון ומקבל תמורה עבור כך]  ("החברה"), ועל כן קיים לו עניין אישי בחברה ובניירות הערך שלה. אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי בחברה, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת