עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

מניית אנלייט אנרגיה-התפתחות מהותית!

חברת אנלייט אנרגיה קיבלה את ההודעה שלה חיכתה. האם המנייה הזו תהיה הבוננזה של השנים הבאות? בינתיים בעלי עניין אוספים והציבור ישן. (1-11-2015)
מניית אנלייט אנרגיה-התפתחות מהותית!

עינב כהן

העשרים ואחד לאוקטובר, היה יום היסטורי לכל חברות האנרגיה הסולארית בישראל.

ביום הזה,החליטה הממשלה, על צמצום הפליטות של גזי חממה בכ-25% עד שנת 2030.
במסגרת יישום התוכנית, שעלותה מוערכת בכחצי מיליארד שקל, הוחלט על הפחתת היקף הפליטות של גזי חממה, תוך הרחבה משמעותית של ייצור החשמל מאנרגיות מתחדשות.

ישראל צפויה להציג לאו"ם את תוכניתה להפחתת הפליטות , לקראת ועידת האקלים שתיערך בחודש החודש בפריז.

במשרד להגנת הסביבה העריכו כי מימוש התוכנית צפוי לחסוך למשק הישראלי מעל 100 מיליארד שקל, וכי היא עשויה לסייע בקידום השקעות בהיקף מוערך של כ-25 מיליארד שקל על-ידי חברות אנרגיה ירוקה.

מי שעשויה להיות מהמרוויחות העיקריות של ההחלטה הזו היא חברת אנלייט אנרגיה.

מי את אנלייט אנרגיה

חברת אנלייט אנרגיה מתחדשת היא מהחברות המובילות בישראל בייזום, פיתוח, מימון, הקמה והפעלה של מיזמים לייצור חשמל נקי ממקורות אנרגיה מתחדשת.

ביוני 2010 התמזגה אנלייט לתוך סהר אינווסטמנטס בע"מ, חברת בת ציבורית של יורוקום-תקשורת בע"מ,והפכה לחלק מקבוצת יורוקום, מחברות האחזקות הפרטיות הגדולות בארץ. המיזוג ביסס את אנלייט כאחת החברות הבולטות בשוק האנרגיה המתחדשת המתהווה בישראל, וכחברת האנרגיה המתחדשת המובילה הנסחרת כיום בבורסה בתל אביב.

במהלך השנים האחרונות צברה אנלייט ניסיון רב והקימה עשרות רבות של פרויקטים פוטו-וולטאים בבעלות החברה בכל רחבי הארץ. אנלייט מקימה מידי חודש אתרים נוספים, המגדילים עוד ועוד את היקף ייצור החשמל הירוק בישראל כאשר בתחום אנרגיה סולרית היא מהמובילות בתחומה בישראל.

אנלייט נמצאת בקצב גידול מואץ ופועלת כיום בתחום הפוטו-וולטאי בישראל ובאירופה. כמנוע צמיחה אנלייט בוחנת התרחבות לתחומי אנרגיה מתחדשת נוספים, כמו גם לאזורים גיאוגרפיים חדשים.

מיזוג היכולות הקיימות באנלייט בשילוב האיתנות הפיננסית של קבוצת יורוקום מציב את אנלייט בעמדת הובלה ברורה בשוק הישראלי, ומאפשר לאנלייט ליזום, לממן ולהקים פרויקטים בהיקפים גדולים, בהם המימון מהווה מרכיב קריטי.

על הפרוייקטים הנבחרים:

1.פרוייקט חלוציות- התחיל לפעול בתחילת השנה.הכנסה ברוטו: 1.4 מיליארד ש"ח למשך 25 שנים.

2.פרוייקט תלמי בילו- החל לפעול ב2013.

3.פרוייקט מבטחים: החל לפעול ב2013. הכנסה ברוטו 560 מיליון שח ל20 שנה.

4.פרוייקט כרמים: החל לפעול ב2013. הכנסה ברוטו 200 מיליון ש"ח ל20 שנה.

5.פרוייקט עידן: החל ב2013. 100 מיילון שח ל20 שנה.

6.פרוייקט באיטליה ב18 אתרים שונים.


בחברת אנלייט הגיבו לבורסה יום למחרת ההחלטה ואמרו כי היא מגדילה באופן משמעותי את יעדי האנרגיה המתחדשת לעומת החלטות קודמות, וקובעת כי ייצור חשמל מאנרגיה מתחדשת בישראל יעמוד על 13% מסך צריכת החשמל בשנת 2025, ועל 17% מסך צריכת החשמל ב-2030.

גלעד יעבץ, מנכ"ל אנלייט, אמר : "משמעות ההחלטה היא הגדלה של פי עשרה ויותר בהיקף ייצור החשמל מאנרגיה מתחדשת בישראל עד 2030. אנו מאמינים כי ההחלטה משקפת פוטנציאל גידול משמעותי ואופק ארוך-טווח להמשך פעילות החברה בשוק האנרגיה המתחדשת בישראל".

שווי חברת אנלייט בבורסה עומד כעת על 237.5 מיליון ש"ח ,מכפיל רווח של 8 בלבד, כאשר בעלי ענין רבים אספו לאחרונה מניות.

ביניהם:הפניקס,בעל השליטה שאול אלוביץ,בנו-אור אלוביץ.

בשנתיים האחרונות מניית החברה ירדה ב8%.

לסיכום,תחום חם, עם פוטנציאל השבחה, בעל שליטה חזק שרוכש מניות וחוזים ארוכי טווח.

מתאים לבעלי סבלנות בלבד.

לשירות האיתותים הכי חם במדינה על מניות ואגחים, הכנס פרטיך עכשיו,כי כבר הערב יגיע למנויים מידע חם נוסף:

שירות איתותים ועיתון כלכלי
מובהר ומודגש כי הכותב [מחזיק בניירות ערך שהונפקו על ידי החברה נשוא המאמר] או [מספק שירותי ייעוץ לחברה בתחום שוק ההון ומקבל תמורה עבור כך]  ("החברה"), ועל כן קיים לו עניין אישי בחברה ובניירות הערך שלה. אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי בחברה, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.

פרסומת
פרסומת
פרסומת
פרסומת
בואו ללמוד שוק ההון עם עינב כהן! לפרטים נוספים לחצו כאן.