עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

דרוש מנהיג למשקיעי שוק ההון /עינב כהן

משקיעי שוק ההון כמהים ל"מנהיג" שיקח אותם לתשואה המובטחת. איזה מנהיגים יסכנו אתכם ועל איזה אפשר לסמוך. (26-11-2010)
דרוש מנהיג למשקיעי שוק ההון /עינב כהן
"דרוש מנהיג למשקיעי שוק ההון" /עינב כהן
 
אתחיל בסיפור קטן שאולי ימחיש את הנושא שאני הולך לדבר עליו היום:
לפני שנים רבות, איתרע מזלי ויצאתי עם בחורה שגרה הרחק ממני בואכה דרומה.
באחד הימים החלטנו לצאת לסרט, חיפשנו איזה בית קולנוע קרוב במקום שכוח האל בו הגברת גרה ומצאנו איזה אחד לא מוצלח במיוחד אבל עזר לנו להעביר שעה וחצי של הפוגה מפטפוטים חסרי ערך.
לאחר הסרט תרו עיניי אחרי פתח היציאה.
היו כמה אפשרויות, והלכתי על אחד הפתחים וירדנו במדרגות מטה.
שובל של 20 אנשים ירד אחריי ואחרי בת זוגתי וזה חיזק את דעתי שזהו פתח היציאה המובטח.
המשכנו לרדת כ-3 קומות, עד שהגענו לדלת קטנה ומסתורית, וכשפתחתי אותי גיליתי חדרון קטן ובו סחבה ומגב בלבד, ולא את פתח היציאה "לעיר הגדולה".
הרמתי את עיניי מעלה אל שובל האנשים שמאחוריי במדרגות, במבט דואג הם חיפשו ממני תשובות, הביטו בי במין תחינה כזו- "אדון, תעשה משהו, שלח את עמי". הבטתי בהם חזרה במין מבט של משיח ששכח להביא אותם לנחלה לה ציפו והתפרצתי בצחוק (דבר שאני עושה לעיתים בדיוק בטיימינג הלא נכון) , הם הסתובבו תוך כדי פלבול עיניים ועלו חזרה למעלה לחפש את הגאולה במקום אחר.
המקרה הפשוט והמצחיק הזה רק הוכיח לי כמה התכונה לחפש מנהיג שיוביל טבוע בבני האדם.
במקרה של שוק-ההון הדבר עוד יותר חזק, העוצמה של חיפוש המנהיג בעולם הזה היא בלתי ניתנת לתפיסה. ממעקב של יום אחד אחרי אתרי הכלכלה ממבט אובייקטיבי אפשר להבין כמה העוצמות שם חזקות.
לעולם המשקיעים בשוק ההון ישנם "גיבורי על" בדיוק כמו בקומיקסים, וכן יש גם "משיחים" שאלה בכלל אנשים שיודעים מה יעשה השוק לפני כולם.
אני לא רוצה להזכיר פה שמות ,אבל מי שמתעסק בשוק ההון יודע בדיוק על מי אני מדבר.
בוא נתחיל מזה שעד היום לא היה מישהו שהצליח בעקביות לנבא מה יעשה שוק ההון. אז איך זה שבכל זאת יש את האנשים שסומכים על כל מילה שלהם בעיניים עצומות למרות שאחוז ההצלחות שלהם נמוך מאד?
 
1.דיפלומטיות: אלה המשמשים בתפקידי מפתח בקהילת שוק ההון,הם רהוטים,יפים,מדברים גבוהה-גבוהה, שפת הגוף שלהם חזקה , הם יודעים "לתמרן" את המשקיעים באמירות דו משמעיות. מישהו מכיר אנשים כאלה גם בפוליטיקה?
 
2.פופולאריות: פרצופם ניבט מכל אתר כלכלי ברשת או/ו תוכנית כלכלית (רובם משלמים לשם כך). המשקיעים אוהבים אותם כי הם מרתקים, מתבלים את דבריהם, יודעים לשכנע ולעניין ,סוג של פרשני שוק ההון.
 
3.החלטיות: יש את הנביאים ההחלטיים והנחרצים שאוהבים לחרוץ גורלות בדרמטיות באופן שאי אפשר יהיה להתעלם מהם. "השוק הולך ליפול 20 אחוז", "זהו סופן של הירידות ותחילת עליות ארוכות טווח" הם מפרסמים את האמירות האלה בכל מקום אפשרי ומכניסים ללחץ או התרגשות שמשקיעים נמשכים אליו כמו פרפר לאש.
 
בשורה התחתונה:מי שעיניו בראשו- לא יכול לבנות על אותם "גאוני עולם" שמבצבצים תחת כל עץ רענן.
 
על מי כן אפשר לסמוך מבחינתי? על אלה שמסייגים את דבריהם, אלה שאתם בטוחים שהם לא מדברים מפוזיציה אישית שלהם, אלה שנותנים את האפשרויות ולא אלה שקובעים אותן ללא כחל וסרק, אלה שהמילה "צניעות" לא זרה להם, אלה שאתם סומכים עליהם שעשו טוב-טוב שיעורי בית לפני שיצאו באמירה כל שהיא, וכמובן הכי חשוב- אלה שבחנתם אותם כמה פעמים בעליות ובירידות של שוק ההון ולרוב הם לא אכזבו.
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 מובהר ומודגש כי הכותב [מחזיק בניירות ערך שהונפקו על ידי החברה נשוא המאמר] או [מספק שירותי ייעוץ לחברה בתחום שוק ההון ומקבל תמורה עבור כך]  ("החברה"), ועל כן קיים לו עניין אישי בחברה ובניירות הערך שלה. אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי בחברה, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת