עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

האירועים הבולטים לשבוע הקרוב:

האם דוח התעסוקה בארצות הברית יכשיר את המפנה של הדולר?הקשיים של אירופה והמתחים בקוריאה עשויים לגרום לשווקים להתעלם מפרסומי המקרו. (28-11-2010)
האירועים הבולטים לשבוע הקרוב:
מאת מחלקת המחקר של FXCM ישראל, מבתי המסחר המובילים בעולם למט"ח, סחורות ומדדים.
 
הקשיים של אירופה והמתחים בקוריאה עשויים לגרום לשווקים להתעלם מפרסומי המקרו, אך יומן הנתונים הכלכליים בכל זאת צפוי להשפיע במידה ניכרת על הכיוון בטווח הבינוני. החלטת הריבית של הבנק האירופאי המרכזי תמשוך תשומת לב, שכן הסוחרים יהיו מעוניינים לראות האם האירועים של התקופה האחרונה שינו את כיוון המדיניות המוניטארית העתידית של הבנק האירופי. נתוני הצמיחה של קנדה ואוסטרליה יספקו אומדן לביקוש העולמי למשאבים טבעיים ולפוטנציאל להמשך ההתרחבות. בינתיים, נתוני הייצור והתעסוקה של ארה"ב יספקו תובנות לגבי שרידותה של ההתאוששות בכלכלה הגדולה בעולם.
 
דוח התמ"ג לרבעון השלישי – קנדה (30 בנובמבר – 15:30 שעון ישראל)
 
קצב הצמיחה בקנדה צפוי להאט ל-1.5% מ-2.0% ברבעון הקודם עקב ההאטה בביקוש שמעבר לים ובצריכה של משקי הבית. הרבעון השני ברציפות של ירידה בתמ"ג עשוי לפגוע בדולר הקנדי, במיוחד אם תימשך הנסיגה הנוכחית לעבר נכסי מקלט בטוח. הארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי צופה ירידה חדה בצמיחה של הכלכלה מבוססת הייצוא, שכן השווקים המתעוררים נוקטים בצעדים על מנת לקרר את כלכלותיהם בעוד שארה"ב מנסה לשמר את ההתאוששות שלה. צמיחה מואצת תראה שהכלכלה עודנה מתאוששת ותתמוך בדולר הקנדי.
 
דוח התמ"ג – אוסטרליה – 1 בדצמבר – 02:30 שעון ישראל
 
הצמיחה הרבעונית באוסטרליה צפויה להאט לרמתה הנמוכה ביותר מזה שנה (0.5%) עקב הירידה בביקוש לייצוא ועליית שיעורי הריבית המכבידות על הכלכלה. הבנק המרכזי של אוסטרליה העלה במפתיע את שיעורי הריבית ל-4.75% בישיבת המדיניות האחרונה שלו. האטה ניכרת בפעילות תפגע בתחזית העלאות הריבית העתידיות, ועשויה להכביד על הדולר האוסטרלי. ישנם כלכלנים החוששים ששיעורי ההלוואות הגבוהים עלולים להוביל להתכווצות הראשונה מאז הרבעון הרביעי של 2008, מצב שיגרום לירידתו של דולר הסחורות.
 
מדד ISM למגזר הייצור – ארצות הברית (1 בדצמבר, 17:00 שעון ישראל)
 
לאחר שעלה לשיא של חמישה חודשים (56.9) באוקטובר, צפוי מדד ISM למגזר הייצור לרדת ל-56.5 אך להמשיך להצביע על התרחבות במגזר. דולר חלש עשוי לתמוך בביקוש שמעבר לים ולשמור על מנוע הצמיחה של הכלכלה. תוצאה חזקה מהצפוי תסייע לתמוך בתחזית הצמיחה המקומית, ועשויה להעלות את תחזית התשואות ואת הדולר האמריקני. עם זאת, אם מדד זה, המהווה אומדן מרכזי של ההתאוששות, יתחיל להיחלש, יתכן שיהיה צורך בצעדים כמותיים נוספים. האפשרות של צעדים יזומים מצד הפד עשויה להכביד על הדולר, ואף להפוך את העלייה שראה לאחרונה עקב הביקוש למקלט בטוח.
 
החלטת הריבית של הבנק האירופאי המרכזי (2 בדצמבר, 14:45 שעון ישראל)
 
החלטת הריבית עצמה לא תהיה אירוע משום שהתחזיות צופות שהבנק המרכזי יותיר את הריבית הנוכחית על כנה. התבטאויות נגיד הבנק טרישה בעקבות פרסום החלטת הריבית עשויות להשפיע על השוק, שכן קיים פוטנציאל לצעדים חדשים של קובעי המדיניות. משבר החוב המתמשך באזור צפוי להיות הנושא המרכזי שבו יתמקדו שאלות התקשורת, ועשויה להיווצר מכך מסיבת עיתונאים מעניינת. אם נגיד הבנק ירמוז שהקשיים הבנקאיים של חברות האיחוד האירופאי ישפיעו על המדיניות העתידית, עשוי האירו להגיב בחוזקה. קובעי המדיניות התקדמו לעבר הסרת התמריצים, אך עקב האירועים של התקופה האחרונה הם עשויים להיאלץ להמשיך במאמציהם או אפילו להרחיבם. כול צעד חדש ירחיק את הציפייה להעלאת ריבית ויתרום להתחזקות הסנטימנט הדובי.
 
דוח התעסוקה - ארצות הברית (3 בדצמבר – 15:30 שעון ישראל)
 
דוח התעסוקה האמריקני הוא תמיד אחד מהפרסומים הזוכים לתשומת לב רבה, ויש לו פוטנציאל ניכר להשפעה על השוק על אף הסוגיות העולמיות של משבר החוב האירופאי והמתחים בקוריאה. התחזיות צופות שהכלכלה התרחבה ב-142,000 משרות בנובמבר עקב שכירת עובדים חיובית במגזר הפרטי בחודש ה-11 ברציפות. חודש נוסף של צמיחה בכמות המועסקים אינה מספיקה על מנת לפצות על מיליוני הפיטורים במהלך משבר האשראי, אך היא עשויה להספיק על מנת להפחית את הציפייה לצעדים כמותיים נוספים. שוק העבודה המתחזק עשוי להפעיל לחץ עלייה על המחירים, ולאור עליית דאגות האינפלציה, הוא עשוי להגביר את ציפיות שיעורי הריבית ולספק תמיכה לדולר. עם זאת, בהתחשב בכך שהדולר הרוויח לאחרונה מהביקוש למקלט בטוח, עלייה באהבת הסיכון עשויה להכביד על מטבע הרזרבות.מובהר ומודגש כי הכותב [מחזיק בניירות ערך שהונפקו על ידי החברה נשוא המאמר] או [מספק שירותי ייעוץ לחברה בתחום שוק ההון ומקבל תמורה עבור כך]  ("החברה"), ועל כן קיים לו עניין אישי בחברה ובניירות הערך שלה. אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי בחברה, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת