עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

מה צריך לדעת לפני שבוחרים עורך דין נזיקין

אחד מהתחומים הנרחבים ביותר שיש בחוק הישראלי ובכלל, זה כל התחום שקשור לדיני נזיקין. הגיע הזמן להבין במה מדובר. (20-6-2019)
מה צריך לדעת לפני שבוחרים עורך דין נזיקין

אחד מהתחומים הנרחבים ביותר שיש בחוק הישראלי ובכלל, זה כל התחום שקשור לדיני נזיקין. מדובר בנושא מאוד רחב מאחר והוא מכיל כמעט כל דבר בהקשר של רשלנות ונזיקין. אנחנו יכולים למצוא דברים שקשורים לנזיקין במסגרת העבודה, במסגרת טיפולים רפואיים, פעילות ספורטיבית, שימוש במכשירים ועוד. ההתייחסות היא לנזיקין, בגוף, נפש ורכוש.

לא פעם אנחנו שומעים על אנשים שהגישו או מתכננים להגיש תביעת נזיקין על בסיס אירוע מסוים. לא בכל סיטואציה כזו, החוק עומד לצידם ויש להם סיבה לנסות להגיש תביעה כזו. על מנת להימנע מסיטואציה בה הם משקיעים את כספם וזמנם בתביעה חסרת סיכוי, נכון יעשו אם יתייעצו עם עורך דין שמתמחה בתחום.

עורך דין נזיקין, קרי עורך דין שמתמחה בכל הנושא של דיני נזיקין, ידע לקרוא את המקרה שלהם ולבחון האם משתלם להגיש תביעה בגללו. יהיו לא מעט מקרים בהם, לא רק שהוא יעדיף לוותר על התביעה ולא לקחת את התיק על עצמו, אלא הוא גם ימליץ להם לרדת ממנו על מנת שלא יבזבזו את כספם ויתבזו בבית המשפט.

עורך דין נזיקין בוחן את המקרים שהוא מקבל על פי החוק ועל פי פסיקות קודמות של בית משפט. בראש ובראשונה הוא בוחן את השאלה, האם באמת נגרם נזק לתובע והאם ניתן להוכיח שהנזק נגרם כתוצאה מהמקרה.

דוגמא קלאסית לכך, אלה מקרים של טיפולים רפואיים. הרבה פעמים מטופלים חשים שהטיפול שהם עברו בוצע ברשלנות ונגרם להם נזק. אך בבית משפט, לא מספיק לבוא רק עם התחושה אלא צריך לבוא עם הוכחות. בית המשפט בוחן האם באמת הרופא התנהל בצורה רשלנית, כלומר, באופן שחורג מהדרך בה הוא אמור היה להתנהל, האם הוא ביצע דברים שאינם מקובלים במסגרת הטיפול שהוא היה אמור לספק למטופל, וכן האם כתוצאה מכך נגרם נזק. שכן ייתכן מאוד שהנזק נגרם מסיבות אחרות לגמרי ואז אין בסיס לתביעה.

מה אנחנו צריכים לדעת על עורך דין נזיקין

כפי שציינו, עורך דין שמתעסק בדיני נזיקין מתמחה בכל הקשור לדינים אלה, כשבדרך כלל עורכי דין בוחרים להתמחות או בנושאים הגדולים ביותר, למשל נזיקין שקשורים לרשלנות רפואית, נזיקין שקשורים לתאונות דרכים, תאונות עבודה, או שהם בוחרים להתעסק בכל תחום שקשור לנושא.

על מנת שעורך דין יוכל לייצג אותנו בצורה נאמנה, לפני ובזמן המשפט, הוא יצטרך להיעזר בעדים מומחים שיספקו לו מענה מקצועי. מן הסתם, הוא יצטרך להוכיח שאכן נגרם נזק, מאחר ומדובר בתביעות אזרחיות ולא פליליות (תביעות כאלו מתבצעות על ידי המדינה), הרי שהוא גם יצטרך לספק תג מחיר על בסיסו תוגש התביעה ובית המשפט יצטרך לקבוע האם הוא מקבל אותו או קובע תג מחיר אחר.

מקור תמונה:

https://www.freepik.com/premium-photo/judge-gavel-with-justice-lawyers-having-team-meeting-law-firm-background-concepts-law-legal-services_3982772.htm

 
מובהר ומודגש, כי המאמרים המידע והראיונות המתפרסמים בפורטל "ישראל בורסה" מסופקים כשירות למידע בלבד,ולא כהמלצות קנייה או מכירה בבורסה ואין לראות בהם תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, לשיווק השקעות או ייעוץ השקעות לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן.

 

כותבי המאמרים ,הנם כתבים בלבד ולא יועצי השקעות וכל הפועל על בסיס מאמר זה-לוקח על עצמו את מלוא האחריות להפסדים שעלולים להיגרם לו. צוות "ישראל בורסה", לא יהיה אחראי בשום צורה שהיא, לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה.

וכן מודגש,כי לכותבי המאמרים בפורטל זה, יש אחזקה בחלק מהמניות ,והם עשויים למוכרן מעת לעת.

כמו כן,כותבי המאמרים, נותנים שירות לחברות ציבוריות בתחום ייעוץ להנפקות,והם עשויים להיות יועצי הנפקות בחברות המדוברות.

חשוב להבין, כי במידע הנכתב במאמרים, עשוי ליפול טעויות וכן עשויים לקרות שינויי שוק ו/או שינויים אחרים במנייה, וכי עלולות להתגלות סטיות בין הנתונים הנכתבים למצב החברה בפועל.

 

 

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת