עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

מה צריך לדעת לפני שבוחרים עורך דין נזיקין

אחד מהתחומים הנרחבים ביותר שיש בחוק הישראלי ובכלל, זה כל התחום שקשור לדיני נזיקין. הגיע הזמן להבין במה מדובר. (20-6-2019)
מה צריך לדעת לפני שבוחרים עורך דין נזיקין

אחד מהתחומים הנרחבים ביותר שיש בחוק הישראלי ובכלל, זה כל התחום שקשור לדיני נזיקין. מדובר בנושא מאוד רחב מאחר והוא מכיל כמעט כל דבר בהקשר של רשלנות ונזיקין. אנחנו יכולים למצוא דברים שקשורים לנזיקין במסגרת העבודה, במסגרת טיפולים רפואיים, פעילות ספורטיבית, שימוש במכשירים ועוד. ההתייחסות היא לנזיקין, בגוף, נפש ורכוש.

לא פעם אנחנו שומעים על אנשים שהגישו או מתכננים להגיש תביעת נזיקין על בסיס אירוע מסוים. לא בכל סיטואציה כזו, החוק עומד לצידם ויש להם סיבה לנסות להגיש תביעה כזו. על מנת להימנע מסיטואציה בה הם משקיעים את כספם וזמנם בתביעה חסרת סיכוי, נכון יעשו אם יתייעצו עם עורך דין שמתמחה בתחום.

עורך דין נזיקין, קרי עורך דין שמתמחה בכל הנושא של דיני נזיקין, ידע לקרוא את המקרה שלהם ולבחון האם משתלם להגיש תביעה בגללו. יהיו לא מעט מקרים בהם, לא רק שהוא יעדיף לוותר על התביעה ולא לקחת את התיק על עצמו, אלא הוא גם ימליץ להם לרדת ממנו על מנת שלא יבזבזו את כספם ויתבזו בבית המשפט.

עורך דין נזיקין בוחן את המקרים שהוא מקבל על פי החוק ועל פי פסיקות קודמות של בית משפט. בראש ובראשונה הוא בוחן את השאלה, האם באמת נגרם נזק לתובע והאם ניתן להוכיח שהנזק נגרם כתוצאה מהמקרה.

דוגמא קלאסית לכך, אלה מקרים של טיפולים רפואיים. הרבה פעמים מטופלים חשים שהטיפול שהם עברו בוצע ברשלנות ונגרם להם נזק. אך בבית משפט, לא מספיק לבוא רק עם התחושה אלא צריך לבוא עם הוכחות. בית המשפט בוחן האם באמת הרופא התנהל בצורה רשלנית, כלומר, באופן שחורג מהדרך בה הוא אמור היה להתנהל, האם הוא ביצע דברים שאינם מקובלים במסגרת הטיפול שהוא היה אמור לספק למטופל, וכן האם כתוצאה מכך נגרם נזק. שכן ייתכן מאוד שהנזק נגרם מסיבות אחרות לגמרי ואז אין בסיס לתביעה.

מה אנחנו צריכים לדעת על עורך דין נזיקין

כפי שציינו, עורך דין שמתעסק בדיני נזיקין מתמחה בכל הקשור לדינים אלה, כשבדרך כלל עורכי דין בוחרים להתמחות או בנושאים הגדולים ביותר, למשל נזיקין שקשורים לרשלנות רפואית, נזיקין שקשורים לתאונות דרכים, תאונות עבודה, או שהם בוחרים להתעסק בכל תחום שקשור לנושא.

על מנת שעורך דין יוכל לייצג אותנו בצורה נאמנה, לפני ובזמן המשפט, הוא יצטרך להיעזר בעדים מומחים שיספקו לו מענה מקצועי. מן הסתם, הוא יצטרך להוכיח שאכן נגרם נזק, מאחר ומדובר בתביעות אזרחיות ולא פליליות (תביעות כאלו מתבצעות על ידי המדינה), הרי שהוא גם יצטרך לספק תג מחיר על בסיסו תוגש התביעה ובית המשפט יצטרך לקבוע האם הוא מקבל אותו או קובע תג מחיר אחר.

מקור תמונה:

https://www.freepik.com/premium-photo/judge-gavel-with-justice-lawyers-having-team-meeting-law-firm-background-concepts-law-legal-services_3982772.htm

 
מובהר ומודגש כי הכותב [מחזיק בניירות ערך שהונפקו על ידי החברה נשוא המאמר] או [מספק שירותי ייעוץ לחברה בתחום שוק ההון ומקבל תמורה עבור כך]  ("החברה"), ועל כן קיים לו עניין אישי בחברה ובניירות הערך שלה. אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי בחברה, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.

פרסומת
פרסומת
פרסומת
פרסומת
בואו ללמוד שוק ההון עם עינב כהן! לפרטים נוספים לחצו כאן.