עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

זו החברה שבגללה לא תגיעו לסניף הבנק!

תהליך הדיגיטליזציה לא פסח על המערכת הפיננסית העולמית,והשוק צפוי לגדול ב16 אחוזים לשנה. הכירו את אחת החברות המעניינות בתחום. (10-10-2019)
זו החברה שבגללה לא תגיעו לסניף הבנק!

אלכס קולפקוב

בשנים האחרונות תעשיית הפינטק בשקט בשקט מתבלטת יותר ואנו רואים יותר חברות וסטארטאפים עם פיתוחים בתחום הפיננסי.

תהליך הדיגיטליזציה לא פסח על המערכת הפיננסית העולמית ולאט לאט אנו חווים על בשרנו (לטוב ולרע) יותר ויותר שירותים בנקאיים אשר ניתנים לביצוע בצורה דיגיטלית בעזרת המכשיר הנייד והמחשב.


עם זאת, עם החידושים והנוחות שמציעות הטכנולוגיות החדשות ותהליך הדיגיטליזציה יש לא מעט סכנות בתעשייה זו.
מספר מהתופעות הנפוצות ביותר בתעשייה הפיננסית אשר מספרן והנזק שהן גורמת הוא רק גדל משנה לשנה הן הונאות וגניבות זהות.

כחלק מטיפול האקטיבי שהממשלות נוקטות למיגור תופעות אלה הן מהדקות את הרגולציה סביב הבנקים והמערכות הפיננסיות ודורשות מהן שימוש בטכנולוגיות מתקדמות לאימות זהות (ID authentication) על מנת להימנע מקנסות כבדים.

שוק אימות הזהות העולמי מוערך היום בכ 6.1 מיליארד דולר והוא צפוי לגדול עד כ 12.7 מיליארד דולר בשנת 2024, בקצב של 16% בשנה.

החברה שארצה לדבר עליה היום נקראת Mitek Systems Inc, סימבול MITK.

 

הזדמנות צמיחה גדולה באימות זהות במובייל

שני מקורות ההכנסה העיקריים של החברה הם משתי טכנולוגיות עיקריות.

האחת היא טכנולוגיית אימות זהות דרך המובייל (המעוגנת הפטנטים) והשנייה טכנולוגיית הפקדת צ`קים גם כן דרך המובייל.

נכון להיום, הסגמנט של ההפקדות דרך המובייל מהווה בערך כ 70% מהכנסות החברה, בעוד שסגמנט אימות הזהות מהווה את השאר ( 15 מיליון דולר לעומת 6.86 מיליון דולר).

אולם, עסק אימות הזהות צומח הרבה יותר מהר וצפוי להוות כ 50% מהכנסות החברה עד תחילת/אמצע 2021 לפי דברי מנכ``ל הכספים של החברה בשיחת הועידה האחרונה. כמו כן, זה נראה שהחברה רואה בסגמנט אימות הזהות כמנוע הצמיחה המשמעותי יותר לעתיד החברה.

כפי שציינתי בפתיחה שוק אימות הזהות צפוי לצמוח עד ל 12.4 מיליארד דולר עד שנת 2024, בקצב שנתי של 16%.

עם זאת, זה לא ברור כמה מזה יהווה אימות זהות דרך המובייל (עסק הליבה של מיטק), אך תרחישי השימוש בטכנולוגיית אימות הזהות דרך המובייל הם קשורים למגמות עולות כמו טכנולוגיה פיננסית, מסחר אלקטרוני (e-commerce) וכלכלה שיתופית.

למשל, מספר דוגמאות לאימות זהות דרך המובייל ברישום ל Airbnb, פתיחת חשבון השקעות דרך בית השקעות דיגיטלי, והשכרת רכב. כל האפליקציות האלה דורשות אימות של הזהות של המשתמש, והאפשרות לעשות זאת דרך האפליקציה בסמארטפון מפשטת את התהליך ומונעת חיכוך.
לכן, אימות זהות דרך המובייל הינו מרכיב מפתח לצבירת לקוחות לחברות טכנולוגיה הצומחות במהירות אשר אין להן מקום פיזי לאימות הזהות של המשתמש פנים מול פנים.

קשה עדיין להעריך את גודל השוק של אימות הזהות במובייל כרגע עקב העובדה שהטכנולוגיה עדיין בתחילת דרכה ולא מוטמעת עדיין במספר רב של שירותים.


עם זאת צריך לזכור שיש נכון לעכשיו כ 2.7 מיליארד סמארטפונים בעולם אשר ככל שהטכנולוגיה תתפוס הם יתחילו לפגוש את אימות הנתונים דרך המובייל במספר שירותים ואף מספר פעמים בשנה.

אחד היתרונות התחרותיים של מיטק הוא שיש לחברה כבר מוניטין חזק מאוד במערכת הבנקאית כשהיא מובילה בהפקדת צ`קים דרך המובייל.

מספר רב של תרחישי שימוש באימות זהות דרך המובייל הוא בתעשיית הפיננסים (פתיחת חשבון בנק), מה שיכול להוביל לאפשרות של מכירת מוצרים נוספים (cross-selling).

לפי ההנהלה, השוק העיקרי שהחברה הולכת להתמקד באימות זהות הוא הפיננסים, לאחר מכן ב e-commerce.

 

מנופי צמיחה בהפקדת במובייל

ההנהלה נראית יחסית פחות להוטה בנוגע לסגמנט הפקדת הצ`קים דרך המובייל, למרות שכפי שזה נראה יש שם עוד מקום לצמיחה.

לפי הנהלת החברה, הפקדות צ`קים דרך המובייל מהוות כ 20% מכלל ההפקדות הצ`קים.

לא ברור כרגע איזה אחוז מההפקדות דרך המובייל שבסופו של דבר יהיה מתוך כלל ההפקדות בעתיד אך זה כנראה לא ריאלי לחשוב שזה יגיע ל 100% אי פעם.

בנוסף, תעשיית הפיננסים מאמצת יותר טכנולוגיות וככל הנראה אחוז העסקאות אשר יבוצעו דרך צ`קים יירד עם השנים לטובת תשלומים אלקטרוניים דרך חברות כמו פייפאל ו Square.

אך שלא תטעו, המעבר יהיה איטי וכפי שזה נראה כרגע התשלומים האלקטרוניים מחליפים את השימוש במזומן מאשר תשלומים הנעשים בצ`קים.

כאמור, יותר מ 6,400 מוסדות פיננסים משתמשים במוצר החברה ברחבי העולם.


לסיכום,שנה לא קלה עברה על החברה, מרכישת החברה הצרפיתית A2iA ברבעון השני 19, הכרזה בברעון השלישי על התפטרות של המנכל ומנהל הכספים (שהשני בסוף חזר בו), לחץ ממשקיע אקטיבי (Elliot Management) למכור את החברה ברבעון הרביעי. עכשיו נראה שהשקט חזר לחברה והיא בעיצומו של ארגון מחדש ומחיקת חטיבות לא רווחיות (כולל בחברה החדשה שנרכשה) והמנכל החדש הכריז שהחברה תישאר עצמאית.

כאמור החברה צומחת בקצבים של 30% ומעלה ונראה שיש לה עוד לאן לגדול. מיטק היא שם חזק בתחום הפינטק ועם מכפילים קורצים כך ששווה לעקוב.
מובהר ומודגש כי הכותב [מחזיק בניירות ערך שהונפקו על ידי החברה נשוא המאמר] או [מספק שירותי ייעוץ לחברה בתחום שוק ההון ומקבל תמורה עבור כך]  ("החברה"), ועל כן קיים לו עניין אישי בחברה ובניירות הערך שלה. אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי בחברה, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.

פרסומת
פרסומת
פרסומת
פרסומת
בואו ללמוד שוק ההון עם עינב כהן! לפרטים נוספים לחצו כאן.