עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

מנכל ביונדווקס:עולם ענקי הפארמה לפנינו

חברת ביונדווקס יכולה סוף סוף לנשום לרווחה, לאחר קבלת הלוואה שתאפשר להם סוף סוף להתחיל את ניסוי פאזה 3 בחיסון האוניברסלי לשפעת. מניית החברה זינקה בתגובה, אבל מנכ"ל החברה, רון בבקוב, שולח את המשקיעים לקחת מחשבון ועיפרון ולעשות חישוב מסלול מחדש. (22-6-2017)
מנכל ביונדווקס:עולם ענקי הפארמה לפנינו

עינב כהן

לאחר תקופה של המתנה ארוכה, חברת ביונדווקס הגיעה לפי הבאר-בנק ההשקעות האירופאי EIB וביונדווקס, המפתחת חיסון אוניברסלי לשפעת M-001, הודיעו כי חתמו על הסכם הלוואה בסך 20 מיליון אירו (כ-22 מיליון דולר) לתחילת ניסויים פאזה שלישית בחיסון לשפעת אוניברסלית.

החיסון M-001 שמפותח ע"י ביונדווקס, מורכב מ-9 אפיטופים נפוצים לשפעת, ונועד להגן מפני זני שפעת עכשוויים, עתידיים ומגפתיים.

ניסויים קליניים ופרה-קליניים הראו כי M-001 הוא בטוח ואימונוגני וכי יש לו את היכולת לשפר ולהרחיב את הכיסוי של חיסון השפעת הנוכחי.

M-001 הוכיח גם פוטנציאל לשיפור החיסונים העונתיים הנוכחיים, וכן פוטנציאל לשמש לתגובה יעילה ומידית לזנים מגפתיים חדשים.

החיסון שבפיתוח ביונדווקס נבדק בניסוי קליני בפאזה 2b בשיתוף פעולה עם UNISEC, תכנית פיתוח שמומנה על ידי האיחוד האירופי כחלק מתוכנית המסגרת השביעית למחקר ופיתוח טכנולוגי.

מנכ"ל החברה רון בבקוב, התראיין לפורטל "ישראל בורסה" והסביר מדוע ההלוואה הזו כה משמעותית לחברה.

"עסקה ללא ביטחונות וריבית"

רון, ברכות.

"תודה רבה. זו באמת בשורה יוצאת מהכלל בשבילנו וזו העסקה הראשונה שהבנק עושה מחוץ לאירופה החמישית שלו בסך הכל".

אתם לא משלמים ריבית על ההלוואה. אז מה כן?

"הרווח שלהם יהיה בתמלוגים של 3% מהמכירות למשך עשור,אם יהיו מכירות.היופי של העסקה היא שאין בה אקזיטים וביטחונות.הביטחונות היחידים זה הרכוש השוטף שלנו ששווה 700 אלף ש"ח.את הכסף אנו יכולים למשוך בשלוש פעימות".

ומה ייקרה אם תכשלו בניסוי?מהיכן תחזירו את ההלוואה?

"אם החברה לא תצליח-אז זה כבר לא ישנה דבר.אין מה לקחת כי אין ביטחונות אמיתיים".

מה אתם מתכננים לעשות עם הכסף?

"הכסף יילך לשתי מטרות-הודענו בעבר, שמשרד הכלכלה אישר לנו מענק להקמת מפעל בירושלים לייצור מסחרי של החיסון וכבר התחלנו לעבוד עם חברת הנדסה והמפעל יוקם בעוד כשנתיים בעזרה של הכסף מההלואה.

בנוסף,אנו מתחילים לפעול להגשת ניסוי שלב שלוש שיהיה דו שלבי כאשר המוכנות שלנו לשלב הראשון תהיה בשנת 2018 כאשר שהצפי שלי לסיום מוחלט של הניסוי יהיה בשנת 2020-2021".

"שמשקיעים יקחו מחשבון ועיפרון ויעשו חישוב"

המנייה עלתה בבורסה בשלושה ימים ב14%. זו התגובה שציפית מהמשקיעים?

"האמת שציפיתי שהשוק יבין יותר את ההודעה הזו וכמה היא משמעותית לחברה. הבאנו 22 מיליון דולר שלא מדלל את המשקיעים ויש לנו 10 מיליון דולר בקופה,למשקיעים נדמה שלקחנו משכנתא,כי פעם ראשונה שקורה דבר כזה,אבל אני מאמין שהשוק יעכל לאט לאט את ההודעה הזו".

אתם כרגע נסחרים לפי שווי שוק של 137 מיליון ש"ח.

"ב12 חודשים האחרונים המנייה עלתה ב120% אז מצד אחד אין מה להתלונן,אבל הופתעתי מאד, שאחרי ההודעה הזו השוק בקושי הגיב . אנשים צריכים לקחת מחשבון ועיפרון ולהבין שקיבלנו מתנה של 22 מיליון דולר ואז הם יותר יבינו מה קרה פה ויעשו חישוב בכמה המנייה שלנו צריכה להיסחר".

"בקרן של מריוס מדברים על להגדיל השקעה"

מי שכן הבין את הפוטנציאל של חברת ביונדווקס, היה מריוס נכט, ממייסדי חברת צ`ק פוינט,שבתחילת השנה,השקיע דרך קרן ההשקעות שלו, Moon Partners, כ-11 מיליון שקל בתמורה ל- 19.9% מהמניות.

להשקעה הוא נכנס לפי שער 32.2 אגורות למנייה, כאשר השער נכון לעכשיו עומד על 75.4. כלומר כבר ראה רווח של 135% על השקעתו.

רון, תוכל לספק פרטים על העסקה עם מריוס והאם הוא תורם לכם באופן אקטיבי?

"הקרן של מריוס קנתה בזמנו מניות חסומות באופן מלא לשישה חודשים, ואח"כ לשחרור בשלבים לשנתיים,אבל משיחותיי עם אנשי הקרן לאחרונה הם בכלל מדברים על להגדיל השקעה.הם תומכים מאד בחברה ובתוכניות שלה, התגובות שלהם כלפינו חיוביות מאד,הם לא פעילים אקטיבית הם רק לא מזמן הצטרפו, אבל בהחלט הם פותחים לנו את הדלת".

לעסקת מסחור?

"נכון לכרגע,שווי השוק הנוכחי לא מצדיק לבצע מסחור, החל מאתמול המצב של החברה השתנה מהקצה אל הקצה, חברות הפארמה הגדולות מבינות עכשיו שאנו בדרך להקמת מפעל לייצור חיסונים ואנו נכנסים לשוק שלהם,בנוסף לראשונה יש לנו את המשאבים לצאת לניסוי פאזה שלישית".

אתה "מאיים" על חברות הפארמה הגדולות?

"מבחינת חברות הפארמה הגדולות אני הופך לשחקן אמיתי בשוק הזה עם מפעל מסחרי פעיל בשנים הקרובות. תבין, זה שוק של 3.2 מיליארד דולר בשנה.

לאיים?אני לא מאיים על אף אחד ולא מתכוון להילחם עם אף אחד,אני מתכוון לשתף איתם פעולה וכבר בימים אלה אני בודק את שיתופי הפעולה הבאים".
מובהר ומודגש, כי המאמרים המידע והראיונות המתפרסמים בפורטל "ישראל בורסה" מסופקים כשירות למידע בלבד,ולא כהמלצות קנייה או מכירה בבורסה ואין לראות בהם תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, לשיווק השקעות או ייעוץ השקעות לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן.

כותבי המאמרים ,הנם כתבים בלבד ולא יועצי השקעות.

וכן מודגש,כי לכותבי המאמרים בפורטל זה, יש אחזקה בחלק מהמניות ,והם עשויים למוכרן מעת לעת.

חשוב להבין, כי במידע הנכתב במאמרים, עשוי ליפול טעויות וכן עשויים לקרות שינויי שוק ו/או שינויים אחרים במנייה, וכי עלולות להתגלות סטיות בין הנתונים הנכתבים למצב החברה בפועל.

אי לכך,צוות "ישראל בורסה", לא יהיה אחראי בכל צורה שהיא, לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה.

 

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת