עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

מנכל סייפ טי:המוצר החדש יעשה מהפכה

מנכ"ל חברת סייפ טי, שחר דניאל, מספר על היסטריית איומי הסייבר,כיצד זה משפיע על חברת סייפטי, מה עם חוזים חדשים ואיזה פיתוח חדש יש לחברה. (12-7-2017)
מנכל סייפ טי:המוצר החדש יעשה מהפכה

עינב כהן

התקופה האחרונה היתה בסימן מתקפות הסייבר. אתרים מרכזיים בעולם נפלו, אנשים נפלו קורבנות לסחיטות האקרים ובתוך כל זה המודעות להגנה מפני איומי הסייבר- הולכת ותופסת תאוצה בצורה חדה מאד.

כיום, כולם מבינים בצורה ברורה,שהסביבה הדיגיטלית שלהם- אינה מוגנת.

חברת סייפ-טי, המספקת פתרונות העברת מידע וגישה מאובטחת,עומדת בחזית הישראלית להגנה מפני התקפות סייבר נגד ארגונים.

מנכ"ל החברה, שחר דניאל, התראיין ל"ישראל בורסה" ושפך אור על המצב ועל התפתחותה של החברה בחודשים האחרונים.

שחר,תוכל להסביר מה היה הטריגר ל"בום" הזה של מתקפות הסייבר בתקופה כל כך קצרה?

"בעיקר מדובר בעניין תקשורתי וצהוב. מתקפות הסייבר פה זמן רב, אבל פשוט מה שקרה לאחרונה ,עניין יותר את כלי התקשורת וזה יצר באזז.

העולם הולך ונהיה דיגיטלי וכל מחשב בעולם נהיה יעד למתקפה. זה יכול להגיע בקלות למקומות המאובטחים ביותר ובכך לסכן חיי אדם-בתי חולים,בנקים,מקומות סיעודיים,רחפנים, רכבים ועוד. והגרף הוא כזה שזה רק יילך ויחמיר בצורה משמעותית".

כיצד האדם הפשוט יכול להיפגע מכך?

"באופן בלתי ישיר,המידע עליך נמצא בהמון מקומות. לדוגמא: תיק רפואי,סיווג ביטחוני,חשבונות בנק וכ"ו...

אפילו אתרי היכרויות...דמיין, שהתכתבות פרטית שלך עם מישהי תרוץ בווטסאפ בדחקות עם ח`ברה,לדוגמא כאלה שמסתירים נטיות מיניות, כמה קל יהיה לחשוף אותם בניגוד לרצונם.

באופן ישיר, כל האתרים שלך יכולים להיות פרוצים- אי מייל,אינסטגרם...תחשוב רק אם אני עולה לך על הסיסמא של הפייסבוק איזה שמות אני יכול לעשות לך בחיים".

מפחיד.ויש פתרון?

"פתרון של 100% לא יהיה לעולם.מה בעצם חברות האבטחה מנסות לעשות? להקשות כמה שיותר על הפורצים ושהם ילכו למקום אחר.כדי לקבל הגנה כמה שיותר גדולה צריך להשתמש במספר מוצרים ש"ידברו" אחד עם השני".

"המוצר שלנו מנצח במרבית התחרויות"

איך אתם הושפעתם מהאירועים האחרונים?

"בעסק כמו שלנו זה לא השפעה ישירה שכולם במיידי הופכים ללקוחות.

יש השפעה עקיפה, אתה מרגיש שהמודעות עולה והלקוחות רוצים לשמוע מה יש לך להציע. השיח ברחוב הוא סביב הסייבר.

אם פעם החברות חיפשו לחסוך על הגנה על אבטחת מידע וראו בזה הוצאה נטו- היום הם מבינים שזה בלתי אפשרי, ואם יפרצו להם הנזק שיעשה להם יהיה קשה מאד.כי מי ירצה להיות חבר בקופת חולים שהפרטים האישיים דלפו מהמחשבים שלהם..ובכלל,כיום למנכ"ל יש אחריות לפריצות אבטחה, ככה שכולם מתחילים מאד להיזהר".

בכל זאת, ציפו לחוזים חדשים מכם בתקופה האחרונה.

"דבר ראשון, כדאי שהמשקיעים יצאו מנקודת הנחה, שלא על כל עסקה אנו מדווחים,אלא רק על עסקאות רציניות שמהותיות לנו.

דבר שני, צריך להבין איך כל העסק הזה עובד,מי קונה מוצרי סייבר? לא פיצוציות ,אלא ארגונים רציניים כך שסייקל של מכירה נע בין 6-8 שבועות".

מה הסיבה לכך?

"מהרגע שארגון מתחיל להבין שהוא חייב הגנה, הוא מזמין אותנו למצגת,הוא רואה את המוצר ואחר כך רוצה דמו,מדברים על חוזה, הוא מקבל עוד הצעות,אח"כ מעבירים לרכש ואז מתחיל משא ומתן ומחכים שהרכש יאשר.

אנו עובדים מהר מאד יחסית,לא סתם הארגונים הגדולים בישראל עובדים איתנו, ואגב, הבאנו עכשיו את סמנכ"ל מכירות סייבר-ארק,שתורם לנו מאד מניסיונו,אבל כל הדברים האלה לא קורים בין רגע".

יש לכם תחרות חזקה בתחום.

"יש הרבה חברות, אבל אנו היחידים שנותנים מענה בפלטפורמה אחת, לכל תרחישי העברת המידע של ארגון.

כיום,ארגונים סובלים מריבוי מוצרים,והמוצר שלנו מנצח במרבית התחרויות מול כל מתחרה בתחום".

"הרישום-שלב אחד לפני הנסדק"

הודעתם כי אתם מתכוננים לפתוח חברת בת, שתתמחה באבטחת סייבר של תחבורה, ביחד עם חברת פורסייט. איפה זה עומד כרגע?

"עשינו מחקר שוק מקיף ואנו כרגע קולטים את האנשים הנכונים בתחום.החברה אמורה להיפתח בתקופה הקרובה".

חברה לרכבים העתידיים?

"לא רק.מרבית הרכבים החדשים היום מסתנכרנים עם הענן כדי לקבל תוכנות.כל התשדורות האלה הן פריצות ואנו עם הטכנולוגיה שלנו מגנים על הרכבים מהעולם החיצון, אח"כ כמובן שזה יבוא לביטוי יותר חזק ברכבים האוטונומיים,אבל זה דבר שנצרך כבר היום".

אתם יודעים לעשות את זה עכשיו מתוך סייפ טי. בשביל מה צריך חברת בת?

"אין לנו את המיקוד והאנשים המותאמים לזה. הטכנולוגיה היא רק 50% מהדרך ואנו ממוקדים בתחום שונה לגמרי. מעולם לא פנינו לחברות רכבים, וכפי שאמרתי, אנו מגייסים כעת את האנשים המותאמים לזה".

רשמתם את המנייה בבורסת הOTC. לשם מה?

"יש לנו משקיעים זרים שהשקיעו בחברה וביקשו לקבל נזילות בבורסה האמריקאית.אנו כרגע רואים את הרישום שלנו שם שלב אחד לפני הנסד`ק".

יש לכם שת"פ עם צ`ק פוינט. כיצד זה מתקדם?

"צ`ק פוינט זו ספינה ענקית שצריך סבלנות על מנת להיכנס אליה וזה קורה בשלבים. הרצנו בכנס השנתי שלהם ביחד עם עוד 9 חברות בלבד. התחלנו לעבוד איתם חזק באירופה, ששם אנו רואים התלהבות גדולה ואנו מקווים להביא משם תוצאות בקרוב".

יש לכם מוצר חדש שעומד להיות מושק בקרוב: SDP. מה תוכל לספר עליו?

"המוצר החדש שלנו יעשה לדעתנו מהפכה, כאשר נצליח למנוע מהאקרים להתקרב לאתר ע"י כך שהמערכת שלנו תזהה אותם שהם נמצאים רחוק ממקור הפריצה.בסוף יולי נוציא גרסת אלפא, שהמוצר יושק בסוף ספטמבר תחילת אוקטובר.אני מאמין כי נהיה שחקנים מובילים עולמית בשוק הזה".

"אנו נמצאים בפיילוטים במספר מדינות בארופה"

כאשר הונפקתם, היה לך קשה עם העובדה שמוסדיים לא שותפים בהנפקה. בגיוס האחרון הצטרפו גם מוסדיים. האם אתה מרגיש שינוי ביחס לחברה?

"אני מקפיד ללכת למוסדיים פעם ברבעון, לאט לאט יותר נוח להם,אנו צומחים,המחזורים גדלים וישנה יותר התעניינות בתחום בכלל.בכל אופן,אנו כרגע לא מחפשים השקעות חדשות יש לנו כסף בקופה".

עם כל זה, סייפ טי עדיין לא עשתה את הקפיצה המטאורית המיוחלת.

"להערכתי, זה הולך לקרות בקרוב.אנו נמצאים בפיילוטים במספר מדינות באירופה,אנו חתומים עם מספר שותפים עסקיים חזקים,וגם בארה"ב קפצנו מדרגה עם שותף מרכזי וחזק.

אני מאמין ,שבתקופה הקרובה, זה יבוא לידי ביטוי בלקוחות מעניינים מאד ומספרים טובים במכירות.חשוב להבין, בעסק כמו שלנו צריך להניח טוב תשתית כדי שהתוצאות יבואו בהמשך וזה מה שעשינו. בארץ משווקים אותנו טלדור ובינת,בספרד קלטנו בחור שהיה דיירקטור של סיסקו וכולם פותחים לו דלתות,במזרח גם יש לנו שותפים עסקיים חזקים מאד.אנו בסך הכל בני ארבע, ותראה מי הלקוחות שלנו בארץ ותבין את הפוטנציאל שלנו בחו"ל.מי שיאמין בנו לאורך זמן-יהנה מזה".

קיבלתם הצעות רכישה?

"לא פורמליות,אבל יש על זה כל הזמן שיחות עם גופים שאתה מכיר מצויין,שולחים שליחים, מנסים לגשש,תבין, אם חברת ענק ישראלית כמו הראל ביטוח, מחליפה את `סייבר ארק` (שווי שוק 1.7 מיליארד דולר), בסייפטי אז תבין מה זה אומר על הטכנולוגיה שלנו,לכל דבר בסופו של דבר יש מחיר".

מתי תגיעו לאיזון תפעולי?

"זה עניין של החלטה.אם אהיה באיזון תפעולי ויבואו גולדמן זאקס וישקיעו כסף-הם לא ירצו שאהיה באיזון, אלא ירצו שנשקיע. רוב מי שעשה אקזיטים בתחום שלנו אלה חברות מפסידות בשורה התחתונה".

לסיכום, מה יש לך לומר למשקיעים?

"אנו בזון טוב מאד, נכנסים בקרוב לשוק מעניין. אני חושב שהמותג שלנו הופך להיות יותר ויותר מוכר,אנו רואים ביקוש עולה למוצרים שלנו בעולם ובנינו תשתית עולמית מצויינת שצפויה להניב פירות בהמשך. בשורה התחתונה, סייפ טי מספקת היום טכנולוגיה מובילה עולמית ואנו בסך הכל קיימים רק ארבע שנים".

שחר, יש תקווה לח`ברה הטובים?

"אם אתה שואל האם אזרח יכול להסתובב רגוע עם המובייל שלו? התשובה- ממש לא".

עוד על סייפ-טי אפשר לקרא כאן

 
מובהר ומודגש, כי המאמרים המידע והראיונות המתפרסמים בפורטל "ישראל בורסה" מסופקים כשירות למידע בלבד,ולא כהמלצות קנייה או מכירה בבורסה ואין לראות בהם תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, לשיווק השקעות או ייעוץ השקעות לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן.

כותבי המאמרים ,הנם כתבים בלבד ולא יועצי השקעות.

וכן מודגש,כי לכותבי המאמרים בפורטל זה, יש אחזקה בחלק מהמניות ,והם עשויים למוכרן מעת לעת.

חשוב להבין, כי במידע הנכתב במאמרים, עשוי ליפול טעויות וכן עשויים לקרות שינויי שוק ו/או שינויים אחרים במנייה, וכי עלולות להתגלות סטיות בין הנתונים הנכתבים למצב החברה בפועל.

אי לכך,צוות "ישראל בורסה", לא יהיה אחראי בכל צורה שהיא, לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה.

 

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת