עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

מענקים לפרויקטי אנרגיה ירוקה-קרן בירד

בצל משבר האנרגיה העולמי והמאבק במשבר האקלים: ממשלות ישראל וארה"ב ישקיעו יחד בפרויקטים בתחומי האנרגיה הירוקה, ההתייעלות האנרגטית, וטכנולוגיות להפחתת פליטות פחמן. (22-5-2022)
מענקים לפרויקטי אנרגיה ירוקה-קרן בירד

דורון בראס

קול קורא לתמיכה בפרויקטים ירוקים

קרן בירד אנרגיה (BIRD Energy), הכריזה על קול קורא לתמיכה במיזמים ישראלים-אמריקאיים בתחומי האנרגיה המתחדשת, התייעלות אנרגטית והגז הטבעי.

הפרויקטים הזכאים להשתתף בתוכנית הם שיתופי פעולה במחקר ופיתוח בין חברה אמריקאית לחברה ישראלית, או שיתוף פעולה בין חברה באחת המדינות לאוניברסיטה או גוף מחקר אקדמי במדינה השנייה. כמו כן, לפרויקט חייב להיות פוטנציאל מסחרי משמעותי.

עלות מחקר ופיתוח של פרויקט העוסק באנרגיה ירוקה עלולה להיות גבוהה מאד. כאן נכנסת קרן בירד לתמונה. 

הפרויקט שיעמוד בדרישות הקרן יקבל מענק. המענק לפרויקט במסגרת בירד אנרגיה הינו עד 50% מעלות המחקר והפיתוח של אותו פרויקט, ועד למקסימום של 1 מיליון דולר.

איך מגישים בקשה למענק?

תהליך הגשת המועמדות הינו אינטרנטי ודורש בחינה מקדימה של קרן בירד. התאריך האחרון להגשת תקציר מנהלים הינו ה-30 ביוני, 2022, והצעות מלאות ניתן להגיש עד ה-16 באוגוסט, 2022. בחינת הפרויקטים נעשית על ידי משרד האנרגיה האמריקאי, משרד האנרגיה הישראלי ורשות החדשנות. ההחלטות על הפרויקטים הנבחרים יתקבלו בנובמבר 2022.

לימור נקר-וינסנט, מנהלת קרן בירד אנרגיה ציינה: " תכנית בירד אנרגיה תומכת ביוזמות המקדמות פיתוחים טכנולוגיים בתחומי האנרגיה הירוקה לטובת עולם טוב ונקי יותר. בצל משבר האנרגיה העולמי והמאבק במשבר האקלים, התוכנית שהוקמה ב- 2009 ע"י משרד האנרגיה האמריקאי, משרד האנרגיה הישראלי ורשות החדשנות, מקדמת ומממנת שיתופי פעולה בין חברות מישראל ומארצות הברית שמטרתם לקדם את צורכי האנרגיה של החברה המודרנית ממקורות מתחדשים ברי־קיימה ולצמצם את פליטת גזי החממה. 

קרן בירד אנרגיה הוקמה כחלק מהסכם בין משרד האנרגיה האמריקאי למשרד האנרגיה הישראלי במטרה לקדם ולתמוך במיזמים משותפים של מחקר ופיתוח בתחומי האנרגיה החלופית והתייעלות אנרגטית. קרן בירד מנהלת את תכנית בירד אנרגיה, ומסייעת באיתור שותפים אסטרטגיים משתי המדינות. עד היום, מימנה התוכנית 60 פרויקטים בהשקעה ממשלתית כוללת של כ-47.5 מיליון דולר, ובהשקעה נוספת של 62 מיליון דולר מהמגזר הפרטי.

 
מובהר ומודגש כי הכותב [מחזיק בניירות ערך שהונפקו על ידי החברה נשוא המאמר] או [מספק שירותי ייעוץ לחברה בתחום שוק ההון ומקבל תמורה עבור כך]  ("החברה"), ועל כן קיים לו עניין אישי בחברה ובניירות הערך שלה. אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי בחברה, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.

פרסומת
פרסומת
פרסומת
פרסומת
בואו ללמוד שוק ההון עם עינב כהן! לפרטים נוספים לחצו כאן.