עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

מתי כדאי לרכוש ביטוח מקיף לרכב

כיצד נדע האם לרכוש רק פוליסה לביטוח צד ג` או להרחיב את הכיסויים שלכם גם לפוליסת ביטוח מקיף?כל התשובות. (22-4-2019)
מתי כדאי לרכוש ביטוח מקיף לרכב

כיצד נדע האם לרכוש רק פוליסה לביטוח צד ג` או להרחיב את הכיסויים שלכם גם לפוליסת ביטוח מקיף? שאלה זו עולה פעמים רבות בפורומים מקצועיים וכאשר מתקשרים לשירות הלקוחות של חברת הביטוח. אם רכשתם רכב חדש או משומש ואינכם בטוחים איזה ביטוח מתאים לו ביותר – המאמר הבא נכתב בדיוק עבורכם.

מה כולל הביטוח המקיף?

הביטוח מקיף מפצה אתכם ואת הנהג או אדם אחר שרכושו נפגע במהלך תאונה. בנוסף ביטוח זה גם מעניק כיסוי במקרה של גניבת הרכב, פגיעה כתוצאה מנזקי טבע שונים (למעט רעידת אדמה המצריכה רכישת הרחבה מיוחד). כאשר רוכשים ביטוח מקיף כלול בו החלק המופיע בפוליסה של צד ג`.

רכב חדש – אין מה להתלבט

אם רכשתם רכב חדש לחלוטין מהיבואן – אין מה להתלבט. הכיסוי בפני גניבת הרכב הנפוצה כל כך בארצנו מצדיק את רכישתה של פוליסת ביטוח מקיף. מחירי הרכב בארץ אינם זולים ולכן כאשר רכב נגנב אתם זוכים לכיסוי מלא של ערכו. בנוסף, אם רכב זה נפגע כתוצאה מתאונה באשמתכם תוכלו ליהנות מרכב חלופי בזמן התיקון ומתיקון מלא של הרכב.

רכב משומש – החליטו לפי ערכו

את ההחלטה האם לרכוש ביטוח מקיף לרכב משומש כדאי לקבל על בסיס מספר מאפיינים עיקריים. הראשון הוא כמובן שווי הרכב. האם מדובר ברכב ישן מאד ששוויו פחות מעשרת אלפים שקלים? יתכן וחברות הביטוח לא יסכימו להעניק לכם ביטוח מקיף על רכב זה. רכבים השווים מעט יותר מאפשרים רכישה של ביטוח מקיף, אך הוא לא תמיד ישתלם לכם בטווח הרחוק.

בנוסף, אם מדובר ברכב ישן מאד המוגדר כרכב אספנות חשוב לעדכן את חברת הביטוח שלכם ולרכוש פוליסה המתאימה לסוג זה של רכבים. במקרה זה ערכו של הרכב נקבע במידה רבה לפי הקושי שיש להשיג את המודל והדגם מהשנתון בו יוצר וכן לפי מצבו המכני והקוסמטי של הרכב.

בנוסף, ישנם רכבים רבים שהם ישנים מאד אך עדיין מסוגלים לעבור את הטסט השנתי. אם נראה כי לרכב שלכם לא צפויות שנים רבות על הכביש מומלץ לחסוך ולבטח אותו רק בביטוח חובה ולהוסיף כיסוי לצד ג` על מנת להבטיח שלא תצטרכו להוציא סכום גבוה אם בטעות פגעתם ברכב חדש של מישהו אחר.

אילו כיסויים נוספים מוצעים לכם?

לצד ההחלטות הנוגעות לשווי הרכב כדאי לגם לבדוק את ההרחבות המוצעות לכם בביטוח המקיף. חלק מההרחבות האלה יכולות להיות כיסוי למראות או שמשות הרכב, כיסוי לרכושכם הנמצא בפנים או אפילו כיסוי נוסף למפתחות שנשכחו ברכב או במקום אחר. כמו כן, כדאי לבדוק האם יש לכם שירותי גרירה כחלק מהפוליסה או אפשרות קבלת רכב חלופי במקרה שאתם נפרדים מהרכב למספר ימים בזמן התיקון. שיקולים אלה עשויים להוות הצדקה להשקיע מעט יותר בביטוח הרכב שלכם ולרכוש פוליסת ביטוח מקיף.

האם חייבים לבטח את הרכב בביטוח מקיף?

בעוד פוליסת ביטוח החובה (כמשתמע משמה) היא בגדר חובה בישראל הנהגים אינם מחויבים לרכוש את פוליסת הביטוח המקיף. עם זאת, במקרים רבים כדאי לרכוש אותה על מנת לנסוע בשקט נפשי. במיוחד אם יש נהגים צעירים או חדשים בבית, הנוטים להיות מעורבים יותר בתאונות, חשוב שיהיה כיסוי במקרה זה. חשבו, האם תוכלו לרכוש רכב חדש במקרה שתאונה חמורה השביתה את הרכב הקודם? האם לא תרצו כיסוי במקרה של פגיעות רכוש חלילה?

לסיכום, ביטוח מקיף לרכב כדאי לרכוש עבור רכבים חדשים מאד (אפילו בני כמה שנים) וכן במקרה שיש ברשותכם רכב יקר יחסית. סיבה נוספת לרכוש ביטוח מקיף היא הכיסויים הנוספים המגיעים עם פוליסה זו כמו פגיעה בשל נזקי טבע, גניבה או אפילו שבר פשוט של המראה הצדית או השמשה של הרכב. במקרה שיש לכם רכב זול מאד שאינו מצדיק רכישה של פוליסת ביטוח מקיףחשוב לשמור על עצמכם מפני תשלומי פיצויים לאדם אחר שרכבו נפגע בשל תאונה באשמתכם ולרכוש לפחות כיסוי של ביטוח צד ג`. בכל מקרה – הכי חשוב לנסוע בזהירות ולציית לכללי התנועה וכך לא משנה איזו פוליסה מכסה את הרכב שלכם – ייתכן ולא תצטרכו להפעילה כלל.

קרדיט תמונה-

https://pixabay.com/photos/auto-road-jam-park-traffic-pkw-736794/
מובהר ומודגש, כי המאמרים המידע והראיונות המתפרסמים בפורטל "ישראל בורסה" מסופקים כשירות למידע בלבד,ולא כהמלצות קנייה או מכירה בבורסה ואין לראות בהם תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, לשיווק השקעות או ייעוץ השקעות לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן.

כותבי המאמרים ,הנם כתבים בלבד ולא יועצי השקעות.

וכן מודגש,כי לכותבי המאמרים בפורטל זה, יש אחזקה בחלק מהמניות ,והם עשויים למוכרן מעת לעת.

חשוב להבין, כי במידע הנכתב במאמרים, עשוי ליפול טעויות וכן עשויים לקרות שינויי שוק ו/או שינויים אחרים במנייה, וכי עלולות להתגלות סטיות בין הנתונים הנכתבים למצב החברה בפועל.

אי לכך,צוות "ישראל בורסה", לא יהיה אחראי בכל צורה שהיא, לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה.

 

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת