עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

סיפורה של חברה- בונוס ביוגרופ

רק לפני חודש,זכתה חברת בונוס כאחת מ100 חברות הטכנולוגיה המבטיחות בעולם ל2015 במגזין רד הרינג. מה מתפתח בחברת בונוס ביוגרופ שמנייתה עלתה השנה ב187%. (29-12-2015)
סיפורה של חברה- בונוס ביוגרופ

עינב כהן

לא רבים מהמשקיעים, שמו לב לזכייה מעניינת, שקיבלה רק לפני כחודש, חברת בונוס ביוגרופ:

חברת בונוס תרפואטיקה, חברה בת בבעלות מלאה של החברה, זכתה להיכלל בין 100 חברות הטכנולוגיה החדשניות והמבטיחות של 2015, באירוע ה-100 Global של מגזין הטכנולוגיה היוקרתי Red Herring, שבוחר את 100 החברות, שמהוות הזדמנות עסקית גדולה ומבטיחה ביותר בכל רחבי העולם, בכל ענפי הטכנולוגיה.

אלכס סרז`, המוציא לאור והבעלים של Red Herring הגיב לזכייה:

"אני גאה להעניק את הבחירה של 2015 Red Herring 100 Global לחברת בונוס על תרומתה לאנושות".

זוהי הזדמנות לספר את סיפורה של חברת בונוס ובמה שונה בונוס ביוגרופ מחברות ביומד אחרות.

חלק חי של איבר אנושי

ראשית, צריך להבין את ההבדלים בין חברות הפארמה על מנת להבין איפה עומדת בונוס.

חברות הפארמה והביומד נחלקות לשתי קבוצות ראשיות – חברות תרופות וחברות ציוד רפואי.

חברות תרופות – מפתחות מולקולה כימית, שמיועדת להיות תרופה לטיפול במחלה או בתוצאות של המחלה.

חברות ציוד רפואי – מפתחות ציוד רפואי, שמיועד לסייע באבחון או בריפוי סוג של מחלה.

בונוס ביוגרופ בוודאי איננה מפתחת ציוד רפואי, אבל האם היא מפתחת סוג של תרופה?

בבורסה של תל אביב נסחרות מניות של חברות תרופות ענקיות, שיש להן תרופות רבות שנמכרות ברחבי העולם, כגון: טבע ופריגו, שמוכרות תרופות במיליארדי דולרים לשנה, וכן נסחרות בתל אביב גם חברות שעוסקות עדיין בעיקר בפיתוח תרופות חדשות, כמו: אופקו, קמהדע, רדהיל, פרוטליקס, ביוליין, כן פייט, ואחרות.

חברות התרופות שהוזכרו כאן, נחלקות לשתי קבוצות – חברות פארמה (פרמצבטיקה) שמפתחות תרופות כימיות מסורתיות וכן חברות ביו-פארמה שמפתחות תרופות המורכבות מחומר כימי ומחומר ביולוגי – שהוא חומר שהגיע מבני אדם, חיות או צמחים.

חברות ביו-פארמה שנסחרות בתל אביב, כוללות את החברות: אופקו (עוסקת גם באבחון רפואי), קמהדע, פרוטליקס ואחרות.

הפוטנציאל של חברות התרופות – חברות הפארמה וחברות הביו-פארמה – תלוי בגודל השוק שאליו התרופה מיועדת ויכולה להגיע. ככל שתגדל כמות האנשים שירכשו את התרופה, במקום תרופה אחרת, כך יגדל פוטנציאל ההכנסות של חברת התרופות מתרופה זו.

בונוס ביוגרופ שונה מכל החברות האלה. בונוס איננה מפתחת תרופה, אלא מייצרת חלק חי של איבר אנושי, המיועד להחליף חלק פגוע או להשלים חלק חסר בגופו של המטופל. המוצר הראשון של בונוס ביוגרופ הוא שתל חי של עצם אנושית, המיועד להשלמת חוסר בעצם.

בונוס מכנה את המוצר שלה: "שתל חי של עצם אנושית עצמית", כי השתל של בונוס ביוגרופ איננו עשוי ממתכת, פלסטיק או חומר דומם אחר – חומר "מת", אלא מרקמת שומן - חומר ביולוגי חי, שנלקח מהגוף של המטופל או המושתל שזקוק להחלפה או להשלמה של חלק בגופו וחוזר אליו בצורה של שתל עצם, שגודל על ידי בונוס ביוגרופ, מחוץ לגוף של המטופל.

עצם העשויה מרקמת שומן

התהליך מתחיל בשאיבת שומן המבוצעת בחדר טיפולים, בתהליך דומה לזה שמבצעים אנשים שרוצים לרדת במשקלם, מלבד העובדה שבונוס צריכה כמות הרבה יותר קטנה של רקמת שומן המסתכמת במזרק אחד או שניים.

רקמת השומן נשלחת מהרופא אל מרכז הייצור של בונוס ביוגרופ, שם מפרקים את רקמת השומן לתאים מסוגים שונים, גורמים להם לגדול ולהתרבות על גבי נשא – פיגום עליו גדלים התאים, וכך למעשה מייצרים שתל חי של עצם אנושית עצמית.

"שתל חי של עצם" - שתל העצם גדל ועשוי מתאים חיים, שהופקו מרקמת השומן של המטופל.

"עצם אנושית עצמית" - שתל העצם גדל מתאים שהופקו מהאדם שבו תבוצע ההשתלה, לשם השלמת החסר בעצם שלו, באחד מהאיברים שלו.

מערכת החיסון של המטופל צפויה להיחשף לשתל העצם ולהכיר בקיומה של זהות ביולוגית בין המטופל לבין שתל העצם אשר גודל על ידי בונוס ביוגרופ מחוץ לגוף של המטופל - במרכז הייצור של בונוס ביוגרופ, מהתאים שנלקחו מהמטופל, ועל כן, להערכת החברה, תימנע התגובה החיסונית ודחיית השתל, האופייניות לטיפולים בהם נעשה שימוש בתאים חיים או ברקמות חיות שאינם נלקחים מהמטופל לו הם מיועדים, אלא מתורם זר. כיוון שכך, החברה מעריכה שהעצם צפויה להיקלט, ללא כל דחייה, במטופל ממנו נדגמה רקמת השומן.

פתרון אנטי-אייג`נג

בונוס ביוגרופ ומתקני הייצור שלה עומדים בתקנים המחמירים ביותר, לרבות  GMP האירופאי (European Good Manufacturing Practice), וכן בתקן ISO-9001 הבינלאומי, בפיתוח, בייצור, בבקרת איכות ובהספקה של מוצרי החברה לניסויים קליניים בבני אדם.

למוצר הראשון של בונוס ביוגרופ – שתל חי של עצם אנושית עצמית – יש פוטנציאל לשמש להשתלה בכל איבר בגוף בו יש צורך להחליף חלק פגוע של עצם או להשלים חלק חסר של עצם.

הצורך העיקרי בהחלפת או בהשלמת עצמות, נובע מהזדקנות של איברים בגוף, ממחלות בהן נפגעות עצמות בגוף או מתאונות שונות, ולכן מוצר ייחודי זה - שתל חי של עצם אנושית מתוצרת בונוס ביוגרופ, מיועד להביא, בפעם הראשונה מאז ומעולם, פתרון אנטי-אייג`נג – טיפול המתקן נזקים בעצמות, הנגרמים בגוף האדם כתוצאה מהזדקנות, מחלות אחרות או תאונות.

קהל היעד של מוצרי בונוס ביוגרופ הוא כלל האנושות וזה משום שבונוס איננה מפתחת פיתרון למחלה מסוימת, המוגבלת בכמות המטופלים הנזקקים לטיפול בה, אלא מפתחת מענה לצורך כללי בהחלפה או בהשלמה של עצמות, כתוצאה מהזדקנות, מחלה או תאונה.

נכון להיום,בונוס היא החברה היחידה בעולם שמפתחת חלקי חילוף לגוף, שגודלו מסוגים שונים של תאים חיים, שהופקו מהאדם בו תבוצע ההשתלה, לשם השלמת חסר באחד מהאיברים שלו ולכן, פוטנציאל ההכנסות של בונוס ביוגרופ, באם היא תצליח בניסויים הקליניים שלה, עשוי להגיע למיליארדי דולרים.

בסקירה הבאה, אסכם את ההתפתחויות הצפויות בניסויים הקליניים של בונוס, בשנת 2016.

 
מובהר ומודגש, כי המאמרים המידע והראיונות המתפרסמים בפורטל "ישראל בורסה" מסופקים כשירות למידע בלבד,ולא כהמלצות קנייה או מכירה בבורסה ואין לראות בהם תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, לשיווק השקעות או ייעוץ השקעות לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן.

כותבי המאמרים ,הנם כתבים בלבד ולא יועצי השקעות.

וכן מודגש,כי לכותבי המאמרים בפורטל זה, יש אחזקה בחלק מהמניות ,והם עשויים למוכרן מעת לעת.

חשוב להבין, כי במידע הנכתב במאמרים, עשוי ליפול טעויות וכן עשויים לקרות שינויי שוק ו/או שינויים אחרים במנייה, וכי עלולות להתגלות סטיות בין הנתונים הנכתבים למצב החברה בפועל.

אי לכך,צוות "ישראל בורסה", לא יהיה אחראי בכל צורה שהיא, לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה.

 

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת