עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

סנטק מדיקל- כרטיס הלוטו של הקורונה

השלד של נקסט גן, צפוי להתמזג לחברת סנטק מדיקל, שנמצאת בניסויים לאבחון קורונה על ידי נשיפה. החברה צפויה בקרוב מאד להודיע האם הצליחה בניסוי דרמטי. מה הסיפור של החברה? (19-8-2020)
סנטק מדיקל- כרטיס הלוטו של הקורונה

עינב כהן

מי שעקב, אחרי החברות הנסחרות בנסד"ק, שפועלות למצוא חיסונים ותרופות לקורונה, בוודאי נתקל בתשואות של מאות ואלפי אחוזים במניותיהן בתוך חצי שנה בלבד.

בישראל,בלטו כמה חברות עם פיתוחים משלהן, שבראשן קמהדע, פלוריסטם ובונוס ביוגרופ.

אבל חברה אחת, שמסתתרת נכון לכרגע, מאחורי שלד בורסאי הנקרא "נקסט ג`ן", צפויה להשלים בתקופה הקרובה את המיזוג, הנה כנראה הפוטנציאלית ביותר מבין כולם, באם אכן תצליח בניסויים הקרובים-הכירו את סנטק מדיקל.

טביעת אצבע של מחלה

זה התחיל הרבה לפני שמישהו חשב שיהיה נגיף שישתק את כל העולם.

סנטק מדיקל, נבנתה כחברה המתמחה בדיאגנוסטיקה בנשיפה.

החברה הוקמה על תשתיות של מחקרים,שנעשו במשך עשור, ואת המחקר של החברה מוביל ד"ר אודי קנטור, שמטרתה לאבחן ע"י נשיפה, מחלות רבות כגון סרטן שד,שחפת,ומחלות זיהומיות.

מדובר בזיהוי תרכובות אורגניות נדיפות הנוצרות מתהליכי פירוק בגוף,כאשר לכל מחלה יש את "החתימה" שלה המאפשרת,עפ"י טכנולוגית החברה, את זיהויה עוד בתחילת הדרך.

לאחר שבנו תשתית של מחקרים,הצליחה החברה למצוא את "טביעת האצבע" שהנה צירוף של מספר "ביומרקרים",עבור זיהוי בנשיפה של סרטן השד ומחלת השחפת.

שערו לעצמכם,אין יותר בדיקת ממוגרפיה פולשנית שעולה הון תעופות, אלא בדיקה מהירה בנשיפה ש לנשים קל לעבור אותה.

מהנקודה הזו, החברה היתה צריכה להיכנס לפרוטוקול של ועדת הלסינקי ואז הגיעה הקורונה לשינתה לגמרי את התוכניות.

ההזדמנות הגדולה של סנטק

אם עד לנקודה זו, עולם הרפואה קצת זלזל בעולם הדיאגנוסטיקה בנשיפה,פה המציאות השתנתה מהקצה אל הקצה.

השיתוק המוחלט של העולם חייב את כל המדינות, לזהות במהירות נגיפים, שיכולים בעצם לשתק חיים כלכליים וחברתיים, עד לכדי אסון, כפי שאנו עדים לו כעת.

מפה הזמן הוא קריטי וההערכה היא, שהטראומה שנחקקה כתוצאה מנגיף הקורונה, הולכת להשפיע על העולם, בדומה למה שקרה באסון מגדלי התאומים, אנו צפויים לראות, בדיקות ביולוגיות ,בכל שדה תעופה ומרכזים גדולים, על מנת למנוע מעבר של וירוסים בזדון או בשוגג.

סנטק מדיקל, זיהו באופן מהיר את הפוטנציאל הנפיץ שיש להם בשוק זה, והזדרזו להיכנס לניסויים על מנת להחדיר מוצרים לשוק במהירות האפשרית.

 

לקראת סוף הניסוי הקריטי

נכון לכיום, החברה מצויה בשלבי סיום של שני ניסויים שהם הקריטיים ביותר מבחינתה.

אחד בבית חולים מאיר והשני עם צה"ל.

הניסויים כוללים איסוף דגימות של חולי קורונה מאומתים, בשלבים שונים של המחלה, ומיפוי ביומרקרים במעבדה של החברה בנס ציונה ,שנחשבת לאחת המשוכללות בארץ למיפוי גזים.

מיפוי ראשוני של הביומרקרים, צפוי בתוך שבועות ספורים, ולאחר מכן, הן יעודכנו על ינשוף עם רגישות של המעבדה.

כלומר, בטווח הקרוב החברה צפויה להוציא 3 הודעות בהקשר הזה:

הראשונה, על סיום הניסויים.

השנייה- דיווח האם נמצאה תביעת אצבע לקורונה.

והשלישית- חיבור הדאטה שנצבר וחיבורו למכשירי קצה,המבוססים ספקטרומטר עם הסבה לנשיפה.

מהשלב הזה, אם תצליח החברה להגיע אליו כמובן, יחל תהליך הולידציה של המכונה על חולים בשלבים שונים של המחלה, סימפטומיים ואסיפטומיים שיכלול גם שיפור בדיוק הנתונים.

על המודל העסקי

המודל הכלכלי של החברה, מתבסס על גביית עלות בדיקה של 5 דולר, מהם עוברים 50% לחברה.

בנוסף ,החברה תמכור מכשירים ברווח של 20-25 אחוז,אך בעלי החברה סוברים שלא תהיה להם בעיה גם להשיג מימון למכונות ואיננה זקוקה לרווח על המכשירים.

החברה חתמה עד היום על הסכם הפצה יחיד עם חברה בריטית LINK MEDICAL  שכוללבלעדיות בסינגפור ובהנחה שאכן המפיץ יפעיל את המכשירים בשדה התעופה של סינגפור, הדבר עשוי להביא להכנסות של מאות מיליוני דולרים.

בהמשך, החברה צפויה לספק גישה למאגר הביומרקרים שלה לחברות נוספות, כדי לאפשר המשך התפתחות תחום הדיאגנוסטיקה בנשיפה, בתמורה לרישיון שימוש, וכך גם לעשות בביומרקרים מתחומים נוספים שיפתחו.

סנטק בעצם מתעדת להפוך לחברת "מיקרוסופט" של דיאגנוסטיקה בנשימה, שתאפשר לחברה צמיחה מהירה והגנה, אולי חזקה יותר, מהפטנטים שהחברה בונה.

שוק עולמי פתוח?

אם השוק העולמי פתוח במיידית לסנטק במקרה שיצליחו בניסויים הקרובים? אז זהו, שזה נורא תלוי מדינה.

נכון לכרגע ,כל מדינה נותנת אישור בפני עצמה, כאשר חלק מהשווקים יבקשו אישור FDA שסנטק  יצטרכו לעבוד על זה בהמשך.

ההערכה היא, שבשל העובדה שאין היום מענה לקורונה,אזי האישור יהיה מהיר ובכל מקרה, בדיקת הנשיפה תוכל להיות חלק ממעגל האבטחה בשלב הראשון עד לאישורים הדרושים.

אבל סביר להניח, שחלק גדול מהמקומות כלל לא יחכו לאישור FDA ויסתפקו בהוכחה כי המכשיר צלח את הבדיקות לפי פרוטוקול הלסינקי ותוצאות הנשיפה יופקו בתוך פחות  מדקה,עם אחוזי הצלחה התחלתיים של 80% בחולים ללא סיפטומיים ואחרי ולידציה מעל 90%. טוב בהרבה מהקיים בעולם היום.

הלחץ בו מצוי העולם,מאפשר לחברות רבות מהסוג הזה חדירה לשוק באופן מוקדם מאד, אפשר לראות לדוגמא, את רכישת החיסונים המסיבית, ע"י מדינות העולם, אפילו בטרם הוכח החיסון!

לא רק קורונה

אבל כפי שכתבתי, סנטק מדיקל אינה חברה המתמחה רק בקורונה. הסיפור שלה הרבה יותר גדול מזה.

החברה צפויה לחזור ולסיים את הניסויים בזיהוי סרטן השד וזיהומים בבתי חולים, כאשר ביומרקרים כבר יש ונשאר לעשות ולידציות.

במקרה של הצלחה, החברה תוכל לקבל במהירות אישורי הלסינקי הדרושים לניסויים והצוות הרפואי והמדעי צפוי להתרחב.

במקביל,אין מניעה שהחברה תתחיל בניסויים נוספים כגון על שפעת לדוגמא, אין ספק כי לשם כך היא תצטרך גיוס כסף, אך באם החברה תצליח להביא מכירות מינשוף הקורונה- גיוס יהיה החלק הקל לחברה בסדר גודל כזה.שכן אם היא הצליחה לזהות ביומרקר הקורונה- הסבירות כי תצליח גם בעוד מחלות ווירוסים-גבוה.

יש עוד יתרון מהותי בבדיקות החברה, שכן היא יכולה לעקוב אחרי התפתחות החולה, ולסמן האם ישנו שיפור במצבו באופן מיידי, לאור התרופות שהוא לוקח.

דבר זה מקל מאד את המעקב אחרי מצבם של החולים אך יש בזה עוד עניין-

חברות הפארמה ,שעושות ניסויים ארוכים, יוכלו להשתמש במוצרי סנטק מדיקל לבדיקת יעילות התרופות שלהן ובכך לשפר את זמן הגעתן לשוק- ככה שגם מצידן יכולה לבוא דרישה למוצרי החברה.

הסכם הפצה מוכן

החברה הקדימה את המאוחר, וכבר לפני חודש וחצי הודיעה על חתימת הסכם הפצה עם חברת LINK MEDICAL  ,שהנה חברה בינלאומית,שמרכזה בבריטניה, ועוסקת בהפצה של מכשור רפואי במדינות שונות בעולם.

לינק קיבלה בלעדיות לתקופה של שנתיים,עם אופציה להארכה,לטריטוריה של סינגפור בשלב הראשון.

על פי ההסכם,בגין כל בדיקה שתעשה,סנטק תהיה זכאית לתמלוגים של 50% מסך ההכנסות,שלא יפתח מ2 דולר לבדיקה בשום מקרה.

בהסכם זה, הכינה החברה את הקרקע לצאת במירות האפשרית לשוק, ואולי להבטיח לעצמה את שדה התעופה של סינגפור, שבאם זה ייקרה- זה יהיה כרטיס פיס למשקיעי המנייה ,שכן מדובר בשדה תעופה עצום שעוברים בו 68 מיליון איש ביום, ויהיה צורך בכ-300-350 מכשירים של סנטק.

במקרה,שאכן המכשירים של סנטק,יסופקו לשדה התעופה של סינגפור, הדבר יעיד על תו תקן ויביא בסבירות גבוהה להזרמה עצומה של ביקושים,לאחד הדברים הנצרכים ביותר של ימינו- בדיקות מהירות ולא פולשניות לנגיף הקורונה.

 

לפני סיום המיזוג

נכון לכרגע, סנטק נמצאת בתהליכים להתמזג לשלד של חברת נקסט ג`ן שנמצא ברשימת השימור. כלומר- יש פעמיים מסחר במנייה ברבע השעה הראשונה והאחרונה, אך למרות זאת,המחזורים במנייה נחשבים גדולים יחסית.

נקסט ג`ן,שנרכשה ע"י יניב חברון,שמשמש נכון להיום גם כמנכ"ל סנטק, נמצאת במגעים על סיום המיזוג ויציאת החברה לרשימה הראשית, כאשר החברה עשתה כמה פעולות מאז.

נכון לרגע, לפי אחוזי המיזוג, שווי החברה הממוזגת עומד על כ90 מיליון ש"ח באם סנטק תעמוד באבני דרך של סיום הצלחה בביומרקרים ועסקה מסחרית, כך שאחוזי החלוקה יהיו 70-30.

פתח לחברה בינלאומית

לסנטק מדיקל יש נעלם גדול שאותו נדע בשבועות הקרובים-האם החברה תדע לזהות את טביעת האצבע של נגיף הקורונה.

זו שאלת השאלות.

אם היא תיכשל-היא תפנה להתרכז בפיתוח הינשוף לסרטן השד עליו עמלה משכבר הימים אשר יש לה כבר ביומרקרים וכן על מחלות נוספות, כך שהחברה לא תימחק מהמפה אבל אורה האקטואלי ידעך.

אבל אם היא תצליח- מדובר ברכבת דוהרת,שיכולה להיות אחת ההפתעות הגדולות בבורסה של השנים האחרונות.

במקרה שהדיאגנוסטיקה שלהם תוכח כעובדת-מדובר בבשורה בינלאומית,וחברה שקשה לי לראות אותה נשארת להיסחר רק בישראל,אלא מקרה קלאסי למסחר בנסד"ק באופן מוערך מאד עם עסקאות סביב העולם ומשקיעים אסטרטגיים משמעותיים, שבסופן אני רואה רק דבר אחד- מכירת החברה לאחת מחברות המכשור הרפואי הגדולות בעולם.

מפה- חובת ההוכחה על החברה וזה נדע בקרוב מאד.

כותב המאמר מחזיק ממניות החברה ומשמש יועץ הנפקות שלהם.
מובהר ומודגש, כי המאמרים המידע והראיונות המתפרסמים בפורטל "ישראל בורסה" מסופקים כשירות למידע בלבד,ולא כהמלצות קנייה או מכירה בבורסה ואין לראות בהם תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, לשיווק השקעות או ייעוץ השקעות לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן.

 

כותבי המאמרים ,הנם כתבים בלבד ולא יועצי השקעות וכל הפועל על בסיס מאמר זה-לוקח על עצמו את מלוא האחריות להפסדים שעלולים להיגרם לו. צוות "ישראל בורסה", לא יהיה אחראי בשום צורה שהיא, לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה.

וכן מודגש,כי לכותבי המאמרים בפורטל זה, יש אחזקה בחלק מהמניות ,והם עשויים למוכרן מעת לעת.

כמו כן,כותבי המאמרים, נותנים שירות לחברות ציבוריות בתחום ייעוץ להנפקות,והם עשויים להיות יועצי הנפקות בחברות המדוברות.

חשוב להבין, כי במידע הנכתב במאמרים, עשוי ליפול טעויות וכן עשויים לקרות שינויי שוק ו/או שינויים אחרים במנייה, וכי עלולות להתגלות סטיות בין הנתונים הנכתבים למצב החברה בפועל.

 

 

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת