עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

על חיות וקורונה-הכירו את IDXX

עולם ההוצאות הכלכליות על בעלי חיים תופס תאוצה בצורה מטאורית,החל מויטמינים לחיות בית וכלה בבדיקות רפואיות. הכירו חברה מובילה בתחום. (4-2-2021)
על חיות וקורונה-הכירו את IDXX

רזיאל אמיר

אנשים רבים בעולם מבודדים בביתם בשל הקורונה, נמצאים בדיכאון עמוק, ואיפה קרן האור שלהם?נכון, בבעלי החיים שנמצאים איתם.

עולם ההוצאות הכלכליות על בעלי חיים תופס תאוצה בצורה מטאורית,החל מויטמינים לחיות בית וכלה בבדיקות רפואיות. כן,גם בדיקות רפואיות לקורונה לחיות.

אז יש לנו פה 2 פצצות אטום- שילוב של חיות בית וקורונה. הגיע הזמן להכיר את IDXX.

אבחון מחלות לבעלי חיים

נתחיל בפרטים הטכניים והיבשים – חברת IDEXX הינה חברת מעבדות המספקת מצד אחד מוצרי אבחון למים ומצד שני שירותי וטרינריה, הכוללים בדיקות חיות מחמד משוכללות לבעלי חיים, ניהול וניטור בריאות ותפוקת עדרי צאן, בדיקות לאיתור שאריות אנטיביוטיות זיהומיות בחלב.

החברה מובילה בתחום מיקרוביולוגיה של המים ומספקת בדיקות המבטיחות בטיחות מי השתייה ואספקת מים עבור למעלה משני מיליארד אנשים ביותר מ175 מדינות ברחבי העולם.

בנוסף, החברה מציעה בדיקת חומרים ביולוגיים ואבחוני מחלות לבעלי חיים במעבדות, מספקת מנתחי גז ואלקטרוליטים לבריאות וטרינרית ובריאות האדם.

החברה נוסדה בשנת 1983, חברת קבע בS&P 500 וחלק מרשימת NASDAQ-100 ומובילה בתחום החדשנות בתחום הבריאות לחיות מחמד, ומשרתת וטרינרים מתרגלים ברחבי העולם עם מגוון רחב של מוצרים ושירותים מבוססי אבחון וטכנולוגיית מידע.

החברה מציעה מספר מוצרים ללקוחותיה, לדוגמא:

כאשר מוצר הדגל שלה הוא ה ProCyte One, מוצר ביתי לקבלת ספירת דם מלאה. התוצאות הן מהמדויקות שיש בתוך 5 דקות, בפעולה מהירה ותמיכת מומחים מרחוק, עם חיישנים מתוחכמים המזהים מידע מזוויות שונות על מנת להגביר את הדיוק של אפיון התא.

החברה מתמקדת בעיקר בתקופת הקורונה בכל הנוגע לבעלי חיות מחמד, בהקשר ישיר לרווחת בעלי החיים ובדיקות ביתיות ("וטרינר אישי").

 

קרן בארון נכנסה להשקעה

בואו נדבר קצת מספרים. נכון להיום, שווי החברה עומד על 42 מיליארד דולר, עם סך מכירות של 2.59 מיליארד דולר והכנסות של כמעט 500 מיליון דולר.

חברה נמצאת במגמת עליה ברורה. אם נשווה אותה לסוף שנת 2019 (כן, הייתה שנה כזאת לפני 2020 למי שכבר הספיק לשכוח), שווי החברה עמד על 22.4 מיליארד וכי מחיר המניה עמד על 261$ ליחידה, עם רווחים של מעל 2.4 מיליארד דולר. בנוס, כמות העובדים נשמרה (מעל 9000 מסביב לעולם), לא בוצעו קיצוצים בחברה (מה שמעיד על איתנות כלכלית) ואף נפתחו סניפים נוספים במדינות מוחלשות, על מנת להעלות את הפריסה וההגעה לכל העולם.

לחברה יש מספר חברות בת, ניגע ב3 מהן-

Optimedical – בדיקות דיאגנוסטיקה לבני אדם.

LPD – זיהוי מחלות זיהומיות וביצוע דיאגנוסטיקה לעדרי צאן, יבול והתוצר (חלב).

WATER – בדיקות מים ואספקתן מסביב לעולם, עם מעל 20 שנים של ניסיון בשוק זה.

בנוסף, החברה מבצעת בדיקות קורונה (מאושרות על ידי הFDA- וה-EUA). החברה גם מבצעת בדיקת PCR למים מזוהמים.

פרט מעניין נוסף – קרן Baron Funds נכנסה לאחרונה להשקעה בחברה עם אחזקה של מעל 3%.

"עידן של ביתיות"

ברמה האישית, אני מאוד מתלהב ממה שקורה בחברה. ולמה שלא נתלהב? כולנו, במקום מסוים בחיים, ראינו עד כמה הטיפול בבעלי החיים הופך להיות מקצוע של ממש, מרמת הדאגה, הטיפולים (שלא נדבר על יוקר הטיפול..), רמה שלא תמיד הכי גבוהה מצד המטפל וכדומה.

כאשר מגיעה חברה שמטרתה היא להעלות את רמת הטיפול בחיות מחמד, להפוך את מי השתייה לבטוחים למיליארדים ולשמור על אוכלוסיית בעלי החיים שלנו ברחבי העולם בריאה ונקייה ממחלות, אין פלא שהיא מושכת עיניים ואנשי אידיאלים ברחבי הגלובוס, שלא נדבר על לקוחות פוטנציאלים.

אם משלבים את הרעיון יחד עם מגוון רחב של מוצרים ושירותים מבוססי אבחון וטכנולוגיית מידע, אפשר לומר כי החברה תוכל ללכת עוד ועוד קדימה, במיוחד בעידן של "ביתיות", בה המוצרים הכי טובים, הם דווקא אלה שאנו הכי פחות מתאמצים לגביהם והנוחות בהם היא ברמה הגבוהה ביותר.

כבעל של כלבה מהממת, אני יכול לומר שמוצר כזה אצלי היה משפר לי את רמת החיים והשקט הנפשי, כאשר אני יכול לבצע טיפול ביתי לכלב שלי ולא להתרוצץ אחר וטרינרים רק לאבחון וטיפולים יקרים מאוד.

כמובן שלא שכחתי את הפן הנוסף של החברה, בההם מפתחים ומייצרים בדיקות לתעשיית הייצור העולמית של בעלי הכנף איכות מים וחלב, אשר בפועל יוצא מכך ניתן למנוי מחלות זיהומיות ברחבי העולם ומדינות העולם השלישי בפרט.

רק תחשבו אם היה ניתן לוודא שהאוכל והמים של הפרות והעופות בכל העולם הוא ראוי למאכל ושתיה. כמה מגפות היו נמנעות. כמה מוות מיותר. אפרופו נגיפים ומוטציות..
מובהר ומודגש כי הכותב [מחזיק בניירות ערך שהונפקו על ידי החברה נשוא המאמר] או [מספק שירותי ייעוץ לחברה בתחום שוק ההון ומקבל תמורה עבור כך]  ("החברה"), ועל כן קיים לו עניין אישי בחברה ובניירות הערך שלה. אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי בחברה, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת