עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

פלאג בעסקת ענק-גם ג`נסל קופצת

חברת פלאג חותמת על עסקת ענק עם וולמארט. מניית החברה קופצת, ג`נסל הישראלית עולה בעקבותיה. הפרטים בכתבה. (19-4-2022)
פלאג בעסקת ענק-גם ג'נסל קופצת

דורון בראס

המימן הירוק בכותרות

חברת פלאג פאוור מודיעה היום על עסקת ענק שחתמה עם ענקית הקמעונאות וולמארט. במסגרת העסקה חתמו החברות שפלאג פאוור תספק בכל יום כ-20 מליון מימן נוזלי למתקני הפצה של וולמארט, שתמשתמש בו עבור תפעול של מלגזות מיוחדות אשר בבעלות החברה.

פלאג פאוור עוסקת בתחום האנרגיה החלופית, מפתחת ומייצרת מערכות מימן ותאי דלק, שנועדו לסוללות למשאיות וכלי רכב חשמליים ולשוק החשמל הנייח.

"כעת פתרונות המימן הירוק שלנו יספקו לוולמארט את היכולת להשיג הפחתת פחמן משמעותית" אמר מנכ"ל פלאג פאוור אנדי מארש בהצהרה על העסקה.

"מימן הוא קריטי כדי לעזור לנו להניע שרשרת אספקה ​​בת קיימא יותר. הפרויקט החדש עם פלאג הוא חלק מהתוכנית שלנו לקיים פעילות שפולטת אפס פליטות מזיקות עד 2040", אמר ג`ף סמית`, מנהל בכיר בוולמארט.

בעקבות העסקה בין חברות הענק, תחום המימן הירוק עולה שוב לכותרות ואיתו גם מניות חברות המימן. מניית פלאג פאוור עולה 8.5%, פיול סל אנרג`י עולה 4.5%.

ג`נסל - המרוויחה בישראל

מי שמרוויחה מהעלייה החדשה של המימן הירוק לכותרות היא חברת ג`נסל.

מניית ג`נסל עלתה היום 7.5% ללא הודעה, ונראה שהעלייה מגיעה בעקבות הדיווחים על העסקה של פלאג וולמארט. 

למרות זאת, מניית ג`נסל ירדה מתחילת השנה 28% וב-12 החודשים האחרונים 40%. משקיעי החברה מחכים לדיווחים מהותיים מצד החברה בדבר עסקאות והזמנות שיבוצעו.

חברת ג`נסל מפתחת מערכות גיבוי ואספקת חשמל המבוססות על שימוש בתאי דלק אלקליים. לחברה שיתופי פעולה רבים עם חברות גדולות מהעולם אותם הציגו במסודר במצגת האחרונה שפורסמה על ידי החברה, בין השמות הבולטים הם: 

1. תאגיד האלקטרוניקה היפני TDK, שמושקע בג’נסל ומעורב עימו בפרויקט לפיתוח מערכת להפקה נקייה של אמוניה.

2. ענקית הציוד התעשייתי האירופית ABB - במסגרת שיתוף הפעולה, תשולב הטכנולוגיה של ג’נסל, להפקת חשמל מתאי דלק של מימן ואמוניה נקייה, במערכות של ABB.

3. חברת התקשורת הגדולה באירופה והשלישית בגודלה בארה"ב דויטשה טלקום - ג`נסל הוגדרה כספק רשמי של החברה.

עסקה עם אחת מהחברות הנ"ל עשויה להביא את ג`נסל לקדמת הבמה בתחום המימן הירוק.
מובהר ומודגש כי הכותב [מחזיק בניירות ערך שהונפקו על ידי החברה נשוא המאמר] או [מספק שירותי ייעוץ לחברה בתחום שוק ההון ומקבל תמורה עבור כך]  ("החברה"), ועל כן קיים לו עניין אישי בחברה ובניירות הערך שלה. אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי בחברה, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.

פרסומת
פרסומת
פרסומת
פרסומת
בואו ללמוד שוק ההון עם עינב כהן! לפרטים נוספים לחצו כאן.