עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

צפו לתנודתיות;לקראת פרסום נתוני האינפלציה

החששות ממיתון מתקרב ממשיכות לפגוע בשוק המניות, המניות שתפסו כותרות אתמול, וכל הפרטים לקראת פרסום נתוני האינפלציה היום. בכתבה הבאה. (29-6-2022)
צפו לתנודתיות;לקראת פרסום נתוני האינפלציה

דורון בראס

חששות מהאטה כלכלית משפיעות על סנטימנט המשקיעים

המניות בוול סטריט ירדו אמש בעקבות דאגות מחודשות של המשקיעים לגבי האטת הצמיחה הכלכלית, כאשר המדיניות המוניטרית מתהדקת ברוב העולם כדי להילחם באינפלציה.

גם המניות האירופיות ירדו לראשונה מזה ארבעה ימים, כשהסנטימנט נפגע גם מכך שסין חזרה למדיניות האפס-קורונה שלה.

האינפלציה הספרדית זינקה באופן בלתי צפוי לשיא, והרסה את התקוות שהאינפלציה בכלכלה הרביעית בגודלה באירופה הגיעה לשיא, האינפלצינ הגבוהה נותנת דחיפה לקובעי המדיניות של הבנק המרכזי האירופי שדוחפים להעלאות ריבית גדולות.

נפט גולמי טיפס מעל 112 דולר לחבית, וסגר יום רביעי רצוף של עליות. בקריפטו, ביטקוין נסחר בסמוך ל-20,000 דולר.

נראה שהמשקיעים לא מאמינים שהפדרל ריזרב יכול למנוע מיתון כלכלי על רקע העלאות ריבית חדות. מדד אמון הצרכנים מזין את החששות שארה"ב עלולה להיכנס למיתון.

"נראה שהשוק נמצא במשיכה הזו בין מצד אחד התקווה שאנו קרובים לשיא האינפלציה והעלאות הריבית, ומצד שני האתגר של האטה בכלכלה ופוטנציאל מיתון", אמר עמנואל קאו, ראש אסטרטגיית המניות האירופית בברקליס, "הבנקים המרכזיים הולכים על קו מאוד צפוף ובמידה מסוימת מכתיבים את מצב הרוח בשווקים".

המניות שעשו כותרות:

קרניבל קרוז ירדה 2% כאשר אנליסטים של מורגן סטנלי הזהירו כי מניות חברות הקרוזים עלולות לאבד את כל ערכן במקרה של זעזוע ביקוש נוסף.

טסלה ירדה כ-5% במסחר אמש. יצרנית הרכבים החשמליים פיטרה מאות עובדים בצוות הטייס האוטומטי שלה בזמן שסגרה מתקן בקליפורניה.

לקראת פרסום נתוני האינפלציה היום

גורמים רשמיים בארה"ב הודיעו כי בכוונתם לצמצם את הסיכון למיתון. נשיא הפד של ניו יורק ג`ון וויליאמס ומרי דיילי מסן פרנסיסקו הודו שניהם שהם חייבים לצנן את האינפלציה, אך התעקשו כי נחיתה רכה עדיין אפשרית.

יו"ר הפד ג`רום פאוול, צפוי לנאום מאוחר יותר היום, לאחר פרסום נתוני האינפלציה הרבעוניים בארה"ב.

מלבד פאוול, נשיאת ה-ECB כריסטין לגארד, מושל BOE אנדרו ביילי ונשיאת הפד של קליבלנד לורטה מסטר אמורים לנאום באירוע ה-ECB שיתקיים היום.

פרסום נתוני האינפלציה היום צפוי להשפיע מאד על תנודתיות השוק. האם נגענו בשיא האינפלציה ומכאן היא תרד? האם האינפלציה ממשיכה לעלות? השוק כנראה יגיב בהתאם, ובעוצמה רבה.

רוצים לקבל את הסקירות הכי מקצועיות בארץ, מפגשי משקיעים, עדכונים חמים לפני התקשורת ועוד? תצטרפו עכשיו ל"ישראל בורסה". הרשמה בקישור.
מובהר ומודגש כי הכותב [מחזיק בניירות ערך שהונפקו על ידי החברה נשוא המאמר] או [מספק שירותי ייעוץ לחברה בתחום שוק ההון ומקבל תמורה עבור כך]  ("החברה"), ועל כן קיים לו עניין אישי בחברה ובניירות הערך שלה. אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי בחברה, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.

פרסומת
פרסומת
פרסומת
פרסומת
בואו ללמוד שוק ההון עם עינב כהן! לפרטים נוספים לחצו כאן.