עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

היומי-החברה החכמה של שיומי

חברת שיאומי מחזיקים ב14.5% מכל HMI. מה יש בחברה הזו ששיומי מרבה להשתמש בהם כל כך? (25-11-2020)
היומי-החברה החכמה של שיומי

דור איזמאילוב

כשהייתי חייל בלי כסף היה לי סמסונג גלקסי אס 3 ויום אחד הוא נפל לי בעמדת שמירה והתרסק.
כוסעמק. זה מה שעבר לי בראש.
 
משכורת של חפ"ש 850 שקל בחודש אני בחיים לא קונה טלפון חדש עכשיו... כבר תכננתי לקחת איזה נוקיה שהיה פעם של אבא שלי – מהאלה שנופלים ושוברים את הרצפה. 
 
אבל פתאום ראיתי איזה טלפון בזאפ `Xiaomi Redmi Note 4` היה השם שלו. אחלה חומרה, אחלה סוללה, מצלמה סבירה, מסך גדול יחסית ומחיר 650 שקל. וואלה בתור חייל קניתי אותו וזה לא כאב לי בכיס.
 
200 שקל בחודש והיה לי טלפון חדש. בראש שלי אמרתי לעצמי שיאללה, 650 שקל לטלפון שישרוד אצלי שנה זה ברכה. 
בסוף החמוד הזה היה איתי יותר משנתיים עד סוף השירות. 650 שקל.
 
באותו יום גיליתי את השוק הסיני. מאז כל הטלפונים של סינים – כל מיני שיאומים ופקופונים ואוזניות ושעונים והרשימה ארוכה. למה לי לשלם פי 3 על אותו דבר? קיצר אני אוהב דברים סינים. 
אני יודע שלא כולם מסכימים איתי אבל תנסו להבין את הראש – זה יעזור לכם להתחבר לסקירה. 
 
אז החברה שאני רוצה לדבר עליה היום היא HUAMI. 
 

"חכמים וזולים"

 
בקצרה בלי לבלבל במוח – מדובר בחברה סינית, שמייצרת שעונים וכל מיני דברים חכמים שניתן ללבוש  - וכמו שהבנתם – זולים יחסית.
 
בין היומי לשיומי יש הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי ראשוני שנחתם עד ה18 לאוגוסט ועכשיו ממש לפני כמה שבועות נחתם עוד אחד לעוד 3 שנים. 
 
ההסכם אומר שHMI מייצרת ומפתחת לשיאומי את כל המוצרים החכמים של הקטגוריה – שעונים צמידים וכדומה... ובנוסף שתיהן מנהלות ביחד את הפיתוח והמחקר של צ`יפים של בינה מלאכותית לאותם מכשירים חכמים.  
 
כמו כן, שיאומי אחראית על ההפצה של המוצרים שלה שHMI מייצרת עבורה וכמו כן גם מפיצה את המוצרים תחת המותג של HMI גם כן. 
 
בעצם מה שההסכם אומר  ששיאומי משלמת לHMI את כל ההוצאות הנלוות לייצור והתעבורה של המוצרים מראש. וכאשר המוצרים נמכרים, היא מתחלקת עם HMI חצי חצי ברווחים, ולכן, מה שניתן להסיק פה הוא, ששיאומי מבטיחה מראש אחוז נכבד, מההכנסות עבור כל מוצר שHMI מייצרת, וגם אם היא לא מצליחה למכור אותם – HMI נפגעת פחות. 
 
 
שיאומי מחזיקים ב14.5% מכל HMI – אז חוץ מזה שיש להם הסכם ל3 השנים הבאות. גם משתלם להמשיך את שיתוף הפעולה עם HMI. צמיחה של HMI רווח של שיאומי. 
 
דבר נוסף,המנכ"ל של HMI מחזיק ביותר מ34% ממניות החברה! משמע, יש לו מניע מאוד חזק לא להפיל את מניית החברה עם כל מיני דילולים ושטויות כאלה. בנוסף, זה מראה על אמונה בעתיד החברה. ואם המנכ"ל מאמין – מי אני שלא?  
 

"מכפילים נמוכים קיצונית"

 
בואו נדבר קצת מספרית – החברה עלתה עד השנה בכ50% כל שנה במכירות. והשנה, למרות הקורונה היא הציבה רף של עלייה של 24-25 השנה.
 
רווחי החברה עמדו על 66 מיליון, כאשר השווי שלה עכשיו הוא 830 מיליון מה שנותן לנו מכפיל רווח של 12.5.
 
בנוסף, אין חבר יותר נאמן מכסף מזומן ולחברה יש הון עצמי של כ380 מיליון וחוב של 133 מיליון. ביחד עם השווי של החברה כרגע יוצא לנו ENTERPRICE VALUE של 483 והמכפיל של זה עם הרווחים עומד על 7.3. 
 
כמו כן, הכנסות החברה נפגעו קשות בגלל הקורונה. ובכל זאת, היא עדיין שמרה על רווחיות. אבל כשאני חושב לעצמי איזה סיבות יכולות להיות לפגיעה הקשה כל כך בהכנסות ויש לי מלא: 
 
1)קורונה. השוק הסיני היה הראשון שנפגע ולא היו משלוחים מסין.
2)אנשים לא עושים ספורט כמו לפני הקורונה – למה להם לקנות שעוני ספורט חכמים?
3)אנשים לא יוצאים החוצה אז בכלל למה צריך שעון?
4)החנויות סגורות.
5)חסר כסף כי אין עבודה אז לא מבזבזים על מותרות.
6)החרם שהיה מצד ארצות הברית.
 
כעת, כשהכל התחיל להתבהר, אני רואה את HMI מחממת את המנועים שוב. אנשים מתחילים להזמין יותר ויותר דברים מהאינטרנט, עוד מיני נראה גם בארץ את החנויות נפתחות ובסין החיים חזרו כמעט לשגרה. 
 
לחברה יש מוצרים טובים, את חלקם אתם בטח מכירים כמו הmi band המפורסם של שיאומי. אף אחד בטח לא שמע, אבל תוך כדי המגיפה HMI ושיאומי הכריזו על MI BAND חדש ולא היה על זה כל כך באז רציני. ואני יכול להבין את זה, כולם מרוכזים במגיפה. אבל אני מקווה שזה יתפוס תאוצה כאשר הקורונה תהיה יותר מאחורינו. 
אז אחריי שדיברנו על ההווה הכל טוב יפה. עכשיו הגיע הזמן לדבר על העתיד. 
 

"שוק מכשירי הכושר שכולכם חיכיתם לו"

 
איי שם בינואר 2020 התחילה לשתף פעולה יחד עם חברה בשם Studio, והן מתכננות מוצר שיכניס את HMI עמוק לתוך שוק מכשירי הכושר, או יותר נכון – הליכונים. החברות בונות ביחד הליכון משוכלל שמגיע ביחד עם מסך ענק שמנותק ממנו והוא בגודל של 43 אינץ`. 
 
המסך הענק הזה ניראה בצורה של טלפון עם מצלמה, שמצלמת אתכם ועושה אנליזות על התנועות שלכם, המסך הזה לא יהיה מיועד אך ורק לצפות בטלוויזיה, אלא ככל הנראה הוא יציע פלטפורמה ייחודית, שיעבירו דרכה אימונים, וכדומה. 
 
סתם ככה Studio כבר יצרה 1000 שיעורי כושר המתבססים על ההליכון. למוצר יקראו Amzefit HomeStudio. אז כפי שאתם בטח מנחשים, HMI, שיש לה שיתוף פעולה עם שיאומי, לא תשאיר את כל המכשירים שלה מחוץ למשחק.
 
ההליכון הזה מיועד להיות מחובר לטלפון שלכם ולכל המכשירים החכמים של HMI  - כמו השעון שלה שיעביר להליכון את המידע אודות לחץ דם, דופק וכדומה.. יתרה על כן, HUAMI אמרה שיחד עם ההליכון יהיה מנוי לתוכן שישודר מתוך המסך והמחיר החודשי עבור המנוי יהיה 35 דולר.
 
המנכ"ל של Studio אמר, שההליכון הזה הולך להביא ערך אדיר לכסף בהשוואה למתחרים שלו (הליכון של פלוטון מתחיל ממחיר 4300$ ), בקיצור, HMI ו- Studio הציבו לעצמן מטרה חדשה – לחבר בריאות, כושר וטכנולוגיה ביחד. וכשזה יצא, אני לא יכול להבטיח שהמנייה תעוף או משהו כזה... אבל אני יכול להבטיח שאני קונה את זה! 
 
 כמו כן, אני ממליץ לכולם להסתכל באתר על התיאור: 
 
https://www.amazfit.com/en/homestudio.html 
תכלס, אני לא יכול לחכות כבר שזה יצא. 
 
בנוסף, HMI הכריזה  על השעונים שלה, במהדורה בינלאומית GTS2 GTR2 ,שיגיעו יחד עם ALEXA של אמזון כבר בפנים – מה שנפוץ מאוד בארצות הברית: 
 
אם כבר אנחנו מדברים על ארצות הברית, לפני חודש וולמארט הודיעו שיתחילו למכור שעונים של HMI. 
 
 
אוקיי, אז מה ראינו כאן? 
 
-חברה עם שותפה חזקה (שיאומי) שיש הסכם חדש ל3 השנים הבאות.
-גדילה חזקה במכירות.
-מכפיל מכירות מעולה.
-חברה ריווחית.
-חברה שמחזיקה בהרבה מזומן.
-אחוז גבוהה מהחברה מוחזק על ידי פנימיים.
-חברה שמפתחת טכנולוגיה חדשה ופורצת דרך.
 
איומים: 
-חרם של ארצות הברית על סין
-פרידה משיאומי.
 
 
 מובהר ומודגש, כי המאמרים המידע והראיונות המתפרסמים בפורטל "ישראל בורסה" מסופקים כשירות למידע בלבד,ולא כהמלצות קנייה או מכירה בבורסה ואין לראות בהם תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, לשיווק השקעות או ייעוץ השקעות לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן.

 

כותבי המאמרים ,הנם כתבים בלבד ולא יועצי השקעות וכל הפועל על בסיס מאמר זה-לוקח על עצמו את מלוא האחריות להפסדים שעלולים להיגרם לו. צוות "ישראל בורסה", לא יהיה אחראי בשום צורה שהיא, לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה.

וכן מודגש,כי לכותבי המאמרים בפורטל זה, יש אחזקה בחלק מהמניות ,והם עשויים למוכרן מעת לעת.

כמו כן,כותבי המאמרים, נותנים שירות לחברות ציבוריות בתחום ייעוץ להנפקות,והם עשויים להיות יועצי הנפקות בחברות המדוברות.

חשוב להבין, כי במידע הנכתב במאמרים, עשוי ליפול טעויות וכן עשויים לקרות שינויי שוק ו/או שינויים אחרים במנייה, וכי עלולות להתגלות סטיות בין הנתונים הנכתבים למצב החברה בפועל.

 

 

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת