עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

3 ספאק על שיח השווארמה

בשבוע שעבר הבנו מהי מניית SPAC. היום, ארצה להתמקד קצת בדוגמאות ספציפיות. אביא בפניכם 3 מניות SPAC ששוות מעקב. (23-12-2020)
3 ספאק על שיח השווארמה

טדי לנץ

בשבוע שעבר הבנו מהי מניית SPAC, דיברנו קצת על סטטיסטיקה, סיכונים ובכלל מה הרעיון הכללי של המוצר הזה?
היום, ארצה להתמקד קצת בדוגמאות ספציפיות. אביא בפניכם 3 מניות SPAC ששוות מעקב.

אך לפני זה, בואו נבין היכן אתם יכולים להיחשף למידע בתחום המתפתח הזה?


אז ראשית, כמו כל דבר ברחבי האינטרנט, אתם פשוט יכולים לכתוב בגוגל את המילה SPAC ואת מה שאתם רוצים לדעת בתחום. כזה פשוט.
הדבר השני שאתם יכולים לעשות, זה להיכנס לאתרים של חתמים/ גופי ההשקעה שעוזרים במיזוג התוכן ולקבל מידע על טיב החברה/ הספונסר של ההנפקה. חברה מרכזית שכזו היא Early Bird Capital (earlybirdcapital.com). באתר תוכלו לקרוא הסברים "יבשים" על התחום, בנוסף גם למקרים ספציפיים של החברה שביצעה בעצמה.

על אילו חברת SPAC כדאי לשים עין?

1.הראשונה שכדאי לשים לב אליה, היא חברתPershing Square Tontine Holdings- מוביל אותה ביל אקמן, אחד מהמשקיעים האקטיביים הגדולים בארה"ב. קרן הגידור שברשותו השקיעה בבורגר קינג ומחזיקים כ 29% החל מ 2012. בעברו השקיע במספר חברות SPAC וכעת אחראי לחברת ה SPAC שגייסה הכי הרבה כסף עד כה- 4 מיליארד דולר!!!

היא הונפקה ב 20 דולר למניה, תמורת 200 מיל` מניות. ייתכן ובעתיד יגייסו 3 מיליארד דולר נוספים. כרגע הנייר נסחר סביב ה 25 דולר, כלומר רווח של 25% עוד לפני הכנסת התוכן.
על פי מילותיו של ביל אקמן עצמו, הוא רואה עצמו כחברת "חד קרן" (Unicorn) שמעוניינת "להתחתן" עם חד- קרן אחר. הוא מחפש חברה בעלת מאזן חזק שתצליח להיכנס למדד ה s&p 500. הוא בא "להפציץ", ובגדול!!!
יש לנו כאן דוגמא למשקיע גדול, בעל רקורד מרשים מבחינת החזר תשואה למשקיעים. משקיע שגם כספו נמצא בחברת ה SPAC וכמובן השם הטוב שלו שעומד כעת למבחן. האם יצליח להביא את חד הקרן הזה לעוף? נדע בקרוב...

 

2.החברה הבאה היא חברת RedBall Acquisition corp.

כעת, בואו נבחן מעט את הדברים שם. האנשים המרכזיים העומדים בראש ה SPAC הזה הם גרי קרדינל, שותף לשעבר בגולדמן זקס ובילי בין, סגן נשיא בקבוצת הבייסבול האמריקאית של אוקלנד וכוכב הסרט מני בול שפיתח שיטה יעילה מבוססת סטטיסטיקה לרכישת שחקנים. אך מעבר ל"שם", לא קיים ערך משמעותי לניהול החברה.
אך שימו לב את מי חברת ה SPAC הזו מעוניינת למזג לתוכה- את חברת Fenway Sports Group. זוהי חברת האם של קבוצת הבייסבול האמריקאית בוסטון רד- סוקס ושל קבוצת הכדורגל האנגלית ליברפול.
חברת Fenway מחזיקה בעוד כמה חברות אחרות כמו קבוצות ספורט נוספות, רשמת כבלים מקומית ועוד. על פי הערכות, שלא בהכרח מדוייקות (בעיקר בתקופה זו של הקורונה- פחות הימורים, פחות חסויות, פחות אירועי ספורט וכו`), החברה מוערכת ב 8 מיליארד דולר. המטרה של חברת ה SPAC היא לקבל תמורת הכסף בין 20 ל 25 אחוזים מחברת הספורט, ובכך להציף ערך למשקיעי ה SPAC. כרגע החברה נסחרת ב 770 מיליון דולר (לאחר שגייסה 575 מיליון דולר). כלומר, אם השוק יעריך את Fenway ב 8 מיליארד, ואכן RedBall יקחו 20%, זה יעניק למשקיעים עליית ערך של 100%. שווה לעקוב...

 

3.החברה השלישית שארצה לדבר עליה, היא חברת Tortoise Acquisition corp. היא אמנם החברה שגייסה הכי מעט כסף, אך היא לא נופלת מהשאר בכל הנוגע לניסיון בחברות SPAC ואטרטקטיביות החברה הפוטנציאלית למיזוג.

החברה שאחראית על ה SPAC, היא אותה חברה שהייתה אחראית על המיזוג ב HYLN (מיזוג שהשיא תשואה של כ 600% למשקיעים) ומובלת ע"י וינס קאבג`. חברה שנוסדה ב 2002 ומנהלת נכסים בשווי של 8 מיליארד דולר.
לא מזמן קראנו בעיתונים וגם ראינו בשוק ההון, את ההייפ סביב חברות אנרגיה ירוקה. התחום הפורח הזה מביא איתו חברות בשווי גבוה מאוד, לפעמים גם מנופח. אך אין ספק שהעולם מתחיל להשקיע ולשים לב לחברות הללו. סכומים של טריליוני דולרים שיושקעו בחברות עצמן ובתעודות הסל שירכשו אותן לאחר מכן בבורסה.
גם כאן, חברת ה SPAC הזו מעוניינת להכניס חברה מתחום ה ESG. בין אם איחסון אנרגיה, מכונית חשמלית/ אוטונומית או אנרגיה מתחדשת. את זה הזמן יגיד...

סיכום

כמובן שתוצאות העבר לא מעידות על העתיד ומי שביצע הנפקת SPAC מוצלחת בעבר לא מעיד בהכרח שכך יקרה גם בעתיד. אבל, לחלק מהאנשים כאן קיים רקורד לא מבוטל. בין אם בהנפקות מסוג זה ובין אם בכלל בשוק ההון, גיוס משקיעים ומציאת חברות בעלות פוטנציאל.
היו גם חברות SPAC בעלות אנשים מרשימים מאחוריהן, עם עבר מוצלח בהנפקות קודמות, אך בחרתי להתעלם נכון לרגע זה, בגלל הליכים משפטיים המתנהלים נגדם כעת.
בסוג השקעה כזה, נדרשת סבלנות רבה. להסתכל על מניה במשך שנתיים ללא תזוזה, מבחינה מנטלית זה לא דבר פשוט. לכן אתם צריכים לשאול את עצמכם האם זה מתאים לאופי שלכם?
מובהר ומודגש כי הכותב [מחזיק בניירות ערך שהונפקו על ידי החברה נשוא המאמר] או [מספק שירותי ייעוץ לחברה בתחום שוק ההון ומקבל תמורה עבור כך]  ("החברה"), ועל כן קיים לו עניין אישי בחברה ובניירות הערך שלה. אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי בחברה, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת