עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

14 אחוז למטה - מה קורה בקרניבל?

מניית קרניבל יורדת היום ב-14 אחוז, כשאנליסט ממורגן סטנלי הוריד את התחזיות שלו ל-7 דולר. מה קורה בחברה ובענף בכלל? והאם יש להם אופק להתאוששות? (29-6-2022)
14 אחוז למטה - מה קורה בקרניבל?

דורון בראס

55 אחוז ירידה

מניית קרניבל יורדת היום ב-14%, כשאנליסט ממורגן סטנלי הוריד את התחזיות שלו ל-7$.

בנוסף לכך, מורגן סטנלי ציינה שבתרחיש הגרוע ביותר מנית קרניבל תרד ל-0, כלומר תימחק.

ההערכה הקשה הפתיעה את המשקיעים, והובילה היום לירידה תלולה. עד כה השנה, מחיר מניית קרניבל ירד ביותר מ-55% לקצת פחות מ-9 דולר למניה.

הנה מה שהמשקיעים צריכים לדעת.

מה קורה עם מניית CCL?

בהודעה היום, האנליסט ג`יימי רולו הוריד את יעד המחיר שלו למניית קרניבל ל-7 דולר למניה, ירידה מ-13 דולר קודם לכן. רולו גם תיאר "מקרה דובי חדש" עבור החברה:

"אם שוק התשואות הגבוהות ייסגר, או אם יהיה זעזוע ביקוש שיגרום לביטולי נסיעות או הזמנות חלשות (ומכאן ליציאות של פיקדונות של לקוחות), הנזילות עלולה להתכווץ במהירות, החוב הנקי שנותר מעל 30 מיליארד דולר, כמעט פי שלושה מהרמה שלפני הקורונה. אנחנו חושבים שזה צריך לרדת ל-20 מיליארד דולר בערך, מה שמרמז על גיוס של 12 מיליארד דולר. זה דומה לשווי השוק של קרניבל, ולכן עשוי לגרום לירידה משמעותית במנייה".

רולו גם חתך את תחזית ההכנסות שלו לקרניבל במחצית השנייה של השנה ב-15%. הקיצוץ אמור לשקף "תפוסה חלשה מהצפוי, היחלשות תמחור, ועלויות דלק גבוהות יותר".

הורדה זו ממורגן סטנלי מגיעה ימים לאחר שקרניבל דיווחה על רווחים מאכזבים ברבעון השני.

החברה הודיעה על הפסד של 1.61 דולר למניה בתקופת הדוח, הרבה מעל ההפסד המוערך של 1.08 דולר. ההכנסות הגיעו גם ל-2.4 מיליארד דולר, עלייה של כמעט 50% מהרבעון הראשון אך "מתחת לתחזיות של 2.76 מיליארד דולר".

למה זה מעניין

זה יוצא דופן שאנליסט צופה שמניה עלולה לרדת ל-0 דולר . עם זאת, ברור שהניתוח הזה של מורגן סטנלי הבהיל את המשקיעים במניית קרניבל.

ניתוח זה משקף את התקופה הקשה ביותר איתה התמודדה כל תעשיית השייט מאז פרוץ הקורונה. קרניבל, שהיא חברת השייט הגדולה בעולם, הפסידה מיליארדים מאז מרץ 2020.

ההערכה של מורגן סטנלי מדגישה את עומס החובות של קרניבל, אך לא רק, נוסף על כך גם אינפלציה גבוהה ומחירי דלק גבוהים פוגעים רבות בענף השיט, מה שעלול להשפיע על ההזמנות והעלויות שלה השנה והשנה הבאה.

מה הלאה?

מניית קרניבל חוטפת היום מכה קשה בעקבות הניתוח הפסימי ביותר של מורגן סטנלי. 

האם המצב ייעשה רע עבור קרניבל ובעלי המניות שלה כמו תחזיות החברה? בהתחשב בבעיות המתמשכות שעומדות בפני התעשייה, נראה שהמשקיעים לא מאוד מעוניינים לקחת סיכון עם המניות האלו. אנחנו נמשיך לעקוב.

רוצים לקבל את הסקירות הכי מקצועיות בארץ, מפגשי משקיעים, עדכונים חמים לפני התקשורת ועוד? תצטרפו עכשיו ל"ישראל בורסה". הרשמה בקישור.
מובהר ומודגש כי הכותב [מחזיק בניירות ערך שהונפקו על ידי החברה נשוא המאמר] או [מספק שירותי ייעוץ לחברה בתחום שוק ההון ומקבל תמורה עבור כך]  ("החברה"), ועל כן קיים לו עניין אישי בחברה ובניירות הערך שלה. אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי בחברה, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.

פרסומת
פרסומת
פרסומת
פרסומת
בואו ללמוד שוק ההון עם עינב כהן! לפרטים נוספים לחצו כאן.