עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

אבוג`ן השלימה בהצלחה תכנית ל-ולידציה של מקור חדש לגנים לשיפור תכונות בצמחים

(26-11-2012)
אבוג'ן השלימה בהצלחה תכנית ל-ולידציה של מקור חדש לגנים לשיפור תכונות בצמחים

עינב כהן


חברת  אבוג`ן, הפועלת לזיהוי ופיתוח תכונות משופרות למגוון גידולים חקלאיים תוך שימוש בגנומיקה בצמחים, הודיעה היום על השלמה מוצלחת של תכנית פיילוט בת שנתיים לפיתוח ו-ולידציה של פלטפורמת גילוי חישובית לאיתור ואפיון גנים המקושרים ל-lncRNA לשיפור תכונות בצמחים.

במסגרת תוכנית הפיילוט, שהחלה ב-2011, נעשה שימוש בטכניקות חדשניות לייצור של מידע גנומי רב. מידע זה עובד ואופיין על-ידי המערכות המחשוביות הבלעדיות שפותחו על ידי החברה במטרה לגלות רצפים חדשים של lncRNA, הגנים המקושרים אליהם והשפעתם על תכונות מרכזיות של הצמח. כיום, עשרות גנים המקושרים ל- lncRNA נבדקים על ידי החברה בתנאי גידול שונים.

 

lncRNA מהווה את תת הקבוצה הגדולה ביותר של RNA שאינו מקודד לחלבון (ncRNA), ומופיע בשכיחות גבוהה במיני צמחים רבים. מולקולות ה-lncRNA, שכאמור אינן מקודדות לחלבון, משועתקות מגנים הנמצאים על מקטעים ב- DNA (`גנים מקושרים`), שהיו ידועים בעבר בשם "junk DNA", אך ידועים כיום כבעלי תפקיד מפתח בתהליכים ביולוגיים מורכבים בצמח, ולכן כבעלי יכולת השפעה מהותית על תכונותיו. לפיכך, מהווה lncRNA כר רחב, שטרם נחקר לעומק, של שונות גנטיות בין ובתוך מינים של צמחים, הצפוי לספק לאבוג`ן מקור עשיר נוסף לגנים חדשים לשיפור תכונות בצמחים.

 

יכולות הליבה של אבוג`ן ויתרונותיה התחרותיים ממוקדים בזיהוי ושימוש בגנים המשפיעים על תכונות מרכזיות בצמח. עד היום, המקור העיקרי לגנים שזוהו על-ידי החברה, כמו גם לכלל תעשיית האג-ביוטק, היה גנים ממקטעי DNA המקודדים לחלבון. תחום מחקר זה ממשיך להוות שדה רחב לזיהוי גנים חדשים, אולם התווספות מקור חדש של גנים המקושרים ל- lncRNA,  צפוי להוות קפיצת מדרגה ביכולות זיהוי גנים חדשים על ידי החברה.

ארבע מטרות הושגו במסגרת תוכנית הפיילוט: א. יצירת מאגר מידע גנומי רחב היקף ומדויק של רצפי lncRNA ממיני צמחים שונים. ב. פיתוח פלטפורמת גילוי חישובית לאיתור של lncRNA והגנים המקושרים אליהם, שמקורם ממאגר מידע זה. ג. ביצוע קישור בין ה-lncRNA והגנים המקושרים אליהם, לתכונות ספציפיות בצמח ו-ד. הוכחה כי lncRNA, שמקורו בצמח ממין מסויים, יכול להשפיע באופן משמעותי על תכונות של צמחים ממינים אחרים, אשר אומתה באמצעות מערכות ה-ולידציה של החברה.

 

"כחברה מובילה עולמית בפיתוח תכונות משופרות המבוססות על גנים המקודדים לחלבון, הנמצאים בצנרת הפיתוח של אבוג`ן ושל שותפותיה, הצבנו לעצמנו כעת מטרה, להיות מובילים גם בתחום המאוד מבטיח, שטרם נחקר לעומק, של lncRNA", מסר ד"ר חגי קרחי, סמנכ"ל פיתוח ו- CTO באבוג`ן. "lncRNA הוא תחום מחקר חדש, בעל פוטנציאל רב לשיפור תכונות מרכזיות בצמחים. אנו צופים כי מאגר גנטי זה ישמש מקור משמעותי לגילוי ושיפור של תכונות בצמחים מעבר לאלו שזוהו עד היום, הן לפיתוחים פנימיים בתוך החברה והן לשיתופי פעולה עם חברות הזרעים הנמנות עם שותפותינו".
מובהר ומודגש, כי המאמרים המידע והראיונות המתפרסמים בפורטל "ישראל בורסה" מסופקים כשירות למידע בלבד,ולא כהמלצות קנייה או מכירה בבורסה ואין לראות בהם תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, לשיווק השקעות או ייעוץ השקעות לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן.

כותבי המאמרים ,הנם כתבים בלבד ולא יועצי השקעות.

וכן מודגש,כי לכותבי המאמרים בפורטל זה, יש אחזקה בחלק מהמניות ,והם עשויים למוכרן מעת לעת.

חשוב להבין, כי במידע הנכתב במאמרים, עשוי ליפול טעויות וכן עשויים לקרות שינויי שוק ו/או שינויים אחרים במנייה, וכי עלולות להתגלות סטיות בין הנתונים הנכתבים למצב החברה בפועל.

אי לכך,צוות "ישראל בורסה", לא יהיה אחראי בכל צורה שהיא, לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה.

 

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת