עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

כלל פיננסים:ההזדמנות הגנרית הגלומה בשנים 2012-2013 מעמידה את טבע בעמדה חיובית אל מול התמחור הנוכחי

מותירה את מחיר היעד למנייה על 60 $ (27-1-2011)
כלל פיננסים:ההזדמנות הגנרית הגלומה  בשנים 2012-2013 מעמידה את טבע בעמדה חיובית אל מול התמחור הנוכחי

 

"כלל פיננסים" אוהבת את "טבע" ומודיעה כי המנייה נמצאת בעמדת זינוק מצויינת להמשך השנה.

"כלל" מתייחסת בהמלצתה לכמה נקודות מרכזיות בחברה:

 "לאחר שדיווחה על התפתחויות בנוגע לאישור תרופת הלובנוקס, הודיע אתמול טבע כי בכוונתה להשיק את תרופת ה-Gemcitabine HCI, הגרסה גנרית לתרופת הגמזר (GEMZAR) של חברת אלי-לילי. התרופה משמשת לטיפול כימותרפי לחולים בסרטנים שונים; ריאה, שחלות, סרטן השד וסרטן הלבלב. מכירות הגמזר בארה"ב הסתכמו ב-785$ מיליון ב-2010.
 
התרופה תימכר בשיתוף עם APP Pharmaceuticals אשר תייצר את התרופה ותעביר לטבע תמלוגים במהלך תקופת הייצור. אנו מעריכים כי הבסיס לשת"פ עם APP Pharmaceuticals נובע מההערות שקיבלה טבע מה-FDA בנוגע למתקן הייצור ב-IRVINE שבארה"ב. מכתב האזהרה אילץ את טבע למצוא מתקן ייצור חלופי לייצור התרופה. בנסיבות העניין, טבע בחרה בשת"פ על מנת שלא לאבד את הבלעדיות אשר ניתנה במשותף עם סנדוז והוספירה, אשר השיקו גרסאות גנריות כבר בחודש נובמבר.
 
השקת הגרסה בגנרית לגמזר צפויה להיות מיידית, כאשר להערכתנו, התרופה עשויה להניב לטבע פחות מ-10 סנט למניה בשנה הקרובה. הנחת היסוד לרווח למניה עשויה לקטון כפועל יוצא של הסכם שיתוף הפעולה עם APP, אשר עלול להתבסס על חלוקת רווח שווה בין החברות. בעוד שאנו מעריכים את הרווח למניה של שתי התרופות ב-20~ סנט ב-2011, השווי הנגזר משימוש במכפיל חד ספרתי, מצביע לדעתנו על אובר-שוטינג של השוק לתוספת השווי הפוטנציאלי מהשקת הלובנוקס והגמזר – עליה של 7% (או 3.62$) על פני יומיים".
 
עדיין, למרות העליה הלא ממש משקפת, אנו סבורים כי במכפיל 10.3x על רווחי 2011, טבע מהווה השקעה אטרקטיבית אל מול חברות אתיות במכפילים דומים. המכפיל הנמוך משקף במידה רבה את הסיכון הגלום בדעיכת הקופקסון. הסיכון אשר במהותו, אינו שונה בהרבה מהתלאות בפניהן עומדות חברות הפארמה המסורתיות עם פקיעות הפטנטים הסדרתיות ואובדן ההכנסות בעקבותיו. יוצא מזה כי המכפיל הנזקף לטבע, כלל אינו מבטא את הפעילות הגנרית בעלת מכפיל ממוצע של x13~. פעילות אשר אחראית ליותר מ-2/3 מהכנסות החברה.
 
שאר מיני ירקות. השקת ה-GEMZAR וההתפתחויות סביב תרופת הלובנוקס, מהווים טריגרים חיוביים הממחישים לשוק את היתרון התחרותי של טבע בניצול צבר חסר תקדים של פקיעת פטנטים. חשוב להדגיש כי שנת 2011 צפויה כמעט להכפיל את ההזדמנות הגנרית לעומת 2010. לצד הרוח הגבית מהשקות האפקסור וקוזאר ב-2010, השנה צפויים לפוג פטנטים נוספים בשווי מכירותי של מעל 20$ מיליארד. בראש הרשימה עומד הסטטין של פייזר, ליפיטור, עם מכירות שנתיות של 7.6$ מיליארד. תרופות נוספות הן ה-YAZ - 780$ מיליון, solodyn - 475$ מיליון, tdcor  - 1.6$ מיליארד ו-concerta - 1.2$ מיליארד".
מובהר ומודגש כי הכותב [מחזיק בניירות ערך שהונפקו על ידי החברה נשוא המאמר] או [מספק שירותי ייעוץ לחברה בתחום שוק ההון ומקבל תמורה עבור כך]  ("החברה"), ועל כן קיים לו עניין אישי בחברה ובניירות הערך שלה. אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי בחברה, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.

פרסומת
פרסומת
פרסומת
פרסומת
בואו ללמוד שוק ההון עם עינב כהן! לפרטים נוספים לחצו כאן.