עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

אחרי הדלק והמים .... ממשלת ישראל מעלה את המיסים על הדירות

המס על דירה של 1.5 מיליון ₪ תהיה כ- 80,000 ₪ במקום 60,000 ₪ - ההפרש יגולגל על שוכרי הדירות (1-2-2011)
אחרי הדלק והמים .... ממשלת ישראל מעלה את המיסים על הדירות

 ועדת הכספים בראשותו של ח"כ משה גפני תדון בהצעת הממשלה להעלות את מס הרכישה למשקיעים. התאחדות הקבלנים קוראת לוועדה לבטל כליל את מס רכישה לרוכשי דירה ראשונה ולא להוסיף נטל מיסים על רוכשי הדירות.

נשיא התאחדות הקבלנים, ניסים בובליל פנה בסוף השבוע לח"כ גפני במכתב ובו הוא מבקש מוועדת הכספים בראשותו שלא לאשר את העלאת מס הרכישה לרוכשי דירה שניה במסגרת דיוני הוועדה הבוקר.

לדבריו, הצעת חוק מיסוי מקרקעין ( שבח ורכישה ) מציעה בין היתר להעלות את שיעורי מס הרכישה לגבי דירה שאיננה דירה ראשונה. המטרה של הממשלה לכאורה במהלך זה היא לצמצם את פעילות המשקיעים בענף אך במכתבו כותב בובליל :"לא ניתן להבין כיצד הגדלת מס רכישה אמורה לגרום להיצע הדירות לגדול, הרי אין כל קשר בין הדברים. תמרוץ שלילי של משקיעים עשוי חלילה להביא לקיטון בהתחלות הבניה"

שנית, כותב בובליל, הצעת החוק יוצאת כנגד ציבור המשקיעים בשוק הנדל"ן.

על פי נתוני מינהל הכנסות המדינה, הרי שהשכר השנתי הממוצע של רוכשי הדירות להשקעה עומד על 200 אלפי ₪ בלבד ומחירה החציוני של הדירה להשקעה בישראל עומד על 600 אלפי ₪  , הנתונים מלמדים כי ציבור המשקיעים הינו ציבור של שכירים בעשירונים השביעי והשמיני אשר רוכש דירות באיזורי הפריפריה. מדוע עלינו לפעול כנגד ביקושים אילו? עלינו לזכור כי רמת הסיכון בבנייה בפריפריה הנה גדולה. צמצום הביקושים לדירות להשקעה באותם אזורים יעלה מאוד את הסיכון בפרויקטים אילו ועשוי לסכל את הקמתם- בכך יצא כל השוק מופסד.

שלישית, צבור המשקיעים מעמיד לרשות השוק את היצע הדירות להשכרה. דיור להשכרה מהווה פתרון הכרחי לציבור שידו אינה משגת לרכוש דיור. קשייו של ציבור זה יימשכו גם לאחר יישום ההצעה והם אף צפויים לגדול שהרי, היצע הדירות הפנויות להשכרה יפחת ומחירי השכירות יעלו בהתאם. בנוסף, נטל המס שמוטל על המשקיעים יגולגל על ציבור השוכרים באמצעות הגדלת שכר הדירה החודשי".


לצד זאת, מוסיף בובליל במכתבו, במידה והצעת הממשלה תיושם, הצעתנו היא לפעול במסגרת הצעת החוק האמורה ולבטל כליל במסגרת הוראת שעה את מס הרכישה עבור הציבור שרוכש דירה יחידה. מהלך כזה ישרת את המטרה המרכזית של גיבוש חבילת הצעדים אשר תסייע ותקל על ציבור הזוגות הצעירים הרוכש את דירתו הראשונה.

יוזכר כי העלייה במחירי הדירות ובהיקפי העסקות בשוק הנדל"ן בשנת 2010 הביאה לזינוק של 33% במיסי המקרקעין, שהסתכמו ב-6.9 מיליארד שקל בשנת  2010 כפי שהעריכה התאחדות הקבלנים , לכן לא ברור מדוע המדינה רוצה להמשיך ולחלוב את הענף באמצעות הטלת מיסים נוספים במקום להקל על זוגות צעירים על ידי הפחתת נטל המס.מובהר ומודגש כי הכותב [מחזיק בניירות ערך שהונפקו על ידי החברה נשוא המאמר] או [מספק שירותי ייעוץ לחברה בתחום שוק ההון ומקבל תמורה עבור כך]  ("החברה"), ועל כן קיים לו עניין אישי בחברה ובניירות הערך שלה. אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי בחברה, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.

פרסומת
פרסומת
פרסומת
פרסומת
בואו ללמוד שוק ההון עם עינב כהן! לפרטים נוספים לחצו כאן.