עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

אקסלנז יוצאת להנפקת זכויות ותגייס 20 מיליון שקל; קיבלה החלטה לכניסה אסטרטגית לתחום הטיפול בכבד

אקסלנז חתמה השבוע על הסכם שיתוף פעולה שני בתוך חודשיים עם ענקית התרופות פייזר מורי ארקין ומגדל ינצלו את כל יחידות הזכות שלהן בהנפקה (1-2-2011)
אקסלנז יוצאת להנפקת זכויות ותגייס 20 מיליון שקל; קיבלה החלטה לכניסה אסטרטגית לתחום הטיפול בכבד
חברת אקסלנז ביוסיינס, המפתחת ומשווקת מכשור רפואי ייחודי לאבחון וניהול מחלות בדרכי העיכול והכבד, תגייס 20 מיליון שקל בהנפקת זכויות. מורי ארקין ומגדל ינצלו את כל יחידות הזכות המוצעות. עוד מדווחת החברה במסגרת תשקיף כי קיבלה החלטה לכניסה אסטרטגית לפעילות בתחום הכבד, זאת על רקע דוח ייעוץ שקיבלה מחברת Easton Associates שקבע חד משמעית כי "קיים צורך ממשי במכשיר של אקסלנז המאפשר ביצוע בדיקות לא פולשניות בתחום הכבד". הדוח מצא שב-5 יישומים קיים צורך שוק ופוטנציאל מסחרי עבור אקסלנז, ודירקטוריון אקסלנז אישר את תוכנית העבודה ל-2011 בתחום יישומי הכבד.
מבין חמישה יישומי כבד שונים בהן מצאה חברת הייעוץ Easton Associates כדאיות לכניסה או המשך פעילות, תתמקד אקסלנז תחילה בשניים: יישום ה-HVPG (שימוש במכשיר ה-BreathID כתחליף לא פולשני למדידת הלחץ הוריד הפורטילי במאובחני שחמת) ויישום ה-NASH (שימוש במכשיר ה-BreathID כאמצעי אבחון ומעקב במחלת הכבד השומני NASH).
התמורה הצפויה לכל בדיקה ביישומים אלו נאמדת בכ-260 דולר (50% לחברה), כך שהשוק הפוטנציאלי של HVPG נאמד בכ-44 מיליון דולר בשנה בארה"ב ופוטנציאל שוק ה-NASH נאמד בכ-700 מיליון דולר בשנה בארה"ב וכ-1.5 מיליארד דולר ב-2020. אקסלנז נמצאת בשלבים ראשוניים של בדיקת יישום ה-HVPG באמצעות מכשיר החברה, והניסוי לאישור המכשיר בתחום עתיד להסתיים עד 2013. באשר ליישום ה-NASH, נכתב כי אישור FDA צפוי להתקבל ב-2014.
היישומים הנוספים עליהם המליצה חברת הייעוץ הם: צהבת נגיפית C, מחלת כבד אקוטית, ויכולת חולים שחמתיים לשרוד ניתוח. אקסלנז אף מדווחת כי נכון למועד הדיווח כבר הותקנו 23 בארה"ב מכשירים של החברה לאבחון הימצאו של חיידק ה-H Pylori  והתקבלו 2 הזמנות.
השבוע דיווחה אקסלנז על חתימת הסכם שני בתוך חודשיים עם חברת פייזר, יצרנית התרופות הגדולה והמובילה בעולם, לשימוש במערכת ה-BreathID של אקסלנז במסגרת ניסוי קליני המבוצע על ידי פייזר בתחום מערכת העיכול. קודם לכן חתמה אקסלנז על הסכם דומה עם פייזר לשימוש בטכנולוגיית ה-BreathID במסגרת ניסוי שלב II של תרופה ניסיונית לטיפול במחלת צהבת C (HCV). אקסלנז העריכה אז כי הכנסותיה משיתוף פעולה זה יסתכמו בכ-0.8 מיליון דולר לתקופת הניסוי.
מערכת ה- BreathIDנועדה לשמש כחלופה בלתי פולשנית וזמינה, במסגרתה מבוצעת בדיקה פשוטה, מהירה, אוטומטית וקלה, לאבחון מחלות כבד ומחלות בדרכי העיכול, וכן להתוויית הטיפול המומלץ ולביצוע מעקב אחר המחלות השונות. הבדיקה הבלתי הפולשנית  באמצעות מערכת ה-BreathID  נועדה בעיקר להחליף בדיקות פולשניות הקיימות היום לצורך ביצוע אבחונים דומים (במרבית היישומים), בדרכי העיכול והכבד לדוגמא את בדיקת הביופסיה. לחלק מהבדיקות שיכולות להיות מבוצעות על ידי מערכת ה- BreathIDלא קיימות כיום בשוק הרפואי בדיקות חלופיות אחרות בהן ניתן לעשות שימוש באופן שגרתי.

אודות אקסלנז ביוסיינס:
אקסלנז ביוסיינס עוסקת בפיתוח מכשור רפואי לביצוע בדיקות נשימה לצורך אבחון וניהול מחלות בדרכי העיכול והכבד. החברה מוכרת את מכשיר ה- BreathIDיחד עם ערכות חד פעמיות הנדרשות לצורך ביצוע הבדיקה.
מכשיר ה-BreathID שפיתחה החברה הוכיח יעילות קלינית ביישומים לאבחון הימצאו של חיידק ה-H Pylori  ונמצא בניסויים קליניים בתחום תפקודי כבד, כבד שומני והפרעות תפקודיות במערכת העיכול. לאקסלנז אישורים רגולטוריים באירופה ובארה"ב לחלק מהאפליקציות, והחברה מצויה בהליכי קבלת אישורים לאפליקציות נוספות.מובהר ומודגש כי הכותב [מחזיק בניירות ערך שהונפקו על ידי החברה נשוא המאמר] או [מספק שירותי ייעוץ לחברה בתחום שוק ההון ומקבל תמורה עבור כך]  ("החברה"), ועל כן קיים לו עניין אישי בחברה ובניירות הערך שלה. אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי בחברה, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.

פרסומת
פרסומת
פרסומת
פרסומת
בואו ללמוד שוק ההון עם עינב כהן! לפרטים נוספים לחצו כאן.