עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

פועלים שוקי הון וכלל ביטוח מקימים קרן תשתיות ואנרגיה בהשקעה של 110 מיליון דולר

בראש הקרן יעמוד פיני כהן, שיכהן כיו"ר הקרן הוקמה ביוזמת פועלים שוקי הון, מקבוצת בנק הפועלים וקבוצת כלל ביטוח. (1-2-2011)
פועלים שוקי הון וכלל ביטוח מקימים קרן תשתיות ואנרגיה בהשקעה של 110 מיליון דולר

 
פועלים שוקי הון, מקבוצת בנק הפועלים, וקבוצת כלל ביטוח השיקו את קרן נוי – קרן להשקעות בתשתיות ואנרגיה שצפויה להשקיע במיזמים שונים בתחומי התשתיות והאנרגיה. הקרן צפויה לגייס כ- 150 מיליון דולר. עם ההכרזה על ההקמה קיימות התחייבויות בהיקף של 110 מיליון דולר. בראש הקרן יעמוד איש העסקים פיני כהן ששותף בקרן וישמש כיו"ר הקרן; רן שלח וגלעד בושביץ, מונו למנהלים שותפים בקרן. 
פיני כהן, יו"ר קרן נוי: "קרן נוי קמה על מנת לענות על הביקוש המתעצם להשקעות בתחום התשתיות והאנרגיה בישראל ומחוצה לה. למשקיעי העוגן בקרן, פועלים
שוקי הון וכלל ביטוח, הצטרפו גופים מוסדיים מובילים נוספים כמו מנורה ודש איפקס. גופים אלו זיהו את הפוטנציאל הקיים בתחום והתחייבו מראש להשקיע בקרן סכום הגבוה יותר ממה שקבעה לעצמה לגייס טרם הקמתה."
 
עוד הוסיף כהן ואמר: "בעשור הקרוב ידרשו השקעות של למעלה מ - 40 מיליארד ₪ לפיתוח תשתיות אנרגיה, תחבורה, מים ובינוי בישראל. השקעות אלו יצריכו הרחבה וגיוון משמעותיים של מקורות ההון וקרנות הון מתמחות תשתיות דוגמת קרן נוי, מהוות את אחד הפתרונות המשמעותיים בעולם לכיסוי פערים מימוניים."
 
יאיר סרוסי, יו"ר בנק הפועלים ויו"ר פועלים שוקי הון: "הקרן החדשה, שהוקמה ביוזמת פועלים
שוקי הון, מחזקת את המובילות של קבוצת בנק הפועלים בתחום התשתיות. הבנק מלווה לאורך שנים רבות פרויקטים מהגדולים שבוצעו במדינת ישראל. קרן נוי, הנהנית מגב של גופים גדולים, תהווה עוגן חשוב לפרויקטים חדשים בתחומי תשתית ואנרגיה, הנדרשים להמשך צמיחתו של המשק".
 
אמיר אביב, מנכ"ל פועלים שוקי הון: "אנו גאים להוביל יחד עם קבוצת ניהול איכותית, בראשות פיני כהן ושותפנו לייסוד הקרן, כלל ביטוח, קרן ייחודית שתוכל לתרום תרומה משמעותית לפיתוח התשתיות בישראל. הניסיון המצטבר, הידע וההיכרות של השותפים והמנהלים בקרן יאפשר לה להיות הגוף מוביל בתחום התשתיות והאנרגיה בישראל – תחום שהפך לאחד הצומחים ביותר בעולם. בחמש השנים האחרונות הוקמו עשרות קרנות חדשות בתחום זה על ידי גופים פיננסים מהגדולים בעולם, ביניהם Goldman Sachs, Macquarie, ING ו-ABN AMRO".
 
רועי יקיר מנכ"ל כנף – זרוע ההשקעות של כלל: "מצאנו כי התחומים המרכזיים בהם נדרשת השקעה מאסיבית הם מים, אנרגיה, כבישים, תחבורה ותעופה. היקפי ההון הנדרשים להשקעות אלו הביאו לכך שקרנות הון מתמחות תשתיות בהובלת משקיעים מוסדיים מהוות את אחד הפתרונות המשמעותיים בעולם לצד השקעות ממשלתיות ואשראי, וחלק ניכר מהבנקים הגדולים בעולם כבר הקימו או חברו בשותפות בהקמת קרנות השקעה מסוג זה. ההשקעה בתחום התשתיות תואמת את מדיניות ההשקעה של קבוצת כלל בהיותה השקעה לטווח ארוך המציעה פוטנציאל תשואות גבוהות בסיכון סביר ביחס לאלטרנטיבות אחרות".
 
הקרן צפויה להשקיע ב 10-15 פרויקטים שונים בתחומי תשתיות בסיסיות, תחבורה, התפלה ומים, אנרגיה ואנרגיה מתחדשת. קרן נוי החלה כבר לבחון השקעות שונות בתחום החשמל והקמת תחנות כוח פרטיות גדולות; תשתיות כבישים ובינוי; פרויקטי תחבורה ציבורית ופרויקטים בתחום ה- PV.
 
יו"ר קרן נוי, פיני כהן, לשעבר מנכ"ל אפריקה ישראל, ניהל כמה מפרויקטי ה-BOT  הבולטים בישראל. יחד איתו יכהנו כמנהלים שותפים בקרן, רן שלח, שכיהן כשותף בכיר ב TASC, מנהל אשראי בחטיבה העסקית בבל"ל ויועץ בכיר לממשלה לפרויקטי PPP וגלעד בושביץ ששימש בעבר כמנהל השקעות ריאליות, נדל"ן ואשראי לתשתיות ב"עמיתים" ומנהל פיתוח עסקי בחברה יזמית בתשתיות "אתגל".
מובהר ומודגש כי הכותב [מחזיק בניירות ערך שהונפקו על ידי החברה נשוא המאמר] או [מספק שירותי ייעוץ לחברה בתחום שוק ההון ומקבל תמורה עבור כך]  ("החברה"), ועל כן קיים לו עניין אישי בחברה ובניירות הערך שלה. אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי בחברה, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.

פרסומת
פרסומת
פרסומת
פרסומת
בואו ללמוד שוק ההון עם עינב כהן! לפרטים נוספים לחצו כאן.