עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

נהיה בין חמש החברות הגדולות בתחום

היזם אלי נידם,רכש לפני שבועיים את שלד מניית "קלע השקעות" והוא מתכנן מהפיכה של ממש בכל הקשור לניכיון הצ`קים צפונית לנתניה. האם מדובר באמפריה בתחילת דרכה? (25-11-2015)
נהיה בין חמש החברות הגדולות בתחום

עינב כהן

השלד הבורסאי קלע השקעות, שהיה אמור לקלוט את פעילות קרן קלע של אמיר ברמלי, משנה את פניו, ומבלי שרבים שמו לב,הנייר זינק בתוך חודש אחד ב96% במחזורים גבוהים יחסית.

קלע השקעות דיווחה לפני שבועיים, כי תפעל לקבלת רישיון נש"ם (נותן שירותי מטבע) וכן תבחן פיתוח פעילות תמ"א 38, כחברה יזמים או מממנת.

מי שרכש את השלד מברמלי לפני קצת יותר משבועיים כאשר ברמלי החליט לצאת משוק ההון ולמכור את כל נכסיו הבורסאיים הנו אלי נידם, יזם נדלן ובעל המקומון "מגזין המושבות" של זיכרון יעקב, והוא יהווה יו"ר החברה, וערן הורוביץ המנכ"ל.

נידם מחזיק כיום 59% מהחברה, שבקופתה מזומנים של 4.9 מיליון שקל שווי החברה כיום בבורסה הנו 32 מיליון ש"ח.

"המטרה שלי- בתוך שנה להגיע ל25% משווי תיק האשראי של חברת נאוי"

אלי, למה הלכת דווקא על השלד של קלע השקעות שנמצא בעין הסערה ומדוע חברה ציבורית?

"חיפשתי כבר הרבה זמן שלד בורסאי, בדקנו הרבה אופציות ואז הגיע ההזדמנות הטובה הזו מבחינתי.

בחרנו להפוך לחברה ציבורית מכיוון שאנו רוצים להתפתח, להפוך לחברה שקופה שיהיה אפשר לגייס דרכה כסף מגופים מוסדיים ולא רק בנקים".

אפרופו מוסדיים, מה התגובות שאתה מקבל מהם?

"המוסדיים מאד אוהבים את התחום, יש בו כסף גדול ויש בו בשר,נפגשתי עם כמה מוסדיים ולא אתפלא אם הם אלה שאוספים עכשיו מניות בשוק לאור המחזורים הגדולים מידי יום בנייר,החברות העוסקות בתחום מראות על רווחיות יפה ושוק ההון מאמין בתחום".

אתה רואה את עצמך בסדר גודל של חברה כמו נאוי בעתיד?

"בתוך שלוש שנים מהיום אני רואה אותנו בין חמשת החברות הגדולות לניכיון צ`קים בארץ.אנו מתמחים בחלק הצפוני של המדינה, מכירים קבלנים ויזמים ברמה האישית, הם צמאים למחירים טובים ושירות, אין אף חברה לניכיון צ`קים צפונית לנתניה וזה תחום שאנו מתכוונים להשתלט עליו. המטרה שלי שבתוך שנה אחת נגיע ל25% מגודל תיק האשראי של חברת נאוי".

 ערן הורוביץ:"לא נגייס בשוק בשווים האלה"

מנכ"ל החברה, ערן הורוביץ, הנו בעל תואר בתחום המשפטים, אבל בשנתיים האחרונות, היה שותף בשלוש חברות למתן אשראי באינטרנט, סרן סולו-שמתמחה באשראי לעסקים קטנים ובינוניים ו-2 חברות בריטיות.

ערן, מהיכן בדיוק תגייסו כסף, יש לך כמה מיליונים בודדים בקופה, והמדינה מקשה על חברות מהסוג שלכם לגייס אג"ח.

"לא מדויק. אנו יכולים לגייס עד 2.5 מיליארד ₪ עפ"י חוק נאוי עם אפשרות של עד 5 מיליארד ₪ באישור שר האוצר.

אבל יש לנו עוד אפשרויות, כגון לגייס מחברות אחרות,וגיוסים פרטיים. לא נגייס בשלב הראשון מהבורסה,אלא רק בשלב מאוחר יותר בשוויים גבוהים בהרבה וריביות נמוכות יותר".

מה היתרון שלכם על המתחרים?

"באופן כללי, בתחום הזה יש כרגע ביקוש ענק והתחום קשיח, אנו שולטים בצפון הארץ,יהיו לנו שם הרבה לקוחות שאנו מכירים והסינון לא יתבצע רק על בסיס דוחות".

עם כל הכבוד, הקבלנים והיזמים בצפון, זה לא סדר הגודל של המרכז.

"נכון, אבל קח בחשבון שאצלנו הפיזור גדול יותר והסיכון לדיפולט יורד, ובעיקר התחרות בנו קטנה מאד".

איך אתה מסביר את העליות האחרונות במנייה? סך הכל טרם יצאתם לדרך בצורה רשמית עם פעילות אקטיבית.

"באותו זמן שיצאנו לאוויר, גם נאוי קיבלה אישור להנפיק אג"ח, זה לדעתי עשה לנו את העבודה ואנשים מבינים את הפוטנציאל.המטרה שלנו היא להגיע לשוויים גבוהים בהרבה, אנו מכוונים למספרים של 100-150 מיליון ₪. שיכולים לתת לחברה שווי של פי 4-5 מהשווי הנוכחי,אני צופה שהמשקיעים יבינו זאת טוב יותר שנתחיל לפנות לגיוס כסף מחוץ לבורסה, גיוס בבורסה אני מתכנן לעשות רק אחרי 6-7 חודשים".

מעוניינים ללמוד ממנכ"ל "ישראל בורסה", בסדרת שיעורים פרטיים, ,כיצד לזהות מניות עם פוטנציאל אדיר, אפילו לפני המוסדיים וכלי התקשורת?

המצטרפים יקבלו מתנה את ספר "סודות הבורסה".

לחצו כאן:

איך לזהות יהלומים בבורסה לפני כולם

 

 

 

 

 

 
מובהר ומודגש כי הכותב [מחזיק בניירות ערך שהונפקו על ידי החברה נשוא המאמר] או [מספק שירותי ייעוץ לחברה בתחום שוק ההון ומקבל תמורה עבור כך]  ("החברה"), ועל כן קיים לו עניין אישי בחברה ובניירות הערך שלה. אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי בחברה, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת